Štěstí neznamená dělat jen zábavné věci

Text: Prima Žena
1. ledna 2021 | 09:00

V životě to ani jinak nejde. Čekají nás náročné SCHŮZKY s klienty, AKTIVITY, které nerady děláme, VYŘIZOVÁNÍ účtů, žehlení... Nic zábavného a ŠŤASTNÉHO. Která z nás se nikdy sama sebe neptala na to, jak dosáhnout pocitu štěstí a SPOKOJENOSTI, i když zrovna stojíme v dopravní zácpě?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Lidé si často ani neuvědomují, že vlastně nežijí šťastný život. Málokdo se nad tím vůbec zamýšlí. Mnoho lidí prostě žije v šedi průměru, v zápřahu pracovního vytížení a v koloběhu každodenních povinností. Čas ubíhá a na sklonku života pak přemítají, co všechno by bývali udělali jinak, kdyby… Někteří si však začnou klást otázky. A právě tady vše začíná. Otázky představují první krok ke změně. Ruku na srdce, která z nás jsme si nikdy v životě nepoložila některou z otázek: „Jak mám být šťastná, když...“, „Jak to dělá, že zrovna ona je tak šťastná?“ nebo „Proč mně se nedaří, jak bych chtěla?“

Jak být šťastná, i když nestíháte
Stává se to každému, že čas běží rychleji, než bychom potřebovali. Přesto jedna z rad „jak být šťastná“ říká: Užívejte si vše, co právě děláte. Ano, i když jste se dostala do smyčky stresu a do žil se vám vlil adrenalin. Ať děláte cokoliv, snažte se vše si maximálně užívat. Vždy si můžete danou chvíli nějak zpříjemnit – může to být takové hygge v krizovkách. Pospícháte s dětmi do školky a pak do práce a ony se nechtějí obouvat? Místo rozčilování, napomínání a křičení, si začněte zpívat. Zní to bláznivě? Jen do chvíle, než to vyzkoušíte. Pokud se zabýváte činnostmi, které vás nebaví a pokud si v nich nejste schopna najít nic, co byste si mohla užívat, doplňte je něčím, co vám danou povinnost zpříjemní. Jaké to je utírat prach bez hudby a jaké to je s hudbou? Rázem se změníte ve Fredieho Mercuryho v koženkové minisukni, se žlutou prachovkou a uklízení jde tak nějak samo. I k běžným každodenním činnostem můžete začít přistupovat jako ke hře či zábavě a najít si v nich něco, co vás na nich bude bavit. Zamyslete se nad tím, jak byste mohla dané činnosti dělat nějak jinak, aby při jejich vykonávání vznikl prostor pro zábavu. Vzpomeňte si na děti, jak bezstarostně si dokážou při jakékoliv činnosti hrát a užívat si všechno, co dělají. I vy jste to kdysi uměla. Zkuste si tedy jen vzpomenout na své dětství a znovu si hrajte, bavte se a užívejte si vše, co právě děláte. Čím více činností, a tedy i času si budete schopna užívat, tím šťastnější se budete cítit.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Pandora 2021

Pandora uvedla svou dvanáctou limitovanou edici, sběratelské přívěsky více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zimní péče

Mnozí lidé si stále myslí, že hydratační krémy mohou v pokožce zmrznout, více

TOP GURMÁN

Zdravá strava

Se začátkem nového roku vám přinášíme několik účinných zásad, více

TOP SPOLEČNOST

Chirurg influencerem

Sociální sítě jsou v dnešní době jedním z nejvýznamnějších komunikačních kanálů, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více