Interaktivní výstava Lepolero

Text: Prima Žena
12. dubna 2019 | 09:00

Interaktivní výstava, která zavede děti do světa fantazií ukrývajících se v leporelech.

interaktivní_vystava_lepolero_3_PZ.jpg interaktivní_vystava_lepolero_1_PZ.jpg interaktivní_vystava_lepolero_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Tento víkend byla v Galerii Malostranské Besedy zahájena interaktivní výstava LEPORELO, která je určena dětem a jejich fantazii. Hlavní inspirací jsou leporela Rudolfa Lukeše, která začala v České republice vycházet až po několika desítkách let, protože byl jako autor u nás zakázán. Jeho Leporela však zná celý svět a dokonce je ocenila i sama anglická královna. Originály jeho práce, které byly zapůjčeny dcerou Bárou Lukešovou, najdou děti v zajímavých vitrínách ve tvaru písmen slova Leporelo.

Kdo z nás nevyrůstal ve světe barevných leporel a jejich fantaziích? Leporelo je jedinečná výstava pro malé děti, od nejmenších až po první stupeň základní školy, která příjemně pohladí i rodiče. „Tato výstava nabízí možnost, jak příjemně a kvalitně strávit čas s rodinou mezi knížkami, díky kterým děti poznávají svět. Leporela jsou pro děti prvním průvodcem do světa fantazie, který si mohou osahat. Ostatně sahat, zkoumat, tvořit a objevovat, to je podstata našich výstav,” říká Kateřina Samková, zakladatelka Galerie umění pro děti GUD, která je realizátorem výstavy a dodává: „Leporelo je jako kamarád pro získání nových dovedností, podporuje především rozvoj fantazie a vnitřního světa dětí. Leporela, to nejsou pouze ilustrace podporující jeden smysl – zrak, ale jsou i hmatová, zvuková, pohybová, čichová a pro některé nejmenší i „chuťová”.

„Výstavy věnované dětem jsou u nás v Galerii Malostranské besedy již tradicí. Tento rok jsme zvolili výstavu pro menší děti, která nás zaujala svým nekomerčním obsahem. Věřím, že je správné podporovat v dětech jejich přirozenou fantazii a leporelo to jistě dokáže. Leporelo je takovým ANTITECH manifestem jako alternativa k tabletům, počítačům a chytrým mobilním telefonům, která podporuje navíc jemnou motoriku. Výstava je plná aktivních částí a děti se zde určitě nudit nebudou. Doufám, že si najdou cestu k tištěné knize i v běžném životě,” říká David Hanzlík, ředitel Malostranské Besedy.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Český výrobce Maxis

Český výrobce kompresního punčochového zboží MAXIS více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Péče o oční okolí

Hodiny strávené u počítače, prohýřená noc, grimasy, ale i choroby ledvin nebo jater. více

TOP SEX A VZTAHY

Jak zlepšit vztah?

Po dni v práci se s partnerem sejdete konečně doma. Když vyřešíte domácí povinnosti více

TOP CESTOVÁNÍ

Střecha Evropy

Stávka za klima, udržitelný rozvoj, klimatické změny, kompenzace CO2. více

TOP GURMÁN

Česneková pomazánka

Obecný názor většiny lidí je, že se při redukci váhy trápíte hlady více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více