Seznamování je v létě snazší

Text: Prima Žena
15. července 2016 | 09:00

Léto je období, které přeje flirtování i sexuálním zážitkům. Podle odborníků se v létě do seznamování pouští o 75% více nezadaných lidí než v zimě. Čtvrtina Čechů je v létě navíc i sexuálně aktivnější. Na druhou stranu však stále roste počet nezadaných mladých lidí. V současné době je v České republice více než 11,5 % mužů a 7,5 % žen ve věku 20 až 39 let, kteří žijí samostatně. Právě tato skupina je v případě neúspěchu nejvíce ohrožena depresí. V následujícím článku vám proto přinášíme několik tipů, jak se chmurným myšlenkám vyhnout a kde se v létě seznámit.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Lásku nemusíte hledat za hranicemi

Pokud si myslíte, že za láskou musíte odcestovat ze země, jste na omylu. Němečtí sociologové totiž zjistili, že téměř 30% lidí našlo partnera v okruhu svých známých, 17% nezadaných se pak seznámilo v zaměstnání. „Problém často je, že nezadaní nejsou schopni poznat vhodného partnera ani tehdy, když ho vidí denně. Většinou se také bojí, že případný neúspěch vztahu poznamená atmosféru na pracovišti nebo dosavadní přátelství,“ uvádí osobní kouč Aleš Kalina, který se na oblast vztahů zaměřuje.

Diskotéky, festivaly i koupaliště jsou k seznámení ideální

Oblíbené místo pro seznamování jsou nejrůznější kluby a diskotéky, podle průzkumu zde potká svůj protějšek asi 20 % lidí. V létě jsou pak samostatnou kapitolou festivaly. Na několikadenním festivalu se můžete seznámit s řadou zajímavých lidí, které navíc baví stejný hudební styl. Navštívit rovněž můžete rozličné venkovské zábavy, hody nebo poutě. Vhodným místem k seznámení je také koupaliště, kde se v létě zdržuje hodně lidí.

Internetové seznamky pomohou překonat stud

Pokud patříte k těm stydlivějším nebo se v létě nikam nedostanete, své štěstí můžete najít i online. Seznamování přes internet je mezi nezadanými stále populárnější. Internetové seznamky nebo chaty využívá asi třetina Čechů, vztah naváže zhruba každý pátý. „Na internetové seznamce si může nezadaný člověk naprofilovat dokonalý protějšek, který má přesně ty zájmy a vlastnosti, které si vysnil. To je zároveň největší problém. Předdefinované a často poměrně náročné požadavky vedou k tomu, že někteří kandidáti ani nedostanou šanci,“ upozorňuje Aleš Kalina. Pokud jste ale v seznamování přes internet úspěšní, může to mít své výhody i do budoucna. Vědci z univerzity v Chicagu totiž zjistili, že manželství z internetových seznamek končí rozvodem o 25 % méně často.

Návod na úspěch v lásce hledejte sami v sobě

Neúspěch v navazování vztahů může mít neblahý vliv na psychiku člověka. Obzvláště v létě, kdy si tolik lidí užívá, mohou ti, kteří se marně snaží seznámit, upadnout do deprese. Problém však dle odborníků tkví především v nastavení nezadaného. „Aby se člověk mohl seznámit, musí mít především rád sám sebe. Pokud vyjde na diskotéku s tím, že se zase s nikým neseznámí, pravděpodobně to tak dopadne. V případě dlouhodobého problému v navazování vztahů je proto žádoucí přehodnotit postoj k sobě samému a odstranit bloky, které vznikají v dětství nebo po předchozích neúspěšných vztazích,“ vysvětluje Aleš Kalina.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Valentýn kreativně

Všichni se zajisté shodneme, že i tento rok bude jiný než ty předešlé. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Domácí relaxace

Měli jste náročný den? Dopřejte vašemu tělu i mysli pořádnou relaxaci z pohodlí domova. více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimní království

Zasněžená Dolní Morava má otevřené brány pro milovníky jiskřivě bílých výhledů více

TOP GURMÁN

Zdravá strava

Se začátkem nového roku vám přinášíme několik účinných zásad, více

TOP SPOLEČNOST

Chirurg influencerem

Sociální sítě jsou v dnešní době jedním z nejvýznamnějších komunikačních kanálů, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více