První festivalové dny v Karlových Varech

Text: Prima Žena
1. července 2019 | 12:00

V pátek 28. června byl slavnostně zahájen 54. ročník mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Hlavní hvězdou červeného koberce byla Julianne Moore, která večer převzala Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Nechyběly ani hvězdy českého filmu jako Jiřina Bohdalová, Jaromír Hanzlík, Jitka Schneiderová, Jitka Plodková nebo Aňa Geislerová a tvůrci, politici i zástupci médií.

prvni_festivalove_dny_2_PZ.jpg prvni_festivalove_dny_4_PZ.jpg prvni_festivalove_dny_1_PZ.jpg prvni_festivalove_dny_3_PZ.jpg prvni_festivalove_dny_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Festivalový program je bohatý. Kromě početného seznamu českých a zahraničních filmů na hosty čeká i doprovodný program partnerů festivalu. Tím je i série talk show Libora Boučka, který každý den v 17 hodin hostí v IQOS Lounge tři zajímavé osobnosti ze světa filmu a umění. V sobotu 29. června zahájil letošní sérii s výkonným ředitelem Kryštofem Muchou, všestranným umělcem a architektem Vladimírem 518 a herečkou Jitkou Schneiderovou. 
 
Prvním hostem Boučkovy talk show byl stejně jako loni Kryštof Mucha, který je nedílnou součástí  vedení festivalu již od roku 1997. A jak sám přiznal, na začátku si vůbec nepředstavoval, že jeho působení v rámci festivalu bude mít tak dlouhého trvání. V rozhovoru se rozmluvil o nových partnerech festivalu i o tom, že zařazení karlovarského festivalu mezi šest nejlepších v Evropě je pro něj velikým zadostiučiněním. V neposlední řadě Mucha zmínil, že věří v realizaci opravy bazénu v hotelu Thermal o které se dlouhou dobu mluví.
 
Druhým hostem Libora Boučka byl Vladimír 518. Ten se rozmluvil o tom, že už neřeší to, kým je. Užívá si života a dělá jen to, co ho zajímá. V současné chvíli se plně věnuje natáčení nové desky. Řeč byla i o knize Mambo? Poa! Zanzibar, která vyšla v nakladatelství Bigg Boss. Jak sám Vladimír řekl, díky zkoumání zanzibarské kultury se naučil mnoho nového také o naší středoevropské kultuře i o sobě. Zmínil i připravovaný projekt zaměřený na architekturu od roku 1958 do roku 1989 a pozval hosty festivalu do charizmatického prostoru klubu Kaiser 54, kde se každý večer uskuteční živé koncerty a afterparty. 

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Sneakers Reebok

Reebok uvádí na trh očekávané sneakers Zig Kinetica, zcela novou siluetu, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Naturalis Better

používat a prodávat více

TOP SEX A VZTAHY

Nuda v posteli?

Nese se i u vás příchod z práce obvykle ve znamení večeře, filmu a spánku? více

TOP CESTOVÁNÍ

Chutě jižní Moravy

Poznat chutě jižní Moravy, tradiční postupy zpracování lokálních produktů, které více

TOP GURMÁN

Neobyčejné marmošky

Někdo si píská, někdo to má na salámu a Mixit, ten si maže na chleba. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více