Interaktivní výstava Lepolero

Text: Prima Žena
12. dubna 2019 | 09:00

Interaktivní výstava, která zavede děti do světa fantazií ukrývajících se v leporelech.

interaktivní_vystava_lepolero_3_PZ.jpg interaktivní_vystava_lepolero_1_PZ.jpg interaktivní_vystava_lepolero_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Tento víkend byla v Galerii Malostranské Besedy zahájena interaktivní výstava LEPORELO, která je určena dětem a jejich fantazii. Hlavní inspirací jsou leporela Rudolfa Lukeše, která začala v České republice vycházet až po několika desítkách let, protože byl jako autor u nás zakázán. Jeho Leporela však zná celý svět a dokonce je ocenila i sama anglická královna. Originály jeho práce, které byly zapůjčeny dcerou Bárou Lukešovou, najdou děti v zajímavých vitrínách ve tvaru písmen slova Leporelo.

Kdo z nás nevyrůstal ve světe barevných leporel a jejich fantaziích? Leporelo je jedinečná výstava pro malé děti, od nejmenších až po první stupeň základní školy, která příjemně pohladí i rodiče. „Tato výstava nabízí možnost, jak příjemně a kvalitně strávit čas s rodinou mezi knížkami, díky kterým děti poznávají svět. Leporela jsou pro děti prvním průvodcem do světa fantazie, který si mohou osahat. Ostatně sahat, zkoumat, tvořit a objevovat, to je podstata našich výstav,” říká Kateřina Samková, zakladatelka Galerie umění pro děti GUD, která je realizátorem výstavy a dodává: „Leporelo je jako kamarád pro získání nových dovedností, podporuje především rozvoj fantazie a vnitřního světa dětí. Leporela, to nejsou pouze ilustrace podporující jeden smysl – zrak, ale jsou i hmatová, zvuková, pohybová, čichová a pro některé nejmenší i „chuťová”.

„Výstavy věnované dětem jsou u nás v Galerii Malostranské besedy již tradicí. Tento rok jsme zvolili výstavu pro menší děti, která nás zaujala svým nekomerčním obsahem. Věřím, že je správné podporovat v dětech jejich přirozenou fantazii a leporelo to jistě dokáže. Leporelo je takovým ANTITECH manifestem jako alternativa k tabletům, počítačům a chytrým mobilním telefonům, která podporuje navíc jemnou motoriku. Výstava je plná aktivních částí a děti se zde určitě nudit nebudou. Doufám, že si najdou cestu k tištěné knize i v běžném životě,” říká David Hanzlík, ředitel Malostranské Besedy.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kara Trutnov

Česká značka Kara Trutnov představuje na letošní jaro a léto kolekci spolupráci více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Revoluční implantáty

Některé ženy příroda v oblasti dekoltu neobdařila, jiné nejsou spokojeny s tvarem více

TOP SEX A VZTAHY

Chráníte se?

V používání kondomu při sexu jsou dle expertů obecně důslednější ženy než muži. více

TOP CESTOVÁNÍ

Lázně Lednice

Toužíte zažít něco výjimečného? Vydejte se do Lázní Lednice do hotelu Perla více

TOP GURMÁN

Kolumbijská čokoláda

Luxusní tabulková čokoláda Aluna (bean to bar) je zhmotněným snem milovníků více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více