Diamantový příběh Gabriely Dědičové

Text: Prima Žena
25. června 2020 | 09:00

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala v české firmě ZAMĚŘENÉ na investiční diamanty a diamantové šperky. Nyní je jednatelkou společnosti TIAMI, která nabízí KLIENTŮM LAB-GROWN DIAMANTY coby udržitelnou VOLBU pro zákazníky.

tiami_5_PZ.jpg tiami_2_PZ.jpg tiami_3_PZ.jpg tiami_4_PZ.jpg tiami_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Čím jste se chtěla stát jako malá holčička?
Jako dítě jsem chtěla být chemik. Mělo to souvislost s profesí mojí maminky, která mě často brala do laboratoře. Později jsem chtěla být sekretářka. Líbilo se mi, jak jsou tyto dámy hezky učesané, nalíčené i oblečené. Byla to moje naivní představa. Mimochodem, dodnes píšu na klávesnici dvěma prsty. Psát na stroji jsem se bohužel nikdy nenaučila.

Jaké bylo vaše první setkání s diamanty?
Bylo to v Austrálii, kam jsem po vysoké škole odjela. Právě tam jsem poprvé navštívila diamantový důl, ve kterém se tyto drahokamy dříve těžily. Bohužel jsem si odtud žádný diamant neodvezla. Vlastně mě tenkrát ani nenapadlo si nějaký koupit. Následně jsem se s diamanty setkávala nárazově v okruhu mých známých. Kamarádky se vždy rády pochlubily zásnubním prstýnkem s tímto kamenem. Když mě po návratu do Čech oslovila s nabídkou spolupráce společnost zaměřená na investiční diamanty, byla jsem nadšená. Mohla jsem nádherně propojit diamanty, které mě okouzlily, se šperky.

Co vás na tomto oboru baví?
Je to krásný obor. Většinu času komunikujete s lidmi, kteří chtějí někomu udělat radost, a to vás prostě vždy pozitivně naladí. Zásnuby, svatby, narozeniny, významná životní jubilea… Dodává mi to energii a pocit uspokojení.

Proč jste se rozhodla vyměnit přírodní diamanty za laboratorní?
S narozením svého syna (4 roky) jsem přehodnotila svůj pohled na svět. Začalo mi více záležet na tom, v jakém prostředí bude vyrůstat. Co naše generace té jeho zanechá. Častěji se ke mně dostávaly informace o lab-grown diamantech, a tak jsem se o ně začala zajímat. Zalíbil se mi celý tento koncept. A výsledek? Vyměnila jsem přírodní diamanty za ty laboratorní. Lab-grown diamanty ale nejsou úplná novinka. První pokusy o výrobu sahají již do roku 1954. Posledních 5 let se však těší stále větší oblibě i díky významným osobnostem, jako je vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle nebo hollywoodská hvězda Leonardo diCaprio, který část svých peněz věnoval výzkumu těchto drahých kamenů.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Svatební prádlo

Pokud ráda oblékáte udržitelné oblečení od českých značek, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Čištění pleti

Chybným odličováním si můžeme podráždit pleť, polámat řasy i přidělat zbytečné vrásky. více

TOP SEX A VZTAHY

Status rozvedená

Rozvedená je každá druhá. Pokud se to stalo i vám, nemá cenu rezignovat více

TOP GURMÁN

Víno a sýr

Hodí se ementál k červenému vínu a niva k bílému? Naučte se pár triků více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více