Divadlo Archa oslaví v červnu 25 let

Text: Prima Žena
21. května 2019 | 09:00

Divadlo Archa oslaví na začátku června 25. výročí. Během oslav, které proběhnou 7. června, se Archa promění ve futuristickou loď s multimediálními instalacemi, jež připravují Petr Nikl, Jan Burian ml. a Jára Hrdlička. Za pětadvacet let existence se v Arše konalo 4 629 představení a navštívil ji bezmála milion diváků.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

V rámci výroční sezóny Archa zve diváky například na legendární představení Rosas danst Rosas Anny Teresy De Keersmaeker, které bude uvedeno ve zcela novém obsazení v partnerském divadle v Hellerau. 1. a 2. května je na programu speciální vydání literárního kabaretu Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše – EKG – O lásce a času. Výjimečným zážitkem bude 9. května unikátní vystoupení berlínského multimediálního performera Roberta Henkeho, jehož umění bylo k vidění a slyšení mimo jiné v londýnské Tate Modern a pařížském Centre Pompidou. Oslavy budou pokračovat v podzimních měsících. Archa byla místem prvního uvedení inscenace La Putyka souboru Cirk La Putyka, která se tam v říjnu po deseti letech vrátí. 18. a 19. října v Arše vyvrcholí pětidenní festival připomínající tvorbu E. F. Buriana.

Inscenace Obyčejní lidé Jany Svobodové a Wen Hui  bude letos zařazena do hlavního programu světové divadelní přehlídky v Avignonu. České divadlo je prostřednictvím Obyčejných lidí zastoupeno v hlavním programu Avignonu po sedmnácti letech! Navazující podzimní tour zahrnuje účast na přehlídkách: Festival d'Automne – Theâtre de la Ville, Paříž, L'Apostrophe, Scene national, Cergy Pontoise, Festival Exit, La Rose des Vents, Villeneuve d'Ascq, Teatro Municipal, Porto, Theatre Garonne, Toulouse.

„Archa byla od samého počátku koncipována jako proměnlivý prostor a neustále se proměňuje také dramaturgicky. Pětadvacetiletou historii Archy chápeme jako závazek do budoucnosti, a ne jako důvod ke vzpomínkám,“ říká její zakladatel a ředitel Ondřej Hrab a dodává: „Klademe si otázku: Jak má vypadat kulturní organizace na prahu třetí dekády jedenadvacátého století?“

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Polodrahokamy

Přírodní polodrahokamy mají oproti drahokamům tu výhodu, že bývají k dostání více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Prevence pro oči

První věc, kterou ráno po probuzení uděláme je, že otevřeme oči. Celý den nám více

TOP SEX A VZTAHY

Lechtivé filmy

Dlouhou dobu se mělo za to, že zatímco muže sexuálně vzrušují vizuální podněty, více

TOP CESTOVÁNÍ

Orfeova lyra

Každý z nás je jiný a někdo rád poznává nová místa a jiný se rád vrací tam, více

TOP GURMÁN

Živá voda

Živá voda existuje! Medicínští i výživová odborníci již léta potvrzují blahodárné více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více