Jak na akné v dospělosti

Text: Prima Žena
29. října 2019 | 12:00

Většina z vás zažila v určitém okamžiku svého života trápení s akné. Testovali jste různé produkty, mazali olejíčky, výtažky z aloe vera, ale kromě korektoru nepomáhalo nic. Přední švédská kosmetická firma FOREO pro vás odtajnila špičkové triky, jak akné předcházet a léčit v případě, že se na vaší tváři již objevilo. Dozvíte se, jak by měl vypadat váš režim v péči o pleť, aby nedocházelo k poškození kůže a vytváření malých jizviček po akné.

jak_na_akne_v_dospelosti_1_PZ.jpg jak_na_akne_v_dospelosti_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Statistiky ukazují, že až polovině žen je během jejich dospělého života diagnostikována nějaká forma akné. Startovacím motorem může být špatná strava, životní styl, ale i hormony, takže léčba je občas velmi obtížná. Akné je osmým nejčastějším kožním onemocněním na světě v důsledku přebytku mazu, odumřelých kožních buněk nebo bakterií. Póry se zvětšují a způsobují porušení folikulární stěny. Tím se infekce dále šíří a napadá kožní tkáň. Obranný mechanismus našeho těla řeší tento problém vytvářením nových kolagenových vláken, která mohou způsobit trvalé jizvy.

„Můžete si koupit nejdražší produkt na světě, ale pokud nebude vyhovovat vašemu typu pleti a všemu, co vaše pokožka potřebuje, způsobí to více škody než užitku,
“ říká Dalia Fernandez, marketingová manažerka FOREO. „Klíčovým řešením problému je, že na svou pleť budete každý den používat pouze ty produkty, o kterých víte, že vám naprosto vyhovují. Nemá cenu experimentovat a zkoušet další a další produkty pouze na základě reklamy. Každý z nás má jedinečný typ kůže, a pokud vybíráme produkty na pleť bez ohledu na její typ, docílíme pouze toho, že pleť bude náchylnější na tvorbu akné.“

Slavná herečka Mindy Kaling poukazuje na to, že akné je také věc dospělých i slavných: „Krém proti akné ve třiceti letech. Dnes se večerní Tonight Show nezúčastním“, napsala na svém Instagramu.

Instagram / Mindy Kaling

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Zažehněte jiskru

V dnešní uspěchané době se neustále za něčím ženeme. Spoustu věcí bereme více

TOP DOMOV

Titanzinek

Zapomeňte na tradiční vodojemy ve tvaru obří „řadicí páky“. Dnešní vodojem více

TOP CESTOVÁNÍ

Vánoční Evropa

Ano, mnohé vánoční trhy začínají v evropských metropolích už v půlce listopadu. více

TOP GURMÁN

Rýžové chipsy

Rýžové chipsy jsou skvělým způsobem, jak ukojit malý dopolední nebo odpolední hlad více

TOP SPOLEČNOST

Vladivojna La Chia

Listopad se nese ve znamení oslav 30. výročí sametové revoluce, více než více

Doušek pohody

Vybírat vánoční dárky pro dědečka, kamarádku, tchýni či kolegu může být oříšek více

#jsembohyne

Blíží se nový rok a vy do něj můžete vstoupit s deníkem, který vás spolehlivě více

Desinfekce pračky

Už máte dost toho zašedlého a nepěkně vonícího prádla? Chcete z pračky místo více