Bohyně rozdávaly peníze

Text: Prima Žena
9. července 2020 | 09:00

Charitativní projekt Jsem žena #jsembohyně, za jehož vznikem stojí hudební skladatelka, textařka a zpěvačka kapely Vesna, Patricie Fuxová a historička a ceremonialistka Lilia Khousnoutdinová, konečně předal výtěžek z prodeje motivačního deníku, triček a fotografií, vybraným nadacím.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

 "Díky pandemii se nám předání peněz, které bylo původně naplánované na březen, trochu posunulo, ale jsem moc ráda, že jsme se mohly setkat nyní a předat první výtěžek, který dělíme mezi tři nadace, které se zaměřují na pomoc ženám," řekla na předání Lilia Khousnoutdinová, která ještě k tomuto projektu připravuje knihu. „ Výtěžek půjde od prvního výtisku na charitu a věřím, že se bude kniha líbit a prodávat, chystáme totiž speciální obálku, která bude jedinečná, ale to se nechte překvapit“ usmívá se Lilia. Ta k tomu všemu už chystá volné pokračování projektu s názvem Jsem žena #jsemevropa, který bude představovat významné historické i současné evropské ženy. Lilia momentálně prožívá šťastné období, užívají si s partnerem Karlem Janečkem oslav jeho rozvodu, který se táhnul několik let.

Šek si přišla vyzvednout novinářka a zpěvačka Emma Smetana, která zastupovala Klub svobodných matek „Mám z toho velkou radost. Přesně před rokem, když jsem přemýšlela, koho bych skrze tento poetický projekt nejraději podpořila, nikdo nemohl tušit, jak v bezprecedentní situaci se všichni ocitneme o rok později. Pomoc svobodným maminkám a tatínkům snad nikdy nebyla potřebnější,“ svěřila se Emma, která po dlouhé době dala dcerku k babičce a těšila se na tři volné dny, které stráví prací a koncertováním se svým partnerem Jordanem. V době karantény se věnovala především rodině, což pro ni bylo plusové, jak sama okomentovala.  Další šek si přebrala modelka Veronika Kašáková, která má nadační fond a pomáhá dětem z dětského domova. "Finanční dar bude využitý na podporu projektu Restart, který se zaměřuje na odchod mladých lidí z dětských domovů. Doprovázíme mladé lidi na cestě jejich samostatným životem. Naší vizí je, aby tito mladí lidé byli připravení na odchod z DD a věděli, že na to nejsou sami," řekla nám k využití finančního daru Veronika. Třetí šek putoval do APODAC - asociace pro porodní domy a centra, jehož patronkou a dlouholetou podporovatelkou je Lilia Khousnoutdinová.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Levi´s Tailor shop

Letním trendem je batika. Evokuje uvolněný a bezstarostný životní styl 70. let minulého více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zubní péče

Georganics představuje jedinečnou přírodní péči o zuby a dutinu ústní více

TOP CESTOVÁNÍ

Město pokladů

Harrachov - Kdybyste měli přisoudit Harrachovu nějaký výstižný titul více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více