Chyby při zimní péči o pleť

Text: Prima Žena
7. ledna 2021 | 09:00

Mnozí lidé si stále myslí, že hydratační krémy mohou v pokožce zmrznout, proto je raději nepoužívají. Tyto obavy jsou ale zbytečné, vzkazují odborníci a doporučují dopřát pleti v zimě kromě pravidelné hydratace i výživu a ochranu před začervenáním.

chyby_pri_zimni_peci_o_plet_1_PZ.jpg chyby_pri_zimni_peci_o_plet_2_PZ.jpg chyby_pri_zimni_peci_o_plet_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Základem zimní péče o pleť je zvolit výživnější krém než ten, který používáme v létě. Určitě ale nic nezkazíme, pokud použijeme hydratační řadu. Mnoho lidí se bohužel stále ještě domnívá, že hydratační krémy by se neměly v zimě používat, protože voda v nich obsažená by nám mohla „zmrznout“ na obličeji, když je venku pod nulou. Pokud však používáme kvalitní kosmetiku, jsou tyto obavy zbytečné. Moderní přípravky, tzv. kosmeceutika, totiž nepracují pouze na povrchu pokožky, ale umožňují aktivním látkám pronikat do jejího nitra a tam působit,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české kosmetické značky Essenté. Takto funguje například nízkomolekulární kyselina hyaluronová, která dokáže proniknout do spodních vrstev pokožky a pozitivně ovlivňovat metabolismus buněk. Právě tuto účinnou složku ostatně obsahuje i většina přípravků řady Essenté.

Nebojte se krémy (jedné značky) kombinovat
V zimním období je správná volba krému obzvlášť důležitá. Tady prý podle odborníků často chybujeme. „Pokud například mladou dívku trápí akné a používá i v zimě stále jen krém zaměřený na tento problém, zřejmě si pleť abnormálně vysušuje. Když to zjistí, sáhne nejspíše po výživném krému, ale ten zase zhorší projevy akné,“ dává příklad zkušená kosmetička Nikol Bárová ze společnosti Essenté.

A jaké řešení je tedy v tomto případě správné? „Nebát se různé přípravky od jedné značky kombinovat. V tomto případě tedy doporučuji nanést nejprve na postižená místa booster na akné, na něj pak lehký krém na akné a na ostatní místa v obličeji aplikovat například krém na citlivou pleť, který pomáhá předcházet jejímu začervenání. Takto se budou účinky všech použitých přípravků ideálně doplňovat,“ radí Nikol Bárová.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Co je štěstí?

V životě to ani jinak nejde. Čekají nás náročné SCHŮZKY s klienty, AKTIVITY, více

TOP DOMOV

Cesta k úspěchu

Jako lektorka a konzultantka se profesně věnuji metodě více

TOP GURMÁN

Zdravá strava

Se začátkem nového roku vám přinášíme několik účinných zásad, více

TOP SPOLEČNOST

Pavol Seriš

Pavol Seriš je v brněnském Divadle Bolka Polívky stálým a vítaným hostem. více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více