Tibeťané se učí

Text: Prima Žena
5. září 2018 | 12:00

Tibetské děti mohou chodit do školy. Mají učebnice, tužky, sešity a učitele, který jim může předávat informace. To by nebylo možné bez projektu Škola ProTibet a podpory českých dárců, kteří jsou ochotní přispět na vzdělání tibetských dětí.

tibetane_se_uci_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Jedním z nejdůležitějších cílů organizace MOST ProTibet je podpora vzdělávání tibetských dětí, kdy zvýšení gramotnosti rozšiřuje životní možnosti a je prevencí před chudobou. A investicí do budoucnosti.

Projekt Škola ProTibet zahrnuje čtyři školy v Tibetu a Indii s kapacitou zhruba 750 dětí. Jedná se o nestátní školu Gyalten, školu ve vesničce Demul, zimní nomádskou školu v oblasti Čhangthangu a klášterní školu Kowang pro malé buddhistické mnišky. Vzdělání pro děti ve školách ležící v odlehlých oblastech i v nadmořské výšce kolem 4000 metrů nad mořem je klíčem k tomu, aby měly šanci do budoucna.

Projekt Škola ProTibet zajišťuje hlavně učebnice, tužky, sešity, vybavení tříd nebo platy učitelů. Děti se tak mohou učit ve svém mateřském jazyce, naučí se psát a budou si moci psaní i procvičovat. Jedním z podporovaných míst je škola ve vesnici Demul v údolí Spiti nacházející se ve výšce 4350 metrů nad mořem. Ve škole nesoucí jméno Kunsel School, což znamená „Světlo projasňující temnotu nevědomosti“ se nachází jedna třída pro nejmenší děti a jedna třída pro starší děti. Třídy, kde se děti učí, jsou zatím bez lavic, židlí a jsou skromně vybaveny. O to větší je ale nadšení dětí i rodičů, zvláště oni jsou pyšní, že se jim podařilo školu rozběhnout. U  dětí se střídají čtyři učitelky a vaří pro ně jeden kuchař.

V roce 2017 přispěl MOST ProTibet díky štědrosti českých dárců na chod školy a pomůcky pro děti částkou 55 000 Kč.

Vzdělání dětí a jejich cestu za lepší budoucností můžete podpořit zakoupením darovacího certifikátu Tužky a sešity pro celou třídu na www.protibet.cz. Děkujeme moc.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Levi's® x Gorillaz

Unikátní spolupráce Levi's® a britské kapely Gorillaz, oceněné Grammy i BRIT Award více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Mrtvé moře

Mrtvé moře fascinuje člověka už tisíce let. Přestože pro svou slanost není vhodným místem více

TOP SEX A VZTAHY

Muži ze second handu

Zamilovat se do rozvedeného muže? Může se to stát i vám. Čím starší jste, tím více

TOP GURMÁN

Luštěniny jako salát

Luštěniny jsou zdravé a měli bychom je alespoň jedenkrát týdně zařazovat více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více