Příšerné tchyně

Text: Prima Žena
23. června 2018 | 09:00

Nevycházíte s matkou svého partnera? Tak to nejste sama. Poradíme vám, jak k ní přistupovat, aby se vztahy urovnaly...

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Tchyně a uzený, nejlepší jsou studený. Znáte podstatu tohoto otřepaného přísloví z vyprávění kamarádek a známých, nebo jste ho dokonce zažila či zažíváte na vlastní kůži? Ano, přiznejme si na rovinu, že tchyně je zkrátka postrach většiny žen a z mnoha příkladů by se dalo usoudit, že i oprávněný. Jenže netřeba házet flintu do žita, rozcházet se s potenciálním manželem či rozvádět se stávajícím jenom proto, že jeho matka je ,,erz baba“. Věci se totiž dají řešit, i když to tak na první pohled nemusí vypadat.

Nastavte si pravidla
Ať už se budete s tchyní setkávat jenom při návštěvách nebo s ní budete žít ve společném bydlení v bytě či domě, vždy byste se měla držet několika základních pravidel. Tím zásadním je respektování soukromí. Maminka si musí uvědomit, že do synova pokoje, který teď obývá se svou manželkou, zkrátka nemůže chodit, kdy se jí zlíbí. To samé platí i o bytové jednotce, kterou tchyně poskytla synovi, potažmo i vám, ve vlastním domě. Nenechte se uplatit její nabídkou, že vám bude vařit, prát, nakupovat, případně vodit děti do školky, školy nebo na ně dohlédne jinak. Při první hádce vám ta dobrá žena totiž s největší pravděpodobností vše vyčte a její pomoc tak dostane pořádně hořkou příchuť. Rovněž se podílejte na všech vydáních spojených s bydlením. Buďte hluchá k poznámce typu, dokud mám, ráda dám a zaplatím. Při sebemenším nedorozumění by se totiž mohl opakovat stejný scénář výčitek. Veškeré platby proto rozpočítejte do posledního pětníku.

V bytě i v domě je třeba uklízet ve společně užívaných prostorách, i tady by mělo platit pravidlo, že co užíváte, to taky uklízíte či jinak obhospodařujete. Domluvte se na pravidelném úklidovém dnu, ze kterého by vás měla omluvit snad jenom smrt na jazyku nebo služební cesta.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Buďte jedinečná

Každá žena touží po tom být jedinečná a nezáleží na tom více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Geladrink

Geladrink® FAST s bioaktivními kolagenními peptidy a extraktem z Boswellia serrata více

TOP CESTOVÁNÍ

Víno a turistika

Chcete poznat Znojemsko jako místo, kde vznikají vaše oblíbená vína? více

TOP GURMÁN

Víte co je dobré?

Představte si, že vcházíte do spižírny napěchované těmi nejlepšími více

TOP SPOLEČNOST

Muzeum, kde to voní…

Když v roce 1991 firma A.W. po restituci převzala v Lošticích výrobu více

Vaše vášeň

Odvážná. Nekompromisní. Svá. Přivítejte novou ovocně-květinovou více

Podlehněte šperkům

Český eshop Bangles.cz upoutá snad každou ženu svými nádhernými šperky. více

Víte co je dobré?

Představte si, že vcházíte do spižírny napěchované těmi nejlepšími více