Duhovka slaví 10 let

Text: Prima Žena
9. srpna 2018 | 15:00

Co začalo jako soukromá školka, za 10 let vyrostlo v unikátní projekt pěti navzájem provázených institucí, které spojují dva základní principy: Bilingvní česko-anglické prostředí a Montessori filozofie. Projekt duhovka, který začal se 7 dětmi v jedné třídě, nyní přestavuje ucelený systém vzdělávání pro děti od 1,5 roku do 19 let. Kam dochází více něž 500 žáků ze 17 zemí světa. A pro zajištění kvality a rozvoje pedagogů a podporu odborné veřejnosti je celý systém doplněn institutem pro vzdělávání dospělých v Monterssori oblasti.

Duhovka_slavi_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Že vystavíme celý vzdělávací systém jsme původně vůbec neplánovali. Jak už to ale v životě chodí, věci probíhaly a vyvíjely se tak nějak přirozeně. Prostě se to na sebe najednou začalo nabalovat,“ říkají zakladatelé projektu Duhovka – Ivana a Tomáš Janečkovi. Děti, které vstoupily do Duhovky první rok, dnes chodí do sekundy Gymnázia Duhovka – v této chvíli jediného dvojjazyčného Montessori gymnázia v Čechách.

Ivana a Tomáš Janečkovi začali Duhovku budovat na základě principů a východisek, kterým sami věřili. A právě v Montessori pedagogice objevili to, co pro svoje vlastní děti hledali – zacílení na práci s přirozenou zvídavostí a jejich vnitřní motivací, vytvoření podnětného a bezpečného prostředí, ve kterém děti mají odvahu projevit se, růst a převzít zodpovědnost za svá rozhodnutí. „Ke studentům přistupujeme jako k partnerům. Partnerství s sebou ovšem nese i „dospělou zodpovědnost“, říká Tomáš Janeček a poukazuje tím na jeden z podstatných aspektů, kterým se Duhovka odlišuje od běžného vzdělávání.

Duhovce jde nejen o vysokou akademickou kvalitu, ale současně o vytváření otevřeného prostředí, kde se děti nebojí ptát či chybovat a vnímat informace v souvislostech. To vše navíc dvojjazyčně česko-anglicky za přítomnosti rodilých mluvčích – učitelů i studentů – což vytváří přirozeně bilingvní prostředí, v němž se děti setkávají s cizím jazykem a bezprostředně si jej osvojují.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Golfové hodinky

Správně vybrat golfové hodinky pro ženy není tak jednoduché, jako pro muže. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Tělo po porodu

Vyklenutí bříška, ochablé svaly a kůže, kýla, ale i „prázdná“, pokleslá prsa … více

TOP SEX A VZTAHY

Kamarádské peklo

Máte nejlepší kamarádku, která s vámi tráví spoustu času. více

TOP CESTOVÁNÍ

Boutique hotely

Krásná příroda a spousta zážitků už dnes nejsou jediným požadavkem, více

TOP GURMÁN

UGO očista

Tento podzim budou mít účastníci programu UGO Očista poprvé šanci více

Čerstvé jizvy

Jizva znamená porušení celistvosti kůže. více

Svatební dekorace

Svatební den je pro většinu z nás jedním z nejvýznamnějších dnů v životě. více

Vaše vášeň

Odvážná. Nekompromisní. Svá. Přivítejte novou ovocně-květinovou více