Interiér od M. Wanderse pro HALADA

Text: Prima Žena
22. října 2019 | 15:00

Světový designer Marcel Wanders navrhl koncept interiéru pro luxusní multibrandové klenotnictví HALADA.

wanderse_1_PZ.jpg wanderse_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„V interiéru klenotnictví bylo naším cílem vytvořit co nejvíce smyslové prostředí. Chceme, aby lidé, kteří vstoupí, zapomněli na sebe a užívali si jedno magické překvapením za druhým,“ říká designer světového formátu Marcel Wanders. Ve světě designu je kouzelníkem s barvami, materiály a nevšedností. Od roku 1996, kdy Marcel Wanders ohromil svět tzv. „zauzlovaným křeslem“ (Knotted Chair), jeho nápady očarovaly všechny od katarské Dohy až po Miami na Floridě. Holandské studio Marcel Wanders přináší do Čech svůj jedinečný světový design, a to v podobě interiéru pro klenotnictví HALADA.

Za návrhy studia Marcel Wanders nehledejte funkční holandský design, ale kouzlo bez hranic, které v současném moři designu najdete jen málokde, a to nemluvě o prostorách českých butiků.  „Oslovili jsme několik českých i slovenských designerů, ale jejich návrhy neodpovídali naší představě. Vše nakonec rozhodla návštěva milánského veletrhu s designem, kde nás expozice Marcela Wanderse uchvátila,“ říká obchodní ředitelka klenotnictví HALADA Andrea Beranová a dodává, „spolupráce s designerem světového formátu je krásná a náročná zároveň. Vše je vytvářeno na míru. Největší problém byl sehnat řemeslníky, kteří splní vysoké nároky na kvalitu a funkčnost a zároveň splní bezpečnostní systémy vitrín bez narušení jejich estetického vzhledu.“

V celém prostoru se hosté setkávají s ikonickou květinovou stěnou typickou pro toto studio. Je to svůdná tapeta, která odhaluje kultovní mnohobarevnou květinovou kytici, slavnostní koberec s geometrickým vzorem inspirovaný kosočtvercovým řezem s jiskrou a klasický luxusní nábytek. Součástí nábytku jsou skleněné vitrínové skříně, které jsou rozmístěny po celé ploše. Každá část interiéru obsahuje ozdobné detaily, které přidávají další překvapení. Ve všech těchto případech jsou samy o sobě jiskřivé diamanty skrytými poklady, které lze nalézt a prohlédnout po cestě za osobní krásou.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Udržitelné materiály

Slovo udržitelnost se objevuje snad ve všech odvětvích průmyslu. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Dokonalé čistění

Při sportu je lepší zapomenout na make-up a zaměřit se hlavně na dokonalé více

TOP SEX A VZTAHY

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více