Ženy britské královské rodiny

Text: Prima Žena
13. února 2021 | 09:00

Ženy hýbou světem a o členkách britské královské rodiny to platí dvojnásob. Ať už je to královna Alžběta II., která na trůn nastoupila v pouhých 26 letech a dnes je nejdéle vládnoucí panovnicí v historii, nebo Lady Diana, která nám ukázala, že i členky královského rodu mají srdce na pravém místě

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Dávno po její tragické smrti, kdy byla popularita rodu Windsorů nejistá, princ William světu představil její pomyslnou následnici – Kate Middleton, milující manželku a matku, díky níž lidé opět začali důvěřovat Buckinghamskému paláci. Stejně jako celý svět, i rod Windsorů prošel nedávno významným přerodem, když do svých řad přijal manželku prince Harryho, rozvedenou americkou herečku Meghan Markle.

1. Kufr s krví a toaletním papírem
Její veličenstvo královna Alžběta II. si s sebou na každou cestu vozí spoustu neobvyklých věcí např. zapečetěný toaletní papír, černý čaj Earl Grey, mýdlo s borovicovou vůní, fotografie svých blízkých, gin i klobásy. Vždy s sebou má také černé šaty. V roce 1952, kdy zemřel její otec, byla totiž na královských cestách a neměla s sebou vhodný černý šat, který by si mohla obléknout při výstupu z letadla. Musela tedy čekat, dokud jí vhodné oblečení bylo do letadla doručeno. Od té doby si vždy pojišťuje, aby se nic podobného neopakovalo. Málokdo ví, že si s sebou královna vozí také svoji krev připravenou k transfuzi, pro případ, že by se jí něco stalo. Královninu krev stráží lékař vojenského námořnictva, který je kdykoli připraven poskytnout jejímu veličenstvu okamžitou pomoc.

2. Její veličenstvo zapálená řidička
Alžběta II. je jedinou osobou ve Velké Británii, která smí řídit bez řidičského průkazu. A řídí velmi ráda. Za volant svého oblíbeného Range Roveru dokonce usedla v době návštěvy Saúdského krále Abdalláha a to v době, kdy měly ženy v Saúdské Arábii zakázáno řídit. Není divu, že tento krok vyvolal velké pozdvižení po celém světě.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Svatební prádlo

Pokud ráda oblékáte udržitelné oblečení od českých značek, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Z rutiny na rituál

Dánskou značku přírodní kosmetiky známe spíše jako specialistu více

TOP SEX A VZTAHY

Status rozvedená

Rozvedená je každá druhá. Pokud se to stalo i vám, nemá cenu rezignovat více

TOP GURMÁN

Víno a sýr

Hodí se ementál k červenému vínu a niva k bílému? Naučte se pár triků více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více