Jak hormony ovlivňují naši pleť?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nečekané ochlupení
Někdy se  ale může jednat o vážnější zdravotní problém. Tento stav může vyvolat například syndrom polycystických vaječníků, některé nemoci nadledvin a další... Není ale potřeba ihned vyvolat paniku, třeba u tmavších fototypů Jedním ze signálů nerovnováhy je také  zvýšený růst tmavých chloupků na netypických místech jako je obličej či hruď. Za jejich růstem jsou odpovědné mužské pohlavní hormony.  Malé množství se tvoří i v těle ženy, problém ale nastává když tělo začne produkovat jejich nadměrné množství.  Přirozeně potrápí některé ženy  po menopauze, kdy se objeví hormonální nerovnováha ve prospěch mužských pohlavních hormonů. jsou choupky nad horním rtem zcela běžné. Vhodná je konzultace s dermatologem a dle potřeby podrobnější vyšetření. Nejlépe si s nevzhledným ochlupením pak poradí laserová  epilace která vás problému zbaví natrvalo.

Těhotenství a pigmentové skvrny
Během těhotenství nám zase hormony často způsobí pigmentové skvrny. Na ty trpí až 90 % žen. Během těhotenství není dobré podstupovat laserové či jiné zákroky proti pigmentovým skvrnám, ale po skončení těhotenství jsou ideální procedůry jako je chemický peeling, který pomáhá sjednotit tón pleti.

Menopauza vysušuje pleť
Dalším náročným hormonálním období u žen je menopauza. „Zde v souvislosti se změnou hormonů pleti ubývá pevnost, pružnost a není hydratovaná. Pokožka tak ztrácí na svém objemu a pevnosti a v tomto období bývá velmi citlivá a má sklony k větší suchosti. Nejlepším řešením je hloubková hydratace pleti metodou Skinbooster, kdy vpravujeme do pokožky zasíťovanou kyselinu hyaluronovou za pomocí ultratenkých jehliček nebo kanyly. Plet dostává doslova hydratační šok a zároveň jí vizuálně omladíme,“ vysvětluje MUDr. Zuzana Macková z Perfect Clinic Dermatology.

Zdroj: Perfect Clinic Dermatology

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Vztah na dálku

Mnoho lidí se rozhodne pro vztah, i když s partnerem nežijí ve stejném městě více

TOP DOMOV

Venkovská svatba

Významné události, jako jsou svatby, se vyplatí uskutečnit jako nápaditou oslavu lásky. více

TOP CESTOVÁNÍ

České hory

Dovolená v Česku není z nouze ctnost. Je to jen návrat k domácímu zlatu, více

TOP GURMÁN

Léto plnými doušky

Je libo skvělý letní drink? Navoďte si i v pohodlí domova tu pravou dovolenkovou více

TOP SPOLEČNOST

3Bobule

Premiéra snímku 3Bobule režiséra Martina Koppa proběhne i přes současný stav více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více