11 tipů jak na vrásky

Text: Prima Žena
19. května 2020 | 09:00

Zjistila jste při pohledu do zrcadla, že vám jemnou kůži u očí narušují tenoučké linky? Zatím téměř neviditelné... Tak hlavně žádnou paniku. Dnes už existuje mnoho způsobů, jak vrásky usměrnit či téměř zneviditelnit.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„První mimické vrásky se kolem očí objevují ve věku kolem 30 let, někdy už kolem 25. V tuto dobu se totiž začínají zpomalovat buněčné procesy a snižuje se schopnost regenerace. Kůži začíná chybět kolagen, který pomáhá vznikající rýhy vyplňovat. Výskytem prvních jemných mimických vrásek nám zkrátka tělo posílá jasný vzkaz – nastal čas na intenzivnější péči. Zároveň je to vhodná chvíle přehodnotit svůj životní styl a ubezpečit se, že děláme vše pro to, abychom neměly vrásek víc, než je nutné, a aby ty, které se už objevily, zůstaly nenápadné a zbytečně se neprohlubovaly,“ vysvětluje Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté, která při vývoji produktů využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie, a přidává 11 tipů, které se v boji s vráskami osvědčily.

1. Samá voda
Ohlídejte si, abyste vypila denně aspoň 2 litry vody, nejlepší je samozřejmě kvalitní pramenitá, neochucená. Nedostatek vody v pokožce se totiž projevuje nejen extrémně suchou pletí se sklonem k tvorbě vrásek, ale i zhrublou pokožkou s viditelnými póry.

2. Zahoďte cigarety, i ty „e“
Oxidační stres, který vzniká při kouření, způsobuje, že volné radikály narušují strukturu kůže a nikotin poškozuje elastin a kolagen, dvě látky, které jsou zásadní pro zdravou a krásnou pleť. „Je omyl myslet si, že by se tělo dalo obelstít módními „e“ cigaretami. V poslední době navíc sleduji u klientek, které přešly z klasických cigaret na igoos, že najednou často řeší problémy s vyrážkou,“ upozorňuje kosmetička Nikol Bárová ze společnosti Essenté.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Přechozený vztah

Jste v dlouhodobějším vztahu a přišly problémy? Tak možná řešíte, více

TOP DOMOV

Kolekce Shine

Je nezvyklá a jedinečná. Kolekci nádobí Shine, více

TOP CESTOVÁNÍ

Stezka v oblacích

K tisícimetrovým vrcholkům nejkrásnějšího pohoří Králického Sněžníku přidala více

TOP GURMÁN

Víno a ryby

Grilovat a udit se dá i doma. Máme pro vás 3 tipy na vína z vinařství více

TOP SPOLEČNOST

Den dětí

Čas letí jako voda a po roce se opět o slovo hlásí Mezinárodní den dětí. více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více