Čas už nebude váš nepřítel!

Text: Prima Žena
15. srpna 2011 | 10:00

Trápí vás výrazné vrásky na čele, mezi obočím a kolem úst a očí? Nebojte se, nejste v tom samy. Jak nám přibývají léta, tak naší pokožce ubývá sil. Ztrácí svoji přirozenou pružnost a pevnost a začíná celkově ochabovat. Nepřidá jí ani neustálý projev našich emocí, kdy se smějeme, mračíme či pláčeme a vyjadřujeme tak svoji spokojenost, smutek, dojetí či nesouhlas. Po čase se začnou na nejvíce namáhaných místech objevovat první mimické vrásky a linky.

Čas-už-nebude2_primazena.cz.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Pomoci vám může pravidelná a cílené péče, kterou nabízí produkty z nové řady Botocell. Vaší pleti poskytnou intenzivní liftingovou péči, která má účinek jako botox. Toto šetrné neinvazivní ošetření bez použití injekcí je účinnou zbraní v boji proti stárnutí pleti.

Proč naše pleť stárne?

„Stárnutí kůže je přirozený biologický děj. Nelze ho úplně zastavit, je ale možné ho účinně ovlivnit. Podílejí se na něm jak genetická dispozice, tak i působení vnějších faktorů.

Postupné stárnutí kůže postihuje všechny její vrstvy. Označuje se za chronologické související s přibývajícím věkem nebo za akcelerované dávané do souvislosti především s působením vnějších vlivů, tzv. fotoaging. Kůže postupně ztrácí hustotu, povrchová vrstva se ztenčuje a síť kolagenních a elastických vláken přichází o svoji rovnoměrnost. Snižování kvality vnitřních struktur způsobuje suchost kůže a ztrátu její elasticity. To má za následek tvorbu statických a mimických vrásek a povadnutí kůže. Na vzniku vrásek se také podílí působení opakovaného tlaku (např. spánkové) i pohyb mimických svalů. Zpomalit stárnutí pleti můžete za pomoci prevence zaměřené na omezení zevních vlivů, jako kouření a ultrafialové záření. Je dobré dát se na racionální výživu a zajistit kůži dostatečný přísun minerálů a vitaminů. Rozhodně doporučuji pravidelné používání kosmetických přípravků, které podporují regeneraci buněk a mají ochrannou funkci a antioxidativní efekt. Díky jejich pravidelnému používání dochází k hydrataci povrchových vrstev kůže, k jejímu vyhlazení, podpoře napětí a pružnosti, ke snížení tvorby vrásek a celkovému vylepšení rysů. 

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Matky samoživotelky

V České republice je podle Českého statistického úřadu přes 170 tisíc neúplných rodin více

TOP DOMOV

Cestování s dětmi

Blíží se čas dovolených a možná už přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit. Pokud jsou více

TOP CESTOVÁNÍ

Rodinná dovolena

Letní dovolená je pro řadu českých rodin událostí, na kterou se těší celý rok více

TOP GURMÁN

Letní hit

Výrobky z kozího a ovčího mléka získávají na popularitě. A není divu. Jsou totiž skvělou více

TOP SPOLEČNOST

Zofie Dares

Desku High On Being, ve které zpívá hlavně o cestě z dětství do dospělosti více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více