Duhovka slaví 10 let

Text: Prima Žena
9. srpna 2018 | 15:00

Co začalo jako soukromá školka, za 10 let vyrostlo v unikátní projekt pěti navzájem provázených institucí, které spojují dva základní principy: Bilingvní česko-anglické prostředí a Montessori filozofie. Projekt duhovka, který začal se 7 dětmi v jedné třídě, nyní přestavuje ucelený systém vzdělávání pro děti od 1,5 roku do 19 let. Kam dochází více něž 500 žáků ze 17 zemí světa. A pro zajištění kvality a rozvoje pedagogů a podporu odborné veřejnosti je celý systém doplněn institutem pro vzdělávání dospělých v Monterssori oblasti.

Duhovka_slavi_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Že vystavíme celý vzdělávací systém jsme původně vůbec neplánovali. Jak už to ale v životě chodí, věci probíhaly a vyvíjely se tak nějak přirozeně. Prostě se to na sebe najednou začalo nabalovat,“ říkají zakladatelé projektu Duhovka – Ivana a Tomáš Janečkovi. Děti, které vstoupily do Duhovky první rok, dnes chodí do sekundy Gymnázia Duhovka – v této chvíli jediného dvojjazyčného Montessori gymnázia v Čechách.

Ivana a Tomáš Janečkovi začali Duhovku budovat na základě principů a východisek, kterým sami věřili. A právě v Montessori pedagogice objevili to, co pro svoje vlastní děti hledali – zacílení na práci s přirozenou zvídavostí a jejich vnitřní motivací, vytvoření podnětného a bezpečného prostředí, ve kterém děti mají odvahu projevit se, růst a převzít zodpovědnost za svá rozhodnutí. „Ke studentům přistupujeme jako k partnerům. Partnerství s sebou ovšem nese i „dospělou zodpovědnost“, říká Tomáš Janeček a poukazuje tím na jeden z podstatných aspektů, kterým se Duhovka odlišuje od běžného vzdělávání.

Duhovce jde nejen o vysokou akademickou kvalitu, ale současně o vytváření otevřeného prostředí, kde se děti nebojí ptát či chybovat a vnímat informace v souvislostech. To vše navíc dvojjazyčně česko-anglicky za přítomnosti rodilých mluvčích – učitelů i studentů – což vytváří přirozeně bilingvní prostředí, v němž se děti setkávají s cizím jazykem a bezprostředně si jej osvojují.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Vyznáte se v botách?

Znáte to, vyhlédnete si boty, ale nějak nedokážete přijít na to, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Liposukce

S tím jak roste zájem o zkrášlovací zákroky, přibývá klinik estetické medicíny více

TOP SEX A VZTAHY

Ženy vs muži

Celá polovina žen a 35 % mužů se v práci setkalo s diskriminací. více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimní dovolená

Maximálně vyladěnou zimní dovolenou si užijete v moderně vybaveném areálu více

TOP GURMÁN

Smyslné mlsání

Kde jinde stmelit vzájemnou náklonnost, když ne nad stolem plným lahůdek více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více