Ve vězení nudy

Text: Perfect Woman
3. června 2017 | 09:00

K stáří patří mimo jiné i neodbytný pocit, že vás v životě už nic nepřekvapí, protože jste všechno zažila. Co když se ale tento stav dostaví o několik desítek dříve?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Podle data narození jste v tom nejlepším věku. Jenže to je ono. Stojíte na vrcholku a říkáte si, co bude dál. Bude vůbec něco, když už jste vlastně všechno zažila? Dáte si repete? Ale to už přece nebude poprvé. Takže to bude pořád stejné? Do smrti? A přesně v tuhle chvíli stojíte na hranici krize středního věku. V té člověk snadno udělá hlouposti, které se pak těžko napravují.

Zrádná nuda
Ráno vstanete, posnídáte, vypravíte děti do školy nebo do školky, jdete do práce, kde sedíte deset let u jednoho stolu a děláte tu samou práci, kterou byste dnes zvládla i poslepu. Odpoledne cestou domů vyzvednete děti, nakoupíte a pak následují další povinnosti jako vaření, domácí úkoly s dětmi, úklid a spousta dalších, donekonečna se opakujících maličkostí, které skončí až spánkem. A zítra znovu, pozítří taky, popozítří to nebude jiné. Pak přijde víkend. Ten bude jiný, na rozdíl od pracovního týdne jinak stereotypní. Najednou si začnete připadat nedoceněná, a to jak po pracovní, tak i osobní stránce, netušíte, jak máte ve svém životě pokračovat dál, kam ho směřovat. S rodinným stereotypem obvykle souvisí i stereotyp partnerský. Vášeň a radost z blízkosti toho druhého zmizela kdesi v propadlišti a veškeré citové projevy připomínají spíš splněné úkoly. Když k tomu připočítáte i nezpochybnitelnou skutečnost, že fyzicky stárnete, byť děláte všechno proto, abyste tento stav oddálila, nelze se vlastně ani divit, že leckdy zaklepá na dveře také deprese. 

Chce to změnu
Jde ale o to, jakou. Ať tak, či onak, začít byste měla hlavně od sebe. Skutečnost, že se momentálně plácáte v životě od ničeho k ničemu, je pouze váš problém, kterému jste dovolila, aby vznikl. Stejně jako se rozvíjel pomalu a nenápadně, ani jeho náprava nebude rychlá. Uspěchaným řešením naopak

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kolekce Tiqe

Výrazné prvky, kvalitní materiály a zajímavé střihy. Svojí originalitou více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Přírodní parfémy

Pražský beauty concept store Biosophy, který se specializuje na luxusní biokosmetiku, více

TOP CESTOVÁNÍ

Vodní radovánky

Léto a vodní radovánky k sobě zkrátka patří. V horkých letních dnech oceníte nejen plavbu více

TOP GURMÁN

Ledová káva

Každý milovník dobré kávy ví, že udělat lahodný nápoj zdaleka neznamená jen zalít zrnka více

TOP SPOLEČNOST

Nejlepší přítel ženy

Už po celá staletí platí, že diamanty jako symbolem věčné lásky a závazku. Tradice vychází více

Svět vůní

Vůně dokážou navodit atmosféru, zprostředkovat relaxaci anebo jen tak více

značka Geisha

Vyzkoušejte modely pojmenované po japonské společnici gejše. více

Digestoře Faber

V letošním roce uvádí Faber na trh novou řadu odsavačů par Faber Family Light. více