5 benefitů, které nám přátelství přináší

Text: Prima Žena
6. června 2019 | 12:00

Také jste si všimla, jak se životní tempo stále zrychluje? Je těžké této tendenci nepodlehnout, jelikož jsme zahlceni každodenními činnostmi a zaměstnáním, jsme stále online a do toho pečujeme o domácnost a rodinu. Proto si někdy ani nevšimneme, že zanedbáváme jeden z nejdůležitějších aspektů života – přátelství. Kamarádky mají v našich životech zvláštní místo, které bychom neměli nechat běžnými starostmi a povinnostmi utlačit. Divila byste se, kolik blahodárných účinků na nás pravidelný kontakt s kamarádkami má!

V dobrém i ve zlém
Ať už prožíváte významnou životní událost, úspěch anebo naopak propad, dobrá kamarádka se vždy objeví ve dveřích a je připravená slavit s vámi či nabídnout rameno a potřebnou útěchu. Kdo je lepší vrba na vypovídání? Sdílená radost je dvojnásobná a starost poloviční.

Kamarádky vám nastaví zrcadlo
Své zlozvyky často nevidíme, své partnery hodnotíme možná příliš kriticky nebo na ně nahlížíme s růžovými brýlemi, a to ani nemluvě o věčné nespokojenosti s naší váhou či účesem. Upřímnost a podpora kamarádek vám pomůže zvýšit sebereflexi i sebevědomí!

Dobijte energii
Podle průzkumu značky Frisco se nejčastěji těšíme na to, že se při setkání s kamarádkami uvolníme od stresu a obvyklých povinností a hodíme běžné starosti za hlavu. Zároveň si nejvíce užíváme zábavu a legraci, která je u společných setkání zaručena.


Vystupte ze stereotypu
Odvést děti do školy, běžet do práce, uklidit doma, přichystat večeři. A tak pořád dokola. Cítíte se ze stereotypního kolečka už vyšťavená? Vyhraďte si každý týden jeden večer sama pro sebe a své kamarádky. Podnikejte různé věci – běžte do kina, udělejte si beauty večer nebo pozvěte kamarádky k sobě domů na Frisco, které se na holčičí setkání skvěle hodí. Holky můžete nalákat třeba na společnou ochutnávku letní novinky Frisco Spritz s příchutí hořkého pomeranče a bylin a udělat si vlastní rooftop party.

Přátelstvím k dlouhověkosti
Studie ukázaly, že lidé s přáteli budou s větší pravděpodobností žít zdravější a šťastnější život. Přátelství má dobrý a často větší vliv na psychickou a fyzickou pohodu než třeba příbuzenské vztahy. Setkání s kamarádkami nás nabíjí pozitivní energií, přináší mnoho radosti a smíchu, který prý prodlužuje život!

Dejte vašim kamarádkám vědět, co pro vás znamenají a snažte se aktivně plánovat společná setkání. Uvidíte, že budete nabité energií a plné optimismu. Protože vídat se nám přece svědčí!
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Letní Lasoul

Ráda běháš? Máme pro Tebe tip na originální komplet trička a legín LASOUL, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Ikonické sérum

Značka Lancôme představuje renovaci ikonického séra Advanced Génifique. více

TOP CESTOVÁNÍ

Rodinná dovolena

Letní dovolená je pro řadu českých rodin událostí, na kterou se těší celý rok více

TOP GURMÁN

Letní hit

Výrobky z kozího a ovčího mléka získávají na popularitě. A není divu. Jsou totiž skvělou více

TOP SPOLEČNOST

Bylo nebylo...

Jednoho letního dne se do rodiny zahradní návrhářky a stavebního mistra narodila Barunka více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více