Víkendový manžel

Text: Prima Žena
30. září 2018 | 09:00

Váš muž má zaměstnání ve vzdáleném městě a jako táta a manžel funguje pouze o víkendu. Jak se takovému vztahu přizpůsobit a lze mít takto nastavený celý život?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

V dnešní době tenhle typ svazku není ničím neobvyklým. Důvěrně ho znají manželky řidičů kamiónů nebo montérů. Také partnerky manažerů létajících v rámci služebních cest po celém světě. Víkendové manželství, dvoudenní manželé, vztah s pětidenní pauzou… to je několik výrazů pro manželství, v němž jsou partneři spolu jen v sobotu a v neděli. Ve všední dny jeden z nich dojíždí za prací třeba do zahraničí nebo vzdáleného města, takže není schopen se domů vrátit ani na noc.

Jak to vypadá v praxi
Linda a Vojtěch jsou manželé deset let, ale posledních pět let se vídají jen o víkendech. Z pracovních důvodů musí Vojtěch jezdit až do Vídně. Nejdřív měl prý v plánu celou rodinu přestěhovat, ale manželce Lindě se nechtělo, protože děti mají ve městě kamarády, ona kamarádky, navíc mají blízko babičku. „Na novém místě bychom neměli nikoho,“ vysvětluje Linda. A tak je Vojtěch od pondělí do pátku bez své ženy a dětí, zato víkendy si prý užívají naplno. „Moc se na ně vždycky těším, vymyslíme si nějaký program a užijeme se navzájem,“ popisuje Vojtěch. Zároveň ale přiznává, že občas je toho na jeho ženu moc. Když jsou třeba děti nemocné nebo když se doma cokoli porouchá, chlap jednoduše chybí. To je pak Linda samozřejmě nervózní, unavená a naštvaná. A Vojtěch si občas vyslechne, že není doma, že vše je jen na ní a že peníze, které vydělá, za ty nervy nestojí. Vojtěch říká, že nakonec se ale vždy vše uklidní a rodina se shodne na tom, že takhle je to nejlepší. „V místě, kde žijeme, bych našel mnohem hůře placenou práci. Takže bychom sice byli pořád spolu, ale nic moc bychom si nemohli dovolit. Žádné dovolené, žádné hory každý rok, žádné výlety, nad každou investicí by se muselo přemýšlet, a to si nejsem jistý, zda bychom zvládli,“ vysvětluje Vojtěch.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Podpadky jsou in

„Nevím, kdo vynalezl vysoké podpatky, ale všechny ženy mu hodně dluží,“ více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jaro - léto 2019

Směr jih Francie, kde novodobé mořské víly pózují na zlatavých skalách více

TOP GURMÁN

Zdravý životní styl

Možná se vám někdy do rukou dostaly články o tom, jak zhoršená ekonomická situace více

TOP SPOLEČNOST

Zlin Design Week

3. až 10. květen se ve Zlíně ponese ve znamení designu, inovací, rebelie a rozruchu. více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více