Ženský kolektiv – peklo, nebo ráj?

Text: Prima Žena
30. června 2018 | 09:00

Trávit osm hodin denně v kanceláři mezi samými ženami, to znamená připravit se na emocionální smršť, leckdy plnou záštiplných drbů, urážení a vytváření kroužků holek, co spolu pečou. Dá se vůbec takové ovzduší rozumně přežít?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Řekla byste, dospělí lidé, ti by přece už dávno měli vědět, co se sluší a co už je mimo rámec slušného chování. Tak na nějaké morální hodnoty v ženském kolektivu raději zapomeňte. Ostatně pocit, že jste zpátky na základní škole, vám to vlastně ani nedovolí. Ve většině případů totiž velmi brzy zjistíte, že jste některým kolegyním trnem v oku, obzvlášť když se umíte oblékat, udržujete si štíhlou postavu a šéf na vás dá nejenom kvůli vašim znalostem, ale i proto, že dokážete máknout. Je evidentní, že jste se stala terčem jejich pomluv hlavně ve chvíli, kdy hlouček spolupracovnic v kuchyňce, kam si přijdete udělat kávu, až nápadně rychle ztichne a zmizí, na oběd jdou všechny spolu, aniž by pozvaly vás, a dokonce nereagují ani na prosbu o pomoc. Takhle nějak jste se možná trápila se spolužačkami v páté třídě a pravděpodobně by vás ani nenapadlo, že se s něčím podobným setkáte i v dospělosti. 

Megařešitelky
V čistě ženském kolektivu chybí onen mužský princip, který zbytečné malichernosti odkáže do patřičných mezí pouhým „proč to řešíš“, „vykašli se na to“ a podobně. Ženy skutečně řeší všechno a všechny. Zatímco chlap si se svými problémy zaleze do kouta, aby si je vyřešil sám v sobě, a většinou je mu fuk, jestli má kolega Franta obě ponožky stejné, nebo každou jinou, případně že dorazil do práce s tričkem naruby, žena potřebuje mluvit nejenom o tom, co se děje jí, ale také o tom, co se děje kolem ní. Existují ženy, které si nejspíš vytkly za životní cíl rozbírat životní dramata tak nějak komplexně, takže do jejich repertoáru pro šuškandu brzy spadne i vaše maličkost, obzvlášť když se jakýmkoli způsobem vymykáte z běžného průměru. Vlastně je to jedno, zda jste jiná, či stejná. Ono se totiž vždycky něco najde. Ženy o problémech diskutují, takže až přijdou na řadu vaše pruhované kalhoty s puntíkovaným tričkem, nebudou tuto módní kreaci probírat s vámi, ale s Boženkou, protože ta má na věc vašeho vkusu stejný názor jako dotyčné drbny.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Funkční osušky

Už vás nebaví ležet v létě na mokré osušce nebo na těch vyrobených více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Pitný režim

Jak při nízkých zimních teplotách, tak při vysokých letních teplotách musíme dodržovat více

TOP CESTOVÁNÍ

Polynésie

Užijte si slastný odpočinek, dobrodružství, poznání nebo aktivní dovolenou. více

TOP GURMÁN

Top snídaně

Věděli jste, že v průměru 29 % žen vynechává snídani a raději více

TOP SPOLEČNOST

Oživení studánek

Už je do konce června můžete hlasovat o to, které studánky budou oživeny v rámci více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Sluneční péče

Protože pobyt na slunci není bez rizika, vyvinula značka Sothys více

Nová Motorola

Příchod letních dnů si často žádá obměnu šatníku. více