Duhovka slaví 10 let

Text: Prima Žena
9. srpna 2018 | 15:00

Co začalo jako soukromá školka, za 10 let vyrostlo v unikátní projekt pěti navzájem provázených institucí, které spojují dva základní principy: Bilingvní česko-anglické prostředí a Montessori filozofie. Projekt duhovka, který začal se 7 dětmi v jedné třídě, nyní přestavuje ucelený systém vzdělávání pro děti od 1,5 roku do 19 let. Kam dochází více něž 500 žáků ze 17 zemí světa. A pro zajištění kvality a rozvoje pedagogů a podporu odborné veřejnosti je celý systém doplněn institutem pro vzdělávání dospělých v Monterssori oblasti.

Duhovka_slavi_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Že vystavíme celý vzdělávací systém jsme původně vůbec neplánovali. Jak už to ale v životě chodí, věci probíhaly a vyvíjely se tak nějak přirozeně. Prostě se to na sebe najednou začalo nabalovat,“ říkají zakladatelé projektu Duhovka – Ivana a Tomáš Janečkovi. Děti, které vstoupily do Duhovky první rok, dnes chodí do sekundy Gymnázia Duhovka – v této chvíli jediného dvojjazyčného Montessori gymnázia v Čechách.

Ivana a Tomáš Janečkovi začali Duhovku budovat na základě principů a východisek, kterým sami věřili. A právě v Montessori pedagogice objevili to, co pro svoje vlastní děti hledali – zacílení na práci s přirozenou zvídavostí a jejich vnitřní motivací, vytvoření podnětného a bezpečného prostředí, ve kterém děti mají odvahu projevit se, růst a převzít zodpovědnost za svá rozhodnutí. „Ke studentům přistupujeme jako k partnerům. Partnerství s sebou ovšem nese i „dospělou zodpovědnost“, říká Tomáš Janeček a poukazuje tím na jeden z podstatných aspektů, kterým se Duhovka odlišuje od běžného vzdělávání.

Duhovce jde nejen o vysokou akademickou kvalitu, ale současně o vytváření otevřeného prostředí, kde se děti nebojí ptát či chybovat a vnímat informace v souvislostech. To vše navíc dvojjazyčně česko-anglicky za přítomnosti rodilých mluvčích – učitelů i studentů – což vytváří přirozeně bilingvní prostředí, v němž se děti setkávají s cizím jazykem a bezprostředně si jej osvojují.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kabelky Tulia

TOUS pro sezónu jaro/léto 2019 uvádí novou kolekci kabelek a koženého zboží Tulia více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Revoluční implantáty

Některé ženy příroda v oblasti dekoltu neobdařila, jiné nejsou spokojeny s tvarem více

TOP SEX A VZTAHY

Nové žážitky

Osm procent lidí v produktivním věku žije v České republice single životem. více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená na surfu

Surfování patří mezi oblíbené sporty po celém světě. Své příznivce získává také více

TOP GURMÁN

Tapiokové dezerty

Tapioka je škrob získaný z rostliny manioku, který používali pro jeho blahodárné účinky více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více