Duhovka slaví 10 let

Text: Prima Žena
9. srpna 2018 | 15:00

Co začalo jako soukromá školka, za 10 let vyrostlo v unikátní projekt pěti navzájem provázených institucí, které spojují dva základní principy: Bilingvní česko-anglické prostředí a Montessori filozofie. Projekt duhovka, který začal se 7 dětmi v jedné třídě, nyní přestavuje ucelený systém vzdělávání pro děti od 1,5 roku do 19 let. Kam dochází více něž 500 žáků ze 17 zemí světa. A pro zajištění kvality a rozvoje pedagogů a podporu odborné veřejnosti je celý systém doplněn institutem pro vzdělávání dospělých v Monterssori oblasti.

Duhovka_slavi_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Že vystavíme celý vzdělávací systém jsme původně vůbec neplánovali. Jak už to ale v životě chodí, věci probíhaly a vyvíjely se tak nějak přirozeně. Prostě se to na sebe najednou začalo nabalovat,“ říkají zakladatelé projektu Duhovka – Ivana a Tomáš Janečkovi. Děti, které vstoupily do Duhovky první rok, dnes chodí do sekundy Gymnázia Duhovka – v této chvíli jediného dvojjazyčného Montessori gymnázia v Čechách.

Ivana a Tomáš Janečkovi začali Duhovku budovat na základě principů a východisek, kterým sami věřili. A právě v Montessori pedagogice objevili to, co pro svoje vlastní děti hledali – zacílení na práci s přirozenou zvídavostí a jejich vnitřní motivací, vytvoření podnětného a bezpečného prostředí, ve kterém děti mají odvahu projevit se, růst a převzít zodpovědnost za svá rozhodnutí. „Ke studentům přistupujeme jako k partnerům. Partnerství s sebou ovšem nese i „dospělou zodpovědnost“, říká Tomáš Janeček a poukazuje tím na jeden z podstatných aspektů, kterým se Duhovka odlišuje od běžného vzdělávání.

Duhovce jde nejen o vysokou akademickou kvalitu, ale současně o vytváření otevřeného prostředí, kde se děti nebojí ptát či chybovat a vnímat informace v souvislostech. To vše navíc dvojjazyčně česko-anglicky za přítomnosti rodilých mluvčích – učitelů i studentů – což vytváří přirozeně bilingvní prostředí, v němž se děti setkávají s cizím jazykem a bezprostředně si jej osvojují.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Legíny Utopy

Je to pravda odvěká, že šaty dělaj člověka… Souhlasíte? více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Vždy svěží

Je to zase tady - nepříjemné svědění, pálení a bolest v podbřišku. více

TOP SEX A VZTAHY

Mluvte s dětmi

Přísloví „mlčeti zlato“, neplatí vždy. Trvale „tichá domácnost“ je přesto více

TOP CESTOVÁNÍ

Maďarský wellness

Kromě toho, že v Maďarsku najdete jedny z nejstarších historických památek více

TOP GURMÁN

Darujte Kmotra

I v letošním roce jsme pro naše zákazníky připravily tradiční výrobky více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Darujte krásu

Kvalitu pleti ovlivňuje genetický základ, složení stravy i celkové zdraví více