Divadlo Archa oslaví v červnu 25 let

Text: Prima Žena
21. května 2019 | 09:00

Divadlo Archa oslaví na začátku června 25. výročí. Během oslav, které proběhnou 7. června, se Archa promění ve futuristickou loď s multimediálními instalacemi, jež připravují Petr Nikl, Jan Burian ml. a Jára Hrdlička. Za pětadvacet let existence se v Arše konalo 4 629 představení a navštívil ji bezmála milion diváků.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

V rámci výroční sezóny Archa zve diváky například na legendární představení Rosas danst Rosas Anny Teresy De Keersmaeker, které bude uvedeno ve zcela novém obsazení v partnerském divadle v Hellerau. 1. a 2. května je na programu speciální vydání literárního kabaretu Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše – EKG – O lásce a času. Výjimečným zážitkem bude 9. května unikátní vystoupení berlínského multimediálního performera Roberta Henkeho, jehož umění bylo k vidění a slyšení mimo jiné v londýnské Tate Modern a pařížském Centre Pompidou. Oslavy budou pokračovat v podzimních měsících. Archa byla místem prvního uvedení inscenace La Putyka souboru Cirk La Putyka, která se tam v říjnu po deseti letech vrátí. 18. a 19. října v Arše vyvrcholí pětidenní festival připomínající tvorbu E. F. Buriana.

Inscenace Obyčejní lidé Jany Svobodové a Wen Hui  bude letos zařazena do hlavního programu světové divadelní přehlídky v Avignonu. České divadlo je prostřednictvím Obyčejných lidí zastoupeno v hlavním programu Avignonu po sedmnácti letech! Navazující podzimní tour zahrnuje účast na přehlídkách: Festival d'Automne – Theâtre de la Ville, Paříž, L'Apostrophe, Scene national, Cergy Pontoise, Festival Exit, La Rose des Vents, Villeneuve d'Ascq, Teatro Municipal, Porto, Theatre Garonne, Toulouse.

„Archa byla od samého počátku koncipována jako proměnlivý prostor a neustále se proměňuje také dramaturgicky. Pětadvacetiletou historii Archy chápeme jako závazek do budoucnosti, a ne jako důvod ke vzpomínkám,“ říká její zakladatel a ředitel Ondřej Hrab a dodává: „Klademe si otázku: Jak má vypadat kulturní organizace na prahu třetí dekády jedenadvacátého století?“

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Oblečení na běh

Krásné počasí nás táhne ven si zaběhat. Nabídka sportovního oblečení na běh více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Marnivé léto

Přemýšlíte už delší dobu nad úpravou svého dekoltu? Odhoďte všechny zábrany více

TOP SEX A VZTAHY

Vztah na dálku

Mnoho lidí se rozhodne pro vztah, i když s partnerem nežijí ve stejném městě více

TOP CESTOVÁNÍ

České hory

Dovolená v Česku není z nouze ctnost. Je to jen návrat k domácímu zlatu, více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více