Tibeťané se učí

Text: Prima Žena
5. září 2018 | 12:00

Tibetské děti mohou chodit do školy. Mají učebnice, tužky, sešity a učitele, který jim může předávat informace. To by nebylo možné bez projektu Škola ProTibet a podpory českých dárců, kteří jsou ochotní přispět na vzdělání tibetských dětí.

tibetane_se_uci_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Jedním z nejdůležitějších cílů organizace MOST ProTibet je podpora vzdělávání tibetských dětí, kdy zvýšení gramotnosti rozšiřuje životní možnosti a je prevencí před chudobou. A investicí do budoucnosti.

Projekt Škola ProTibet zahrnuje čtyři školy v Tibetu a Indii s kapacitou zhruba 750 dětí. Jedná se o nestátní školu Gyalten, školu ve vesničce Demul, zimní nomádskou školu v oblasti Čhangthangu a klášterní školu Kowang pro malé buddhistické mnišky. Vzdělání pro děti ve školách ležící v odlehlých oblastech i v nadmořské výšce kolem 4000 metrů nad mořem je klíčem k tomu, aby měly šanci do budoucna.

Projekt Škola ProTibet zajišťuje hlavně učebnice, tužky, sešity, vybavení tříd nebo platy učitelů. Děti se tak mohou učit ve svém mateřském jazyce, naučí se psát a budou si moci psaní i procvičovat. Jedním z podporovaných míst je škola ve vesnici Demul v údolí Spiti nacházející se ve výšce 4350 metrů nad mořem. Ve škole nesoucí jméno Kunsel School, což znamená „Světlo projasňující temnotu nevědomosti“ se nachází jedna třída pro nejmenší děti a jedna třída pro starší děti. Třídy, kde se děti učí, jsou zatím bez lavic, židlí a jsou skromně vybaveny. O to větší je ale nadšení dětí i rodičů, zvláště oni jsou pyšní, že se jim podařilo školu rozběhnout. U  dětí se střídají čtyři učitelky a vaří pro ně jeden kuchař.

V roce 2017 přispěl MOST ProTibet díky štědrosti českých dárců na chod školy a pomůcky pro děti částkou 55 000 Kč.

Vzdělání dětí a jejich cestu za lepší budoucností můžete podpořit zakoupením darovacího certifikátu Tužky a sešity pro celou třídu na www.protibet.cz. Děkujeme moc.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kolekce Tones

Josefina Bakošová přichází po roce, který věnovala kolekci IMAGO a stejnojmennému více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Sonicky kartáček

Proč si ho zamilujete? Zajistí vám zářivě bílé zuby, zbaví vás plaku více

TOP SEX A VZTAHY

Postelové hrátky

V novém roce budou hrát prim zejména inteligentní erotické pomůcky více

TOP CESTOVÁNÍ

Wellness a relax

Augustiniánský dům je rodinný wellness & spa hotel ****superior, více

TOP GURMÁN

Mixitella od Mixit

Hoď tam kupu oříšků, pořádnou hrst čokolády a rozmixuj. více

Vánoční dárky

Druhá adventní neděle je již za námi a než se nadějeme, budeme míchat bramborový salát více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více