Luxusní biokosmetika Petry Drvoštěpové

Text: Prima Žena
17. prosince 2020 | 09:00

Luxusní přírodní kosmetika Yage Organics je na trhu necelý rok. Za značkou stojí žena, která sice vystudovala práva, ale svoji profesi vyměnila za odvážný projekt vývoje a výroby vlastní kosmetiky. Co jí k tomu vedlo a jaká byla cesta od nápadu až k tomu, že v ruce držela první lahvičku se svým produktem?

drvostepova_petra_1_PZ.jpg drvostepova_petra_2_PZ.jpg drvostepova_petra_3_PZ.jpg drvostepova_petra_4_PZ.jpg drvostepova_petra_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Jak vás napadlo, že byste mohla vytvořit vlastní kosmetiku?
Vždy jsem snila, že budu módní návrhářkou, zlatnicí či zahradní architektkou. Sice mě jako skoro každou ženu zajímala kosmetika a líčení, ale nikdy mě nenapadlo, že bych se do něčeho tak komplikovaného mohla pustit. Přišlo to nenápadně, když se narodil syn a objevil se mu ekzém. Začala jsem se proto zabývat léčivými účinky bylin, studovat aromaterapii a ajurvédu a vyrábět domácí jednoduchou přírodní kosmetiku.

Kosmetiku Yage jste odjela tvořit do Londýna, kam jste se na rok přestěhovala i s rodinou. Proč zrovna tam? A rodina vás v tom od začátku podporovala?
Ráda cestuji a také jsem studovala v Londýně na střední i vysoké škole, Londýn zbožňuji. Je to má srdeční záležitost. Brala jsem to jako užasnou bránu poznání i pro děti a pootevření světa mladé duši. Poznala jsem, jak si britský trh díky své velikosti může dovolit specializované profese a odborníky, kteří se věnují velice úzkému segmentu a díky tomu jsou experty. To bohužel možnosti českého trhu moc nenabízí, zde naopak musíme mít širší zaměření. Právě tato zkušenost mě posunula do Anglie, kde jsem našla přední vědkyni, která se specializuje na formulaci přírodní kosmetiky, aromaterapii, má nejnovější technologické poznatky a formuluje pro celý svět. Je nejuznávanější expertkou ve svém oboru. Právě díky tomu, že jsem se přestěhovala do Anglie a byla v těsném kontaktu nejen s naší formulátorkou, ale i s ostatními laboratořemi, a účastnila jsem se jak lokálních, tak i světových veletrhů pro formulátory, jsem se dostala ke zdroji informací a k nejmodernějším patentovaným surovinám. Rodina mě podpořila a zároveň to všichni brali trochu jako hru. Upřímně, nejspíš si asi mysleli, že jsem se zbláznila, ale rok v Londýně se jim docela zamlouval a vidina zdokonalení v angličtině se jim také líbila.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Spodní prádlo 2021

Co kdybyste si nemusely vybírat, jestli se zrovna cítíte spíše jako romantická víla více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zimní péče

Mnozí lidé si stále myslí, že hydratační krémy mohou v pokožce zmrznout, více

TOP SEX A VZTAHY

Co je štěstí?

V životě to ani jinak nejde. Čekají nás náročné SCHŮZKY s klienty, AKTIVITY, více

TOP GURMÁN

Zdravá strava

Se začátkem nového roku vám přinášíme několik účinných zásad, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více