Jak na akné v dospělosti

Text: Prima Žena
29. října 2019 | 12:00

Většina z vás zažila v určitém okamžiku svého života trápení s akné. Testovali jste různé produkty, mazali olejíčky, výtažky z aloe vera, ale kromě korektoru nepomáhalo nic. Přední švédská kosmetická firma FOREO pro vás odtajnila špičkové triky, jak akné předcházet a léčit v případě, že se na vaší tváři již objevilo. Dozvíte se, jak by měl vypadat váš režim v péči o pleť, aby nedocházelo k poškození kůže a vytváření malých jizviček po akné.

jak_na_akne_v_dospelosti_1_PZ.jpg jak_na_akne_v_dospelosti_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Statistiky ukazují, že až polovině žen je během jejich dospělého života diagnostikována nějaká forma akné. Startovacím motorem může být špatná strava, životní styl, ale i hormony, takže léčba je občas velmi obtížná. Akné je osmým nejčastějším kožním onemocněním na světě v důsledku přebytku mazu, odumřelých kožních buněk nebo bakterií. Póry se zvětšují a způsobují porušení folikulární stěny. Tím se infekce dále šíří a napadá kožní tkáň. Obranný mechanismus našeho těla řeší tento problém vytvářením nových kolagenových vláken, která mohou způsobit trvalé jizvy.

„Můžete si koupit nejdražší produkt na světě, ale pokud nebude vyhovovat vašemu typu pleti a všemu, co vaše pokožka potřebuje, způsobí to více škody než užitku,
“ říká Dalia Fernandez, marketingová manažerka FOREO. „Klíčovým řešením problému je, že na svou pleť budete každý den používat pouze ty produkty, o kterých víte, že vám naprosto vyhovují. Nemá cenu experimentovat a zkoušet další a další produkty pouze na základě reklamy. Každý z nás má jedinečný typ kůže, a pokud vybíráme produkty na pleť bez ohledu na její typ, docílíme pouze toho, že pleť bude náchylnější na tvorbu akné.“

Slavná herečka Mindy Kaling poukazuje na to, že akné je také věc dospělých i slavných: „Krém proti akné ve třiceti letech. Dnes se večerní Tonight Show nezúčastním“, napsala na svém Instagramu.

Instagram / Mindy Kaling

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Boj o život

Rakovina prsu. Slova, ze kterých nepříjemně mrazí. Komukoliv, kdo slyše více

TOP DOMOV

Domácí lékarna

Až budete dělat v domácnosti pravidelný úklid, nezapomeňte, že si jej zaslouží více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená v Řecku

Koronavirus letošní cestovatelské plány podstatně narušil. Zastavila se letecká doprava více

TOP SPOLEČNOST

3Bobule

Premiéra snímku 3Bobule režiséra Martina Koppa proběhne i přes současný stav více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více