Duhovka slaví 10 let

Text: Prima Žena
9. srpna 2018 | 15:00

Co začalo jako soukromá školka, za 10 let vyrostlo v unikátní projekt pěti navzájem provázených institucí, které spojují dva základní principy: Bilingvní česko-anglické prostředí a Montessori filozofie. Projekt duhovka, který začal se 7 dětmi v jedné třídě, nyní přestavuje ucelený systém vzdělávání pro děti od 1,5 roku do 19 let. Kam dochází více něž 500 žáků ze 17 zemí světa. A pro zajištění kvality a rozvoje pedagogů a podporu odborné veřejnosti je celý systém doplněn institutem pro vzdělávání dospělých v Monterssori oblasti.

Duhovka_slavi_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Že vystavíme celý vzdělávací systém jsme původně vůbec neplánovali. Jak už to ale v životě chodí, věci probíhaly a vyvíjely se tak nějak přirozeně. Prostě se to na sebe najednou začalo nabalovat,“ říkají zakladatelé projektu Duhovka – Ivana a Tomáš Janečkovi. Děti, které vstoupily do Duhovky první rok, dnes chodí do sekundy Gymnázia Duhovka – v této chvíli jediného dvojjazyčného Montessori gymnázia v Čechách.

Ivana a Tomáš Janečkovi začali Duhovku budovat na základě principů a východisek, kterým sami věřili. A právě v Montessori pedagogice objevili to, co pro svoje vlastní děti hledali – zacílení na práci s přirozenou zvídavostí a jejich vnitřní motivací, vytvoření podnětného a bezpečného prostředí, ve kterém děti mají odvahu projevit se, růst a převzít zodpovědnost za svá rozhodnutí. „Ke studentům přistupujeme jako k partnerům. Partnerství s sebou ovšem nese i „dospělou zodpovědnost“, říká Tomáš Janeček a poukazuje tím na jeden z podstatných aspektů, kterým se Duhovka odlišuje od běžného vzdělávání.

Duhovce jde nejen o vysokou akademickou kvalitu, ale současně o vytváření otevřeného prostředí, kde se děti nebojí ptát či chybovat a vnímat informace v souvislostech. To vše navíc dvojjazyčně česko-anglicky za přítomnosti rodilých mluvčích – učitelů i studentů – což vytváří přirozeně bilingvní prostředí, v němž se děti setkávají s cizím jazykem a bezprostředně si jej osvojují.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Barevný soulad

Ples, svatba, návštěva divadla nebo vernisáž. Jedná se o události, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Kavitační přístroje

Na českém trhu vznikl nový e-shop s kavitačními přístroji, více

TOP SEX A VZTAHY

Sexuální dominance

Líbí se vám představa, že svého partnera přivážete k posteli a budete si s ním hrát? více

TOP CESTOVÁNÍ

Elixír mládí

Novodobý elixír mládí či pramen lásky? Objevte skrytý potenciál sirovodíku. více

TOP GURMÁN

Zdravé cukrovinky

Vitamínové a multivitamínové cukrovinky zn. VIVIL to je záruka 116 let dlouhé tradice více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Parfémový hit

Dá se ještě vůbec vylepšit bestseller jakým je bez pochyb vůně z řady Euphoria? více

Víte co je dobré?

Představte si, že vcházíte do spižírny napěchované těmi nejlepšími více