Ženský kolektiv – peklo, nebo ráj?

Text: Prima Žena
30. června 2018 | 09:00

Trávit osm hodin denně v kanceláři mezi samými ženami, to znamená připravit se na emocionální smršť, leckdy plnou záštiplných drbů, urážení a vytváření kroužků holek, co spolu pečou. Dá se vůbec takové ovzduší rozumně přežít?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Řekla byste, dospělí lidé, ti by přece už dávno měli vědět, co se sluší a co už je mimo rámec slušného chování. Tak na nějaké morální hodnoty v ženském kolektivu raději zapomeňte. Ostatně pocit, že jste zpátky na základní škole, vám to vlastně ani nedovolí. Ve většině případů totiž velmi brzy zjistíte, že jste některým kolegyním trnem v oku, obzvlášť když se umíte oblékat, udržujete si štíhlou postavu a šéf na vás dá nejenom kvůli vašim znalostem, ale i proto, že dokážete máknout. Je evidentní, že jste se stala terčem jejich pomluv hlavně ve chvíli, kdy hlouček spolupracovnic v kuchyňce, kam si přijdete udělat kávu, až nápadně rychle ztichne a zmizí, na oběd jdou všechny spolu, aniž by pozvaly vás, a dokonce nereagují ani na prosbu o pomoc. Takhle nějak jste se možná trápila se spolužačkami v páté třídě a pravděpodobně by vás ani nenapadlo, že se s něčím podobným setkáte i v dospělosti. 

Megařešitelky
V čistě ženském kolektivu chybí onen mužský princip, který zbytečné malichernosti odkáže do patřičných mezí pouhým „proč to řešíš“, „vykašli se na to“ a podobně. Ženy skutečně řeší všechno a všechny. Zatímco chlap si se svými problémy zaleze do kouta, aby si je vyřešil sám v sobě, a většinou je mu fuk, jestli má kolega Franta obě ponožky stejné, nebo každou jinou, případně že dorazil do práce s tričkem naruby, žena potřebuje mluvit nejenom o tom, co se děje jí, ale také o tom, co se děje kolem ní. Existují ženy, které si nejspíš vytkly za životní cíl rozbírat životní dramata tak nějak komplexně, takže do jejich repertoáru pro šuškandu brzy spadne i vaše maličkost, obzvlášť když se jakýmkoli způsobem vymykáte z běžného průměru. Vlastně je to jedno, zda jste jiná, či stejná. Ono se totiž vždycky něco najde. Ženy o problémech diskutují, takže až přijdou na řadu vaše pruhované kalhoty s puntíkovaným tričkem, nebudou tuto módní kreaci probírat s vámi, ale s Boženkou, protože ta má na věc vašeho vkusu stejný názor jako dotyčné drbny.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Buďte za hvězdu!

Připravte se na super stylové Vánoce a oslavy Nového roku v plné stylové polní více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Pleť bez vrásek

V mořských vodách, daleko od pobřeží francouzské Bretaně, více

TOP CESTOVÁNÍ

Resort Maria Spa

Příznivé působení léčivých pramenů láká k návštěvě Mariánských Lázní více

TOP GURMÁN

Zahřejte se

Stejně jako měníme s příchodem podzimu své oblečení, měli bychom změnit také více

TOP SPOLEČNOST

Galerie GASK

Galerie Středočeského kraje sídlí v jezuitské koleji v Kutné Hoře. více

Wellness a plavání

Plavecký areál Jedenáctka VS nabízí vyžití pro celou rodinu více

Domino Bubbles

Jako vše kolem nás i dětské pokoje podléhají moderním trendům. více

Víte co je dobré?

Představte si, že vcházíte do spižírny napěchované těmi nejlepšími více