11 tipů jak na vrásky

Text: Prima Žena
19. května 2020 | 09:00

Zjistila jste při pohledu do zrcadla, že vám jemnou kůži u očí narušují tenoučké linky? Zatím téměř neviditelné... Tak hlavně žádnou paniku. Dnes už existuje mnoho způsobů, jak vrásky usměrnit či téměř zneviditelnit.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„První mimické vrásky se kolem očí objevují ve věku kolem 30 let, někdy už kolem 25. V tuto dobu se totiž začínají zpomalovat buněčné procesy a snižuje se schopnost regenerace. Kůži začíná chybět kolagen, který pomáhá vznikající rýhy vyplňovat. Výskytem prvních jemných mimických vrásek nám zkrátka tělo posílá jasný vzkaz – nastal čas na intenzivnější péči. Zároveň je to vhodná chvíle přehodnotit svůj životní styl a ubezpečit se, že děláme vše pro to, abychom neměly vrásek víc, než je nutné, a aby ty, které se už objevily, zůstaly nenápadné a zbytečně se neprohlubovaly,“ vysvětluje Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté, která při vývoji produktů využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie, a přidává 11 tipů, které se v boji s vráskami osvědčily.

1. Samá voda
Ohlídejte si, abyste vypila denně aspoň 2 litry vody, nejlepší je samozřejmě kvalitní pramenitá, neochucená. Nedostatek vody v pokožce se totiž projevuje nejen extrémně suchou pletí se sklonem k tvorbě vrásek, ale i zhrublou pokožkou s viditelnými póry.

2. Zahoďte cigarety, i ty „e“
Oxidační stres, který vzniká při kouření, způsobuje, že volné radikály narušují strukturu kůže a nikotin poškozuje elastin a kolagen, dvě látky, které jsou zásadní pro zdravou a krásnou pleť. „Je omyl myslet si, že by se tělo dalo obelstít módními „e“ cigaretami. V poslední době navíc sleduji u klientek, které přešly z klasických cigaret na igoos, že najednou často řeší problémy s vyrážkou,“ upozorňuje kosmetička Nikol Bárová ze společnosti Essenté.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP DOMOV

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

TOP CESTOVÁNÍ

Vitamin C

S příchodem letních dovolených se postupně znovu začal zvyšovat počet více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

TOP SPOLEČNOST

Letní scéna Harfa

Terasy Harfa, nový multifunkční prostor na střeše Galerie Harfa v Praze – Libni, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více