Obočí dělá image

Text: Prima Žena
10. srpna 2017 | 15:00

Husté, plné, maximálně přirozené obočí sladěné s barvou vlasů, anebo naopak velký kontrast světlých vlasů a tmavého obočí - to jsou současné trendy rychle se rozvíjejícího oboru stylingu obočí i celého total looku, který nyní vládne světovým módním molům.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Styling obočí je v současné době největším trendem v módní branži. Dokonce se ustálil pojem total look, pod nímž se skrývá celkový trendy vzhled, který ale nezahrnuje jen oblečení, boty, šperky, úpravu vlasů a líčení, ale i módní trendy úpravy řas a zejména obočí.

Po celém světě - i v České republice - dokonce vznikají tzv. Brow bary, které se specializují na úpravu řas a obočí. Období, kdy tyto služby poskytovaly kosmetičky, nebo v lepším případě kadeřnice, tak pomalu končí a úprava řas a obočí se stává módním hitem číslo jedna.

“Je to dáno především tím, že lidé začínají chápat, jak významnou roli obočí především v prvním dojmu hraje. Rámuje obličej, reflektuje náš osobní individuální styl a je důležité pro náš celkový vzhled, který dotváří, a hodně tak o nás samotných vypovídá,” říká Christine Akbaba, přední rakouská stylistka, která zastupuje značku RefectoCil, světového lídra v úpravě řas a obočí. V létě navštívila Českou republiku při praktickém workshopu stylingu obočí a zde je několik jejích rad:

Obočí upravujte jen ze spodní strany!
Trendy je podle odbornice plné, husté obočí - čím je přírodnější, tím lepší, ale rozhodně nesmí být neupravené - je nutno ho tvarovat, ale velice citlivě!

A jak tedy na trendy úpravu obočí v praxi? “Obočí upravujeme jen z jeho spodní strany, nahoře “letí” přirozený tvar i vzhled. Jediné pravidlo úpravy, které bychom měli dodržovat, zní: ze ⅔ by mělo mít obočí stoupající charakter a z ⅓ klesající. Další úprava je pro každého individuální, každému sedne něco jiného. A nezapomeňte na to, že na své obočí musíte pohlížet jako na dvě sestry, ne jako na dvojčata - oba oblouky nejsou symetrické, každý je jiný a současným hitem je zachování jejich maximální přirozenosti,” podotýká Christine Akbaba.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Primeros

Nejstarší evropská firma vyrábějící kondomy boří mýty o tom, že používat „šprcky“ je out. více

TOP DOMOV

Zdravotní matrace

Mnoho výrobců matrací se chlubí, že právě ta jejich je zdravotní. více

TOP CESTOVÁNÍ

Moderní lázně

Pokud si chcete opravdu odpočinout a zažít něco neobvyklého více

TOP GURMÁN

Pekárna Kabát

Ruční výroba pečiva. Prvotřídní suroviny převážně českého původu bez chemických více

TOP SPOLEČNOST

Comeback století

lavná hudební skupina The Kelly Family nedávno oznámila svůj návrat na hudební podia. více

Přírodní produkty

Přírodní produkty, Bio, organic, 100% vegan… Do Česka začal “green trend” více

Zimní šály

Ranní vzduch studí na tvářích a sněhové vločky pozvolna dosedají do okolí. více

Nový trend

Aktivní životní styl a respekt k přírodě. Recreation Fashion je v České republice více