Protančete dlouhé zimní večery

Text: Prima Žena
20. ledna 2020 | 12:00

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní obrazovky nonstop krmí reklamami na zdravou výživu a přípravky na hubnutí a fixují nám do hlavy téměř povinnost zahájit nový rok předsevzetími bojovat s přebytečným tukem a nabranými kily?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

My to tak nějak cítíme, že se potřebujeme se hýbat, ale do posiloven se nám nechce a běhat venku už vůbec ne. Přemýšlíme, jak spojit příjemné s užitečným a hledáme nějaký kompromis. Možná nejedna z nás zatoužila být tou princeznou v krásných šatech a tančit. Možná mnoho z nás si přálo být tou bejby, co nebude sedět v koutě a určitě každá z nás si to chtěla aspoň na chvíli vyzkoušet. A tak se stane, že tomu třeba i osud chce a z ničeho nic nás osloví sousedka: "Včera jsem si byla zatančit v tom novém tanečním studiu! Jsou tam všichni ti krásní tanečníci ze StarDance a byla jsem moc překvapená, jak jsou to milí lidé a úplně normální jako my! A to prostředí, kdybys viděla! A úplně mě bolí každý sval v těle! Příště jdu znovu a ty se přestaneš povalovat doma a půjdeš se mnou!" A tak se i stane. Některé ženy si totiž tanec představují pouze v páru a s lítostí tuto variantu rovnou zamítnou protože, řekněme si upřímně, ne vždy se takový ochotný pán, tanečník najde. Ovšem ženy by měly vědět, že do tance se mohou vrhnout klidně i úplně samy. A často přijdou na to, že je to baví mnohem víc. A že tanec opravdu na formování postavy pomáhá, vám potvrdí nejedna z nás, která se do toho pustila. Navíc se při něm uvolňují endorfiny a ženy se cítí šťastné a naplněné, jelikož se takové činnosti mohou věnovat v každém věku. Nikdy není pozdě začít. 

Nabídka tanečních studií je nemalá, ovšem ne každé nabízí všechno, co bychom potřebovaly. Rozhodli jsme se navštívit taneční studio na Praze 7, které nás na svých webových stránkách www.tancirna.org nalákalo na nabídku opravdu pestrou, ať již od tanečních kurzů pro jednotlivce i páry, pro děti i pro dospělé. Ocitli jsme se ve velmi příjemném exkluzivním studiu s barem a kavárnou, s krásným a moderním zázemím a s profesionálními lektory, které jsou známými tvářemi nejen ze StarDance, ale i z domácích a světových prestižních soutěží, což nám potvrdila i spolumajitelka a ředitelka studia Simona Svobodová: "Do našeho hvězdného týmu lektorů patří nejen Petr Čadek, ale i Jitka Šorfová, Michal Kurtiš, Alice Stodůlková, Michal Mládek, Eva Krejčířová, Petra Kostovčíková a další." Petr Čadek, který je druhým spolumajitelem Tančírny a jedním z nejlepších tanečníků u nás i ve světě, z osobních lektorských zkušeností dodává: "Naše studio navštěvují nejen taneční páry, ale i ženy samotné, a to díky široké nabídce tanečních stylů, které si mohou u nás zatančit od latinskoamerických tanců, přes salsu, mix kubánských tanců, muzikál, zumbu, bodyforming a další. Velice nás těší, že k nám mnohé ženy i taneční páry přicházejí jako úplní začátečníci a postupem měsíců a let nám zachovávají přízeň až do kurzů intenzivně pokročilých."
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Levi´s Tailor shop

Letním trendem je batika. Evokuje uvolněný a bezstarostný životní styl 70. let minulého více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

TOP CESTOVÁNÍ

Město pokladů

Harrachov - Kdybyste měli přisoudit Harrachovu nějaký výstižný titul více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více