Bohyně rozdávaly peníze

Text: Prima Žena
9. července 2020 | 09:00

Charitativní projekt Jsem žena #jsembohyně, za jehož vznikem stojí hudební skladatelka, textařka a zpěvačka kapely Vesna, Patricie Fuxová a historička a ceremonialistka Lilia Khousnoutdinová, konečně předal výtěžek z prodeje motivačního deníku, triček a fotografií, vybraným nadacím.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

 "Díky pandemii se nám předání peněz, které bylo původně naplánované na březen, trochu posunulo, ale jsem moc ráda, že jsme se mohly setkat nyní a předat první výtěžek, který dělíme mezi tři nadace, které se zaměřují na pomoc ženám," řekla na předání Lilia Khousnoutdinová, která ještě k tomuto projektu připravuje knihu. „ Výtěžek půjde od prvního výtisku na charitu a věřím, že se bude kniha líbit a prodávat, chystáme totiž speciální obálku, která bude jedinečná, ale to se nechte překvapit“ usmívá se Lilia. Ta k tomu všemu už chystá volné pokračování projektu s názvem Jsem žena #jsemevropa, který bude představovat významné historické i současné evropské ženy. Lilia momentálně prožívá šťastné období, užívají si s partnerem Karlem Janečkem oslav jeho rozvodu, který se táhnul několik let.

Šek si přišla vyzvednout novinářka a zpěvačka Emma Smetana, která zastupovala Klub svobodných matek „Mám z toho velkou radost. Přesně před rokem, když jsem přemýšlela, koho bych skrze tento poetický projekt nejraději podpořila, nikdo nemohl tušit, jak v bezprecedentní situaci se všichni ocitneme o rok později. Pomoc svobodným maminkám a tatínkům snad nikdy nebyla potřebnější,“ svěřila se Emma, která po dlouhé době dala dcerku k babičce a těšila se na tři volné dny, které stráví prací a koncertováním se svým partnerem Jordanem. V době karantény se věnovala především rodině, což pro ni bylo plusové, jak sama okomentovala.  Další šek si přebrala modelka Veronika Kašáková, která má nadační fond a pomáhá dětem z dětského domova. "Finanční dar bude využitý na podporu projektu Restart, který se zaměřuje na odchod mladých lidí z dětských domovů. Doprovázíme mladé lidi na cestě jejich samostatným životem. Naší vizí je, aby tito mladí lidé byli připravení na odchod z DD a věděli, že na to nejsou sami," řekla nám k využití finančního daru Veronika. Třetí šek putoval do APODAC - asociace pro porodní domy a centra, jehož patronkou a dlouholetou podporovatelkou je Lilia Khousnoutdinová.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Valentýn kreativně

Všichni se zajisté shodneme, že i tento rok bude jiný než ty předešlé. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Domácí relaxace

Měli jste náročný den? Dopřejte vašemu tělu i mysli pořádnou relaxaci z pohodlí domova. více

TOP SEX A VZTAHY

Sebeláska

Chcete lepší práci, báječného partnera a zažít pocit opravdového štěstí? více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimní království

Zasněžená Dolní Morava má otevřené brány pro milovníky jiskřivě bílých výhledů více

TOP GURMÁN

Zdravá strava

Se začátkem nového roku vám přinášíme několik účinných zásad, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více