Jak hormony ovlivňují naši pleť?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nečekané ochlupení
Někdy se  ale může jednat o vážnější zdravotní problém. Tento stav může vyvolat například syndrom polycystických vaječníků, některé nemoci nadledvin a další... Není ale potřeba ihned vyvolat paniku, třeba u tmavších fototypů Jedním ze signálů nerovnováhy je také  zvýšený růst tmavých chloupků na netypických místech jako je obličej či hruď. Za jejich růstem jsou odpovědné mužské pohlavní hormony.  Malé množství se tvoří i v těle ženy, problém ale nastává když tělo začne produkovat jejich nadměrné množství.  Přirozeně potrápí některé ženy  po menopauze, kdy se objeví hormonální nerovnováha ve prospěch mužských pohlavních hormonů. jsou choupky nad horním rtem zcela běžné. Vhodná je konzultace s dermatologem a dle potřeby podrobnější vyšetření. Nejlépe si s nevzhledným ochlupením pak poradí laserová  epilace která vás problému zbaví natrvalo.

Těhotenství a pigmentové skvrny
Během těhotenství nám zase hormony často způsobí pigmentové skvrny. Na ty trpí až 90 % žen. Během těhotenství není dobré podstupovat laserové či jiné zákroky proti pigmentovým skvrnám, ale po skončení těhotenství jsou ideální procedůry jako je chemický peeling, který pomáhá sjednotit tón pleti.

Menopauza vysušuje pleť
Dalším náročným hormonálním období u žen je menopauza. „Zde v souvislosti se změnou hormonů pleti ubývá pevnost, pružnost a není hydratovaná. Pokožka tak ztrácí na svém objemu a pevnosti a v tomto období bývá velmi citlivá a má sklony k větší suchosti. Nejlepším řešením je hloubková hydratace pleti metodou Skinbooster, kdy vpravujeme do pokožky zasíťovanou kyselinu hyaluronovou za pomocí ultratenkých jehliček nebo kanyly. Plet dostává doslova hydratační šok a zároveň jí vizuálně omladíme,“ vysvětluje MUDr. Zuzana Macková z Perfect Clinic Dermatology.

Zdroj: Perfect Clinic Dermatology

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Reprodukční klinika

Je mnohdy první osobou, s níž komunikují ženy, které mají zájem o asistovanou více

TOP DOMOV

Vinylová podlaha

Zařizujete si nový byt nebo rekonstruujete a chcete se v něm cítit příjemně? více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimmí dovolená

Přes den brázdit sjezdovky či běžkařské stopy, pak zaplout do vyhřátého bazénu, více

TOP GURMÁN

Svačinky pro děti

Září znamená především návrat do školních lavic. Kromě nové výbavy, více

TOP SPOLEČNOST

Zámek Svijany

Zámek Svijany oslaví 28. září Svatováclavskými slavnostmi Dny českého piva více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více