Vychází kolegy zpívané herci a dětmi

Text: Prima Žena
21. listopadu 2019 | 12:00

Adventní charitativní projekt vánočních koncertů ZKOLEDUJ SE, iniciovaný hercem Petrem Vaňkem před třemi lety, vychází konečně v podobě studiové nahrávky. Album obsahuje 13 vánočních písní, většinou lidových, v originálních, hravých aranžích Marka Doubravy z kapely Hm..., vycházejících především z tradic společného zpívání koled v zábavné a živé formě.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Jakožto zpěváci se zde ve skvělé formě představují herci Adéla Petřeková, Petra Kosková, Magdaléna Borová, Jan Meduna, Richard Fiala, Ondřej Nosálek a Petr Vaněk s hostující Pavlou Fendrichovou původně v roli jejich vokální koučky, přičemž někteří z nich doprovázejí písně také hrou na hudební nástroje. Energie, s jakou se pouštějí do vícehlasých aranží, v nichž nelze přeslechnout vlivy takových inspirátorů, jako je třeba Bobby McFerrin, může být zdrojem pro společné zpívání s posluchači v pravé radostné atmosféře vánočních svátků, ale dokonce i v parnu letních měsíců. Tím spíše, že na albu účinkují i všechny jejich děti. Spolehlivým rytmickým základem rozezpívané party herců dirigované Markem Doubravou je duo RASTISLAV UHRÍK (kontrabas) a MARTIN KOPŘIVA (bicí).  Album bylo nahráno ve Studiu Sono ve spolupráci s Adamem Karlíkem, který společně s Pavlem Karlíkem provedl také mix a mastering alba. Autorem grafického návrhu obalu je Marek Pistora ze Studia Najbrt, autorkou ilustrací je Nikola Logosová. Fotografie pořídil Jiří Thýn. Album je ve fyzické i digitální distribuci společnosti Supraphon a ve formátu CD, MP3 a WAV také v e-shopu na stránkách ANIMAL MUSIC. 

Herec PETR VANĚK přišel s myšlenkou projektu ZKOLEDUJ SE v roce 2017 spolu se svými přáteli-herci. Za dva roky existence projektu se jim podařilo zapojit přes 250 žáků a studentů základních a středních škol, s nimiž uspořádali celkem 8 charitativních koncertů, a oslovit přes 2.500 podporovatelů. Výtěžek projektu, který dosáhl už téměř 400.000 Kč, byl věnován poskytovatelům sociálních služeb různého zaměření – domovu seniorů, domovu mládeže, záchranné stanici hl. m. Prahy apod. Cílem projektu ZKOLEDUJ SE je tak nejen obnovovat tradici společného zpívání v předvánočním čase a sdílet společnou radost z něj, ale také motivovat děti a studenty k tomu, aby se zajímali o prostředí, ve kterém žijí a naučili se, jak mu mohou být prospěšní.

Křest CD proběhne v rámci charitativního koncertu v pražském divadle La fabrika dne 15.12.2019 od 17h.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Udržitelné materiály

Slovo udržitelnost se objevuje snad ve všech odvětvích průmyslu. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Repromeda

Věk, ve kterém si páry pořizují prvního potomka, se rok od roku zvyšuje. více

TOP SEX A VZTAHY

Partnerská krize

Krize ve vztahu může potkat každý pár. Je to přirozená fáze ve vývoji vztahu. více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více