Eva Čejková a její MUŽ

Text: Jana Militká
19. ledna 2009 | 15:10

Svou kariéru buduje již od střední školy, kdy začala pracovat jako redaktorka, moderátorka, produkční v tisku, televizi, fashion firmách. Hned po dostudování Obchodní akademie začala spolupracovat jako scenáristka na TV Nova a Prima TV (Áčko, Někdo to rád horké, Prima jízda).

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Ke svým aktivitám v médiích přidala také pořádání odborných a vzdělávacích akcí pro Institut moderní komunikace. Je jednou ze zakládajících členek občanského sdružení Friends of the NATIONAL MUSEUM of WOMEN in the ARTS, Czech Republic. Vedle vedení vlastní společnosti stíhá i studium Fakulty sociálních věd na Karlově univerzitě, obor Mediální studia. Ve svých 21 letech se vrhla do podnikání a založila vlastní společnost ConPro, s.r.o.

Jak se dá skloubit tolik věcí dohromady?
Vždycky jsem měla spoustu aktivit, takže na hodně práce a nedostatek času jsem zvyklá. Musím ale přiznat, že první rok mého podnikání byl krizový.

Původně jsem totiž měla naivní představu, že se stanu pouze z fyzické osoby právnickou a vše zůstane při starém. Jenže to tak samozřejmě vůbec nebylo. Se založením společnosti přišlo více výdajů, a tak se muselo i více pracovat.

Ale stále jsem se učila a ten druhý rok už jsem uměla daleko lépe zvládat stresové situace a velká vypětí. Třetí rok se to konečně obrátilo. Zkrátka se musíte smířit s tím, že nebudete mít volné večery a víkendy a nezažijete pocit tzv. nicnedělání.

Vzpomenete si ještě na své začátky?
Po maturitě jsem se z Chrudimi vrhla do Prahy a začala pracovat jako scenáristka a redaktorka. Odletěla jse také krátce do Ameriky, naučit se jazyk a poznat jiné prostředí. Po návratu jsem sice měla možnost vrátit se k médiím, ale konkrétně televizní pořady s týdenní periodicitou se plánují s velkým předstihem a nebyl prostor včlenit rychle témata ode mne.

Já jsem prostě byla v tu chvíli minimálně na další dva měsíce bez práce. Čekat jsem nemohla, protože jsem po návratu byla s účtem na nule. V této situaci mě nenapadlo nic lepšího, než začít podnikat. Riskla jsem to, půjčila jsem si od rodičů a vrhla se do toho! 

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Udržitelné materiály

Slovo udržitelnost se objevuje snad ve všech odvětvích průmyslu. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Ere Perez

Ovesné mléko, červená řepa, mandlový olej nebo například rýže. více

TOP SEX A VZTAHY

Zdraví vztah

Jedním z nejčastějších důvodů rozchodu bývá nevěra. Pro mnohé ženy i muže více

TOP GURMÁN

Léto plnými doušky

Je libo skvělý letní drink? Navoďte si i v pohodlí domova tu pravou dovolenkovou více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více