Co dělá Zora Jandová pro své zdraví?

Text: Prima Žena
1. září 2011 | 12:00

Největší tuzemský internetový obchod s produkty pro zdravější život a přírodní kosmetikou Prozdravi.cz představil před nedávnem svou novou tvář – herečku Zoru Jandovou, známou svým zdravým životním stylem.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Herečka, zpěvačka a moderátorka je proslulá svým kladným vztahem k vyvážené stravě, zdravému životu a také sportu. Studuje vysokou školu tělesné výchovy a sportu a velmi ráda se věnuje tai-chi, čínskému cvičení, které se kdysi vyučovalo především jako umění sebeobrany a dokáže příznivě působit na zdraví a psychiku. „Prozdravi.cz jsem si vybrala proto, že se od své konkurence odlišuje střízlivostí a snahou o korektnost při propagování jednotlivých produktů, neslibuje zázraky a počítá zároveň s inteligencí i zdravým rozumem spotřebitelů,“ uvedla ke spolupráci herečka. Zeptali jsme se jí, co dělá pro své zdraví, kdy se začala zajímat o zdravý životní styl a tai-chi, na její názory ohledně klasické i alternativní medicíny a samozřejmě na tajemství její nestárnoucí krásy.

Jste známá svým příkladným životním stylem, byla jste vždycky taková?

Myslím, že heslo „všeho s mírou“ mám v sobě zakódováno odmala. Jako dítě jsem milovala žloutkové věnečky a jako jedinou možnost, jak se zbavit své permanentní touhy po nich, jsem viděla v tom, že se jimi přejím. Což jsem udělala. Ta lekce, která následovala potom, mě velmi poučila… A když do mého života vstoupilo tai-chi, naučila jsem se poslouchat své tělo ještě lépe, být v harmonii sama se sebou i se svým okolím.

Proč jste si jako pohybovou aktivitu vybrala zrovna tai chi? Pro koho je vhodné a proč?

Tai-chi si vybralo mě. Hrála jsem tenis, softball, dělala karate, sebeobranu, jezdila dokonce automobilové závody do vrchu i na okruhu, ale nic mě nezaujalo natrvalo. O tai-chi jsem točila televizní pořad a musela se kvůli tomu naučit kus sestavy. Než jsem se ji pak doučila celou, tai-chi mi vstoupilo do života, nejspíš už napořád. Začít může kdokoli a kdykoli, jen je zapotřebí vybrat si vhodný styl a učitele, který bere ohled na klientův aktuální fyzický i psychický stav.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Udržitelné materiály

Slovo udržitelnost se objevuje snad ve všech odvětvích průmyslu. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Opalovací krémy

To, že se máme chránit v létě SPF krémy je pro většinu z nás samozřejmostí. více

TOP SEX A VZTAHY

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více