Interaktivní výstava Lepolero

Text: Prima Žena
12. dubna 2019 | 09:00

Interaktivní výstava, která zavede děti do světa fantazií ukrývajících se v leporelech.

interaktivní_vystava_lepolero_3_PZ.jpg interaktivní_vystava_lepolero_1_PZ.jpg interaktivní_vystava_lepolero_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Tento víkend byla v Galerii Malostranské Besedy zahájena interaktivní výstava LEPORELO, která je určena dětem a jejich fantazii. Hlavní inspirací jsou leporela Rudolfa Lukeše, která začala v České republice vycházet až po několika desítkách let, protože byl jako autor u nás zakázán. Jeho Leporela však zná celý svět a dokonce je ocenila i sama anglická královna. Originály jeho práce, které byly zapůjčeny dcerou Bárou Lukešovou, najdou děti v zajímavých vitrínách ve tvaru písmen slova Leporelo.

Kdo z nás nevyrůstal ve světe barevných leporel a jejich fantaziích? Leporelo je jedinečná výstava pro malé děti, od nejmenších až po první stupeň základní školy, která příjemně pohladí i rodiče. „Tato výstava nabízí možnost, jak příjemně a kvalitně strávit čas s rodinou mezi knížkami, díky kterým děti poznávají svět. Leporela jsou pro děti prvním průvodcem do světa fantazie, který si mohou osahat. Ostatně sahat, zkoumat, tvořit a objevovat, to je podstata našich výstav,” říká Kateřina Samková, zakladatelka Galerie umění pro děti GUD, která je realizátorem výstavy a dodává: „Leporelo je jako kamarád pro získání nových dovedností, podporuje především rozvoj fantazie a vnitřního světa dětí. Leporela, to nejsou pouze ilustrace podporující jeden smysl – zrak, ale jsou i hmatová, zvuková, pohybová, čichová a pro některé nejmenší i „chuťová”.

„Výstavy věnované dětem jsou u nás v Galerii Malostranské besedy již tradicí. Tento rok jsme zvolili výstavu pro menší děti, která nás zaujala svým nekomerčním obsahem. Věřím, že je správné podporovat v dětech jejich přirozenou fantazii a leporelo to jistě dokáže. Leporelo je takovým ANTITECH manifestem jako alternativa k tabletům, počítačům a chytrým mobilním telefonům, která podporuje navíc jemnou motoriku. Výstava je plná aktivních částí a děti se zde určitě nudit nebudou. Doufám, že si najdou cestu k tištěné knize i v běžném životě,” říká David Hanzlík, ředitel Malostranské Besedy.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Letní trendy

Letní měsíce nám v rámci oblečení i obuvi dávají spoustu příležitostí ke kreativitě. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

UV water

Užijte si krásné a bezpečné léto s opalovacími přípravky Ambre Solaire od Garnier. více

TOP SEX A VZTAHY

Benefity přátelství

Také jste si všimla, jak se životní tempo stále zrychluje? Je těžké této tendenci více

TOP CESTOVÁNÍ

Rady na cesty

Začíná letní sezóna plná cestování a nevšedních zážitků. Přečtěte si pár tipů více

TOP GURMÁN

Moderni kuchyně

Moderní kuchařky boří mýty ve stravování. Namísto masných pokrmů přinášejí do více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více