5 zásad správného čištění pleti

Text: Prima Žena
24. února 2021 | 09:00

Chybným odličováním si můžeme podráždit pleť, polámat řasy i přidělat zbytečné vrásky. A věděli jste, že čistit pleť bychom si měli nejen večer, ale i ráno? Připomeňme si pět nejdůležitějších zásad správného čištění a odličování pleti.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

1. Nejen večer, ale i ráno!
Proč se vlastně odličovat? Nestačilo by se jen důkladně umýt? „Kdepak, odličování a čištění pleti speciálními přípravky je základem krásného a pěstěného vzhledu. Tímto postupem nejenže odstraníme z pleti make-up, ale zároveň ji zbavíme všech škodlivých látek způsobených smogem a prachem, které se mísí s naším potem a mazem, a znemožňovaly by tak pokožce volně dýchat. Vždyť právě pokožka je náš největší dýchací orgán, proto je důležité, aby póry zůstaly čisté,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české kosmetické značky Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou tzv. dermokosmetiky, tedy kosmetických přípravků na špičkové úrovni, které respektují fyziologii kůže a splňují ty nejpřísnější požadavky na kvalitu a složení.

O pleť se vyplatí dobře pečovat, a to nejen večer, ale i ráno. V noci se totiž pleť detoxikuje a vyplavuje na povrch vše škodlivé. Pokud tyto nečistoty ráno neodstraníme, zůstávají uvnitř pórů a pleť nedýchá. To se může projevit celou řadou komplikací, jako je například akné.

2. Co nejšetrnější odličovací přípravek na oči
„Pro odličování očí si vyberte takový přípravek, který je šetrný, nemastný, neobsahuje alkohol a je tedy maximálně citlivý k jemné kůži očního okolí. V případě, kdy se chystáte odličovat si prodloužené řasy nebo počítáte s další úpravou řas a obočí, například s jejich barvením, případně se chystáte nanášet séra a boostery podporující jejich růst, nesmí odličovací přípravek obsahovat žádné oleje,“ upozorňuje Nikol Bárová, kosmetička značky Essenté.

Tip: Essenté Eye Make-Up Remover je velmi šetrný a nemastný odličovač očí určený k odlíčení a odstranění zbytků make-upu a řasenky. Je maximálně citlivý vůči pleti očního okolí a nezpůsobuje podráždění pokožky. Neobsahuje žádnou olejovou složku, proto je vhodný i k odličování prodloužených řas a jejich další úpravě. Koupíte ho na www.essente.cz v balení 100 ml za 360 Kč

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Rutina v sexu

Stereotypní partnerský sex v současnosti trápí 85 % párů. Vyplývá to z nejnovějšího více

TOP DOMOV

Jarní úklid

Concept, a všechny jeho domácí spotřebiče určené na úklid, vám s ním rádi pomohou. více

TOP GURMÁN

Lowcarb dieta

Lowcarb neboli nízkosacharidová dieta patří k oblíbeným hubnoucím metodám dnešní doby. více

TOP SPOLEČNOST

Miluška Bittnerová

Bude to rok a půl, co se Miluši Bittnerové narodila rozkošná dcera Bettynka. více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více