Ženský kolektiv – peklo, nebo ráj?

Text: Prima Žena
30. června 2018 | 09:00

Trávit osm hodin denně v kanceláři mezi samými ženami, to znamená připravit se na emocionální smršť, leckdy plnou záštiplných drbů, urážení a vytváření kroužků holek, co spolu pečou. Dá se vůbec takové ovzduší rozumně přežít?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Řekla byste, dospělí lidé, ti by přece už dávno měli vědět, co se sluší a co už je mimo rámec slušného chování. Tak na nějaké morální hodnoty v ženském kolektivu raději zapomeňte. Ostatně pocit, že jste zpátky na základní škole, vám to vlastně ani nedovolí. Ve většině případů totiž velmi brzy zjistíte, že jste některým kolegyním trnem v oku, obzvlášť když se umíte oblékat, udržujete si štíhlou postavu a šéf na vás dá nejenom kvůli vašim znalostem, ale i proto, že dokážete máknout. Je evidentní, že jste se stala terčem jejich pomluv hlavně ve chvíli, kdy hlouček spolupracovnic v kuchyňce, kam si přijdete udělat kávu, až nápadně rychle ztichne a zmizí, na oběd jdou všechny spolu, aniž by pozvaly vás, a dokonce nereagují ani na prosbu o pomoc. Takhle nějak jste se možná trápila se spolužačkami v páté třídě a pravděpodobně by vás ani nenapadlo, že se s něčím podobným setkáte i v dospělosti. 

Megařešitelky
V čistě ženském kolektivu chybí onen mužský princip, který zbytečné malichernosti odkáže do patřičných mezí pouhým „proč to řešíš“, „vykašli se na to“ a podobně. Ženy skutečně řeší všechno a všechny. Zatímco chlap si se svými problémy zaleze do kouta, aby si je vyřešil sám v sobě, a většinou je mu fuk, jestli má kolega Franta obě ponožky stejné, nebo každou jinou, případně že dorazil do práce s tričkem naruby, žena potřebuje mluvit nejenom o tom, co se děje jí, ale také o tom, co se děje kolem ní. Existují ženy, které si nejspíš vytkly za životní cíl rozbírat životní dramata tak nějak komplexně, takže do jejich repertoáru pro šuškandu brzy spadne i vaše maličkost, obzvlášť když se jakýmkoli způsobem vymykáte z běžného průměru. Vlastně je to jedno, zda jste jiná, či stejná. Ono se totiž vždycky něco najde. Ženy o problémech diskutují, takže až přijdou na řadu vaše pruhované kalhoty s puntíkovaným tričkem, nebudou tuto módní kreaci probírat s vámi, ale s Boženkou, protože ta má na věc vašeho vkusu stejný názor jako dotyčné drbny.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Letní trendy

Letní měsíce nám v rámci oblečení i obuvi dávají spoustu příležitostí ke kreativitě. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Regenerace po sportu

Sportování bezesporu patří k nejčastějším způsobům, jak si udržet zdravé tělo. více

TOP CESTOVÁNÍ

Hudební léto

Pro téměř sedm z deseti mladých lidí je oblíbenou letní zábavou návštěva hudebního více

TOP GURMÁN

KetoDieta

Chutnou redukční dietu, při které nemusíte hladovět, a nadbytečná kila půjdou zaručeně více

TOP SPOLEČNOST

Pohádkou to začíná…

Už jen něco málo přes měsíc zbývá do začátku Letních shakespearovských slavností více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více