GASK - umění, zábava a vzdělání

Text: Prima Žena
31. října 2018 | 09:00

Galerie Středočeského kraje sídlí v jezuitské koleji v Kutné Hoře. Je institucí zaměřenou svou sbírkou i výstavním programem na výtvarné umění 20. a 21. století.

gask_1_PZ.jpg gask_2_PZ.jpg gask_3_PZ.jpg gask_4_PZ.jpg gask_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

V prostorách tří traktů ve dvou patrech jezuitské koleje probíhají výstavy proměnné a nachází se tu i  nová stálá expozice Stavy mysli / Za obrazem – obměny a intervence.

GASK to ale nejsou jenom výstavy. Návštěvníky ohromí rekonstruovaný prostor Jezuitské koleje a krása přilehlých zahrad. A protože GASK myslí i na své nejmenší návštěvníky, je celé jedno patro severního křídla věnováno právě dětem. Můžete zde navštívit dětmi velmi oblíbené vizuální herny.

Pokud zavítáte do Kutné Hory, nenechte si návštěvu GASK rozhodně ujít, naleznete zde poznání, zábavu i relaxaci. Pokud přemýšlíte, kde uspořádat Vaši firemní akci, konferenci či setkání s obchodními partnery jste v GASK na správném místě.  Areál a jeho velkolepé prostory můžete využít i pro komornější rodinné akce jako jsou stále oblíbenější svatby či rodinná setkání a oslavy.

Z právě probíhajících výstav doporučujeme výstavu Ladislav Šaloun: Dotek osudu. Tato stěžejní výstava představuje část sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Výstava ve své jedinečné podobě probíhá v Kutné Hoře od 28. října 2018 do 24. února 2019.

Dalším zajímavým projektem je výstava Dialogy – Nová londýnská malba.  Českému prostředí představuje aktuální tendence malby začínajících, ale i již etablovaných autorů a autorek, kteří žijí a tvoří v Londýně. Klasickou techniku malby konfrontují s historií a reflektují bezprostřední vlivy a vrtochy současné společnosti.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Anděl pro Vás

Znáte ten pocit, kdy si ničím nejste jisti, trápíte se a pak pocítíte jemné mravenčení více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Těžké nohy

Kolagen? Víte, že kromě kostí, kloubních chrupavek a kůže, více

TOP SEX A VZTAHY

Holčičí tajemství

Podle studie online seznamky Match se o sexu se svými kamarádkami baví více

TOP CESTOVÁNÍ

Maďarský wellness

Kromě toho, že v Maďarsku najdete jedny z nejstarších historických památek více

TOP GURMÁN

Perfektní káva

Za lahodným šálkem kávy nemusíte nutně mířit do kavárny více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Darujte krásu

Kvalitu pleti ovlivňuje genetický základ, složení stravy i celkové zdraví více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více