V hlavní roli: Tereza Kerndlová

Text: PERFECT WOMAN
21. dubna 2010 | 08:00

Tereza Kerndlová od svých 2,5 let cestovala na lodích po celé Evropě se svým otcem Láďou Kerndlem, který na těchto lodích působil jako hudebník a zpěvák. V osmi letech s ním začala vystupovat a dnes je jednou z našich nejúspěšnějších zpěvaček.

Terezo, co tě baví na zpívání?

To se nedá popsat, je to něco nádherného, když stojíte na pódiu a publikum vám tleská nebo si zpívá vaše písně. Dělat hudbu je prostě něco úžasného.

Pokaždé, když vydáváš novou desku, volíš také nový styl. Který je ti nejbližší?

Mám ráda změny a nové věci. Ráda se měním a vypadám pokaždé trošku jinak. Nikdy bych ale nešla do ničeho, v čem bych se necítila svá. Teď se mi ale pochopitelně nejvíce líbí image 60. let, která patří i k mému poslednímu albu Retro.

V kolika letech jsi vůbec začala zpívat?

Už jako malá jsem ráda zpívala a hrála si na zpěvačku. Často jsem zpívala návštěvám a přátelům mých rodičů, když k nám přišli. Ale poprvé veřejně jsem vystoupila po boku svého táty v mých osmi letech. Nikdy na ten okamžik nezapomenu. Měla jsem velikou trému a pak strašnou radost z toho, že mi někdo tleská. Bylo to super!

Hodně zpíváš se svým tátou Láďou Kerndlem. Byl právě on tvůj učitel, nebo jsi raději zvolila někoho, kdo nepatří do rodinného kruhu?

Táta byl mým učitelem a jsem mu za to vděčná, hodně jsem se od něj naučila. Velice mě ovlivnil, co se týká hudby.

Čeho si nejvíce všímáš na mužích?

Na mém příteli mě nejvíce zaujaly oči a jeho úsměv, když jsem ho poprvé uviděla.

Když jsem se s ním dala do řeči, tak jsem si v první řadě všimla toho, že je moc milej a vtipnej. Takže muž by podle mě měl mít svůdný pohled, krásný úsměv a především smysl pro humor.

Jak by se měl podle tebe správný muž chovat?

Měl by být k ženě slušný, velkorysý a měl by ji umět vyslechnout a být jí oporou. Správný muž by měl držet slovo a měl by být spolehlivý. Podle mě žena vedle sebe potřebuje člověka, kterému může naprosto věřit a může se mu také se vším svěřit.

Máš nádhernou postavu, jak se o sebe staráš?

Několik let jsem závodně stepovala, ale to už je spoustu let, co jsem přestala. Teď se především udržuji ve formě díky tanci. Tancuju na svých vystoupeních, a když mám volno, tak i doma. Dokonce jsem díky tanci hodně zhubla a zpevnila si tělo. To mě vedlo k tomu, že jsme se rozhodli natočit DVD s tanečně cvičebním programem pro všechny ženy a dívky, které už nebaví ohrané metody jak zhubnout a chtějí najít způsob, který by byl zábavný a přitom velice účinný. Momentálně je na trhu mé DVD s názvem 50 MINUT pro TEBE s tímto programem, na které mám velice pozitivní reakce, což jsem ráda. 

Jaký je tvůj oblíbený sport?

Jestli se dá brát tanec jako sport, jako že ano, tak tedy tanec. Také mě baví jízda na kolečkových bruslích, na kterých jsem se naučila jezdit při natáčení svého druhého alba v Belgii, ale potom jsem na nich stála už jen jednou a teď už leží dlouhou dobu pod postelí. Budu se na nich muset nejspíš učit znovu.

Jak si nejlépe odpočineš?

Nejvíce si odpočinu, když mám volný den a nikam nemusím. Prostě se pořádně vyspím a pak koukám na televizi nebo si pustím nějaký film. Ráda taky zajdu do kina nebo odjedu k rodičům na Moravu.

V jaké společnosti se cítíš nejlépe?

Nejlépe mi je ve společnosti mých nejbližších. Vedle mého přítele, rodičů nebo nejlepších přátel. Prostě ve společnosti lidí, které mám ráda a oni zase mě.

Spousta lidí si myslí, že když je žena nádherná jako ty, má to v životě jednodušší. Je to podle tebe také tak?

Všeobecně to má hezká žena jednodušší, ale u mě to moc neplatí, protože já jsem veřejně známá a neživím se jako modelka, ale jako zpěvačka. U této profese je zapotřebí talentu a to už je na spoustu lidí hodně. A k tomu abych ještě byla chytrá a normální. Takže pro mě nevýhoda, protože já musím neustále přesvědčovat lidi, že nejsem jenom hezká.

Přináší ti popularita jen klady nebo také zápory?

Lidé často vidí jen ty kladné stránky, ale vše má své pro a proti. Když chce člověk něco dokázat, v jakékoliv profesi, je za tím spousta dřiny, odříkání a času. Když je navíc člověk známý na veřejnosti, tak ztrácí soukromí. Musí čelit spoustě nepravd a pomluv. Nepřijde mi fér, když někdo někoho odsuzuje, aniž by ho znal. Záporných stránek by se našlo hodně.

Na jakou práci by sis troufla, kdybys nezpívala?

Muselo by to být něco v umělecké branži. Jinak bych si nedokázala svůj život představit. Několik let jsem dabovala, tak třeba dabing. Taky ráda kreslím, nebo by mě bavilo i módní návrhářství. Našla by se spousta věcí.

Co považuješ za svou nejlepší a nejhorší vlastnost?

Mojí nejhorší vlastností asi je, že většinou všude chodím pozdě. Snažím se to změnit, ale nějak se mi to nedaří. Taky se občas urážím, ale většinou tak na pět minut, pak mě to přejde. Myslím, že mezi mé nejlepší vlastnosti patří asi to, že jsem bezproblémová, hodná a upřímná.

Jak bys sama sebe popsala? Jaká jsi?

To je hrozně těžké, popisovat sám sebe. Myslím, že jsem především úplně normální holka, která stojí pevně nohama na zemi. Jsem trpělivá, pečlivá a citlivá. Když se něčemu věnuju, tak vždy naplno a z celého srdce. Za každé situace se snažím být slušná, a to i k lidem, kteří si to nezaslouží. Nikdy bych nezradila své nejbližší a zásadně udržím tajemství. Často se nedokážu rozhodnout, takže potřebuju víc času.

Máš nějaký vzor? Co je pro tebe vůbec vrcholem kariéry?

Vzor mám především ve svých rodičích, a to v mnoha věcech. Jsou prostě skvělí a neuvěřitelně silní. Co se týká kariéry, tak bych si přála zpívat, co nejdéle to půjde, chtěla bych na sobě neustále pracovat a mít ve svém repertoáru vlastní písně, které lidé budou znát a budou si je zpívat. Přála bych si, aby lidem moje hudba dělala radost a něco v nich zanechala.

Zdroj: Václav Kastner, www.avenuegroup.cz

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Plavky léta

Léto klepe na dveře a ať už jej letos trávit doma na zahradě nebo u rybníka, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Oplálená a zdravá

Fakt, že nadměrné opalování je zdraví škodlivé, je poměrné známý. více

TOP SEX A VZTAHY

Partnerská krize

Krize ve vztahu může potkat každý pár. Je to přirozená fáze ve vývoji vztahu. více

TOP GURMÁN

Léto plnými doušky

Je libo skvělý letní drink? Navoďte si i v pohodlí domova tu pravou dovolenkovou více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více