Vernisáží spustili Atypickou kampaň

Text: Prima Žena
16. dubna 2019 | 09:00

Nadační fond Kateřiny Sokolové AutTalk začátkem dubna, měsíce autismu, spustil spolu se spolkem Autismus jako dar a ATYP magazínem Atypickou kampaň, která 9. dubna vyvrcholila vernisáží výstavy Co nám zrcadlí autismus v DSC Gallery Praha.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Atypická kampaň chce přiblížit svět autistů jako inspiraci a příležitost k zamyšlení nad „normálním“ fungováním naší společnosti i jednotlivců. Klade si za cíl oslovit potenciální dobrovolníky a přispět k tomu, aby autisté i jejich rodiče byli přijímáni s větším pochopením.

Výstava portrétních fotografií Matěje Derecka Harda Co nám zrcadlí autismus zachycuje děti a dospělé na spektru autismu a jejich záliby. Osobní účastí na vernisáži výstavy Co nám zrcadlí autismus Atypickou kampaň AutTalku podpořili například Beata Rajská, Zuzana Stráská, Ester Berdych Sátorová, Tomáš Ujfaluši nebo Kristýna Schicková. Celým večerem provázela moderátorka Naomi Adachi, o hudební doprovod se postaral Denis Szalbot, nadaný klavírista s Aspergerovým syndromem. Kateřina Sokolová se svým otcem Janem Sokolem prezentovali výsledky nadačního fondu AutTalk za poslední období a představili vize pomoci do budoucna.

„Mám velkou radost, že má Atypická kampaň úspěch a že se nám díky ní daří více přiblížit veřejnosti svět autistů a přinést zamyšlení nad tím, co nám zrcadlí autismus. Kampaň by se nám nepodařilo zrealizovat bez významné pomoci našich partnerů, kterým tímto moc děkuji za jejich podporu a účast na kampani. Taky děkuji všem, kteří se na kampani podíleli, včetně fotografa Matěje Derecka Harda, jenž nám nafotil fotky pro výstavu bez nároku na honorář, a taktéž moderátorce vernisáže Naomi Adachi,” dodává Kateřina Sokolová, spoluzakladatelka nadačního fondu AutTalk.

Putovní výstava Co nám zrcadlí autismus byla v DSC Gallery Praha k vidění do 11. dubna a od 12. dubna je instalována v OC Chodov, následně se přesune do dalších měst České republiky. AutTalk mezitím pomáhá organizovat 1. ročník charitativního běhu, který se poběží pod názvem RUN AUT 2019 ve čtvrtek 23. května v oboře Hvězda v Praze 6 a jehož generálním partnerem je AŽD Praha s.r.o. Veškerý výtěžek ze startovného půjde Nadačnímu fondu Kateřiny Sokolové AutTalk.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kabelky Ritzy Bagz

Ručně šité kožené kabelky z Evropy pro ženy, které chtějí být jedinečné, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Splate kalorie

Není žádným tajemstvím, že když chcete být ve formě, musíte si udržet více

TOP SEX A VZTAHY

Ideální sex

Sex by podle žen měl trvat 24 minut a 12 vteřin, měla by mu předcházet adekvátní více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená na horách

Rozhodli jste se strávit dovolenou v Čechách a hledáte místo, kde spojuje relaxace více

TOP GURMÁN

Eko Mixit

Namíchat si své vlastní müsli a k tomu si vybrat krásný tubus, který více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více