Příšerné tchyně

Text: Prima Žena
23. června 2018 | 09:00

Nevycházíte s matkou svého partnera? Tak to nejste sama. Poradíme vám, jak k ní přistupovat, aby se vztahy urovnaly...

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Tchyně a uzený, nejlepší jsou studený. Znáte podstatu tohoto otřepaného přísloví z vyprávění kamarádek a známých, nebo jste ho dokonce zažila či zažíváte na vlastní kůži? Ano, přiznejme si na rovinu, že tchyně je zkrátka postrach většiny žen a z mnoha příkladů by se dalo usoudit, že i oprávněný. Jenže netřeba házet flintu do žita, rozcházet se s potenciálním manželem či rozvádět se stávajícím jenom proto, že jeho matka je ,,erz baba“. Věci se totiž dají řešit, i když to tak na první pohled nemusí vypadat.

Nastavte si pravidla
Ať už se budete s tchyní setkávat jenom při návštěvách nebo s ní budete žít ve společném bydlení v bytě či domě, vždy byste se měla držet několika základních pravidel. Tím zásadním je respektování soukromí. Maminka si musí uvědomit, že do synova pokoje, který teď obývá se svou manželkou, zkrátka nemůže chodit, kdy se jí zlíbí. To samé platí i o bytové jednotce, kterou tchyně poskytla synovi, potažmo i vám, ve vlastním domě. Nenechte se uplatit její nabídkou, že vám bude vařit, prát, nakupovat, případně vodit děti do školky, školy nebo na ně dohlédne jinak. Při první hádce vám ta dobrá žena totiž s největší pravděpodobností vše vyčte a její pomoc tak dostane pořádně hořkou příchuť. Rovněž se podílejte na všech vydáních spojených s bydlením. Buďte hluchá k poznámce typu, dokud mám, ráda dám a zaplatím. Při sebemenším nedorozumění by se totiž mohl opakovat stejný scénář výčitek. Veškeré platby proto rozpočítejte do posledního pětníku.

V bytě i v domě je třeba uklízet ve společně užívaných prostorách, i tady by mělo platit pravidlo, že co užíváte, to taky uklízíte či jinak obhospodařujete. Domluvte se na pravidelném úklidovém dnu, ze kterého by vás měla omluvit snad jenom smrt na jazyku nebo služební cesta.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Slovanský len

Lidé se vyjadřují skrze hudbu, skrze tahy štětce, jenž utváří více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Pleť bez vrásek

V mořských vodách, daleko od pobřeží francouzské Bretaně, více

TOP CESTOVÁNÍ

Resort Maria Spa

Příznivé působení léčivých pramenů láká k návštěvě Mariánských Lázní více

TOP GURMÁN

Zahřejte se

Stejně jako měníme s příchodem podzimu své oblečení, měli bychom změnit také více

TOP SPOLEČNOST

Galerie GASK

Galerie Středočeského kraje sídlí v jezuitské koleji v Kutné Hoře. více

Jemné a hřejivé …

Když přijdou první známky zimy, hledáme ztracený pocit tepla. více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Domino Bubbles

Jako vše kolem nás i dětské pokoje podléhají moderním trendům. více