5 benefitů, které nám přátelství přináší

Text: Prima Žena
6. června 2019 | 12:00

Také jste si všimla, jak se životní tempo stále zrychluje? Je těžké této tendenci nepodlehnout, jelikož jsme zahlceni každodenními činnostmi a zaměstnáním, jsme stále online a do toho pečujeme o domácnost a rodinu. Proto si někdy ani nevšimneme, že zanedbáváme jeden z nejdůležitějších aspektů života – přátelství. Kamarádky mají v našich životech zvláštní místo, které bychom neměli nechat běžnými starostmi a povinnostmi utlačit. Divila byste se, kolik blahodárných účinků na nás pravidelný kontakt s kamarádkami má!

V dobrém i ve zlém
Ať už prožíváte významnou životní událost, úspěch anebo naopak propad, dobrá kamarádka se vždy objeví ve dveřích a je připravená slavit s vámi či nabídnout rameno a potřebnou útěchu. Kdo je lepší vrba na vypovídání? Sdílená radost je dvojnásobná a starost poloviční.

Kamarádky vám nastaví zrcadlo
Své zlozvyky často nevidíme, své partnery hodnotíme možná příliš kriticky nebo na ně nahlížíme s růžovými brýlemi, a to ani nemluvě o věčné nespokojenosti s naší váhou či účesem. Upřímnost a podpora kamarádek vám pomůže zvýšit sebereflexi i sebevědomí!

Dobijte energii
Podle průzkumu značky Frisco se nejčastěji těšíme na to, že se při setkání s kamarádkami uvolníme od stresu a obvyklých povinností a hodíme běžné starosti za hlavu. Zároveň si nejvíce užíváme zábavu a legraci, která je u společných setkání zaručena.


Vystupte ze stereotypu
Odvést děti do školy, běžet do práce, uklidit doma, přichystat večeři. A tak pořád dokola. Cítíte se ze stereotypního kolečka už vyšťavená? Vyhraďte si každý týden jeden večer sama pro sebe a své kamarádky. Podnikejte různé věci – běžte do kina, udělejte si beauty večer nebo pozvěte kamarádky k sobě domů na Frisco, které se na holčičí setkání skvěle hodí. Holky můžete nalákat třeba na společnou ochutnávku letní novinky Frisco Spritz s příchutí hořkého pomeranče a bylin a udělat si vlastní rooftop party.

Přátelstvím k dlouhověkosti
Studie ukázaly, že lidé s přáteli budou s větší pravděpodobností žít zdravější a šťastnější život. Přátelství má dobrý a často větší vliv na psychickou a fyzickou pohodu než třeba příbuzenské vztahy. Setkání s kamarádkami nás nabíjí pozitivní energií, přináší mnoho radosti a smíchu, který prý prodlužuje život!

Dejte vašim kamarádkám vědět, co pro vás znamenají a snažte se aktivně plánovat společná setkání. Uvidíte, že budete nabité energií a plné optimismu. Protože vídat se nám přece svědčí!
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Hodinky Prim

ELTON hodinářská, jediný český výrobce hodinek PRIM, vytvořil ve spolupráci více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Lymfodrenáž

Sychravý podzim s sebou opět přináší období chřipek. Vhodnou prevenci více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimní zážitky

Užijte si s celou rodinou zimní prázdniny plné sněhu, pohybu na čerstvém vzduchu více

TOP GURMÁN

Latino Café

Víte, že v doušku své oblíbené kávy můžete objevit více než osm set padesát více

TOP SPOLEČNOST

Vladivojna La Chia

Listopad se nese ve znamení oslav 30. výročí sametové revoluce, více než více

Doušek pohody

Vybírat vánoční dárky pro dědečka, kamarádku, tchýni či kolegu může být oříšek více

Infuze vitaminu C

S příchodem chladnějšího počasí většinou udeří první vlna chřipek a nachlazení, více

Náhrdelník Maxima

MAXIMA, jméno, které slibuje jedinečnost a bezkonkurenční krásu. více