Ve vězení nudy

Text: Perfect Woman
3. června 2017 | 09:00

K stáří patří mimo jiné i neodbytný pocit, že vás v životě už nic nepřekvapí, protože jste všechno zažila. Co když se ale tento stav dostaví o několik desítek dříve?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Podle data narození jste v tom nejlepším věku. Jenže to je ono. Stojíte na vrcholku a říkáte si, co bude dál. Bude vůbec něco, když už jste vlastně všechno zažila? Dáte si repete? Ale to už přece nebude poprvé. Takže to bude pořád stejné? Do smrti? A přesně v tuhle chvíli stojíte na hranici krize středního věku. V té člověk snadno udělá hlouposti, které se pak těžko napravují.

Zrádná nuda
Ráno vstanete, posnídáte, vypravíte děti do školy nebo do školky, jdete do práce, kde sedíte deset let u jednoho stolu a děláte tu samou práci, kterou byste dnes zvládla i poslepu. Odpoledne cestou domů vyzvednete děti, nakoupíte a pak následují další povinnosti jako vaření, domácí úkoly s dětmi, úklid a spousta dalších, donekonečna se opakujících maličkostí, které skončí až spánkem. A zítra znovu, pozítří taky, popozítří to nebude jiné. Pak přijde víkend. Ten bude jiný, na rozdíl od pracovního týdne jinak stereotypní. Najednou si začnete připadat nedoceněná, a to jak po pracovní, tak i osobní stránce, netušíte, jak máte ve svém životě pokračovat dál, kam ho směřovat. S rodinným stereotypem obvykle souvisí i stereotyp partnerský. Vášeň a radost z blízkosti toho druhého zmizela kdesi v propadlišti a veškeré citové projevy připomínají spíš splněné úkoly. Když k tomu připočítáte i nezpochybnitelnou skutečnost, že fyzicky stárnete, byť děláte všechno proto, abyste tento stav oddálila, nelze se vlastně ani divit, že leckdy zaklepá na dveře také deprese. 

Chce to změnu
Jde ale o to, jakou. Ať tak, či onak, začít byste měla hlavně od sebe. Skutečnost, že se momentálně plácáte v životě od ničeho k ničemu, je pouze váš problém, kterému jste dovolila, aby vznikl. Stejně jako se rozvíjel pomalu a nenápadně, ani jeho náprava nebude rychlá. Uspěchaným řešením naopak

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

SPRINTuj s LIU JO

Absolutní novinka roku 2017, sportovní styl, lehkosť a tak bychom mohli pokračova více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Včasná diagnoza

Klimakterium. Pro některé ženy je to bezproblémové období, které poznají až tehdy více

TOP CESTOVÁNÍ

Kde hnízdí orli

Stavět jen těsně pod vrcholky alpských velikánů představuje obrovský technický více

TOP GURMÁN

Hrdá vína

Vína hrdá na svůj původ patří ke stálicím moravského vinařství. více

TOP SPOLEČNOST

Den dětí

I když Den dětí letos připadá na čtvrtek, rozhodli se jej do vědy zapálení lektoři více

Manžel na mateřské

Stává se s muži na mateřské dovolené to samé, co s některými ženami? Začnou... více

Jarní vůně

Vyberte si novou jarní vůni přesně podle svých představ. více

Novinky z Crystalexu

Crystalex je největší český výrobce nápojového skla, který v posledních letech zaznamenal více