Jak pečovat o oční okolí

Text: Prima Žena
3. dubna 2021 | 09:00

Pokožka kolem očí je ta nejjemnější, kterou na těle máme. Aby vydržela dlouho krásná navzdory přibývajícím létům, potřebuje důslednou péči, se kterou je třeba začít včas.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Proč je právě oční okolí tak rizikovou oblastí, které je třeba věnovat více pozornosti a péče, než jiným partiím obličeje a těla? A co všechno můžeme udělat pro to, aby pokožka okolo očí zůstala dlouho krásná, hladká a bez vrásek? Na to jsme se zeptali odborníků z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a léčivých přípravků.

Nečekejte na první vrásky, s péčí začněte včas!
„Pokožka v okolí očí je především asi 10x tenčí než na jiných místech těla. Její „tloušťka“ je pouhých 0,1 mm, proto se na ní rychle tvoří vrásky. Také podkoží je zde velmi řídké, snadno nasává vodu a má tedy sklony k otokům. Některé ženy začínají s péčí o pokožku okolo očí až ve chvíli, kdy objeví první mimické vrásky, tedy ve věku kolem 30 let. To už je ale pozdě. První známky stárnutí se totiž na naší kůži projevují přibližně od 25 let, kdy klesá počet kolagenových a elastinových vláken, pleť ztrácí pružnost a začínají se na ní tvořit vrásky. Proto doporučuji dívkám začít s péčí o oční okolí mnohem dříve, nejlépe v době, kdy se začínají líčit,“ radí Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté.

Podmínkou krásné a zdravé pleti je pečlivé odličování
Během noci probíhají v pokožce důležité regenerační procesy, jejichž zásluhou vypadáme ráno svěže a odpočatě. „Pokud pleť večer důkladně neodlíčíme a nevyčistíme, nemůžou tyto přirozené ozdravné pochody proběhnout, naopak nečistoty dostanou šanci proniknout do hlubších vrstev kůže, kde mohou způsobit velké škody (záněty, akné…). Zároveň platí, že pouze perfektně odlíčená a vyčištěná pleť může dobře vstřebávat účinné látky, které jí dodáváme prostřednictvím kosmetických přípravků,“ upozorňuje Nikol Bárová, kosmetička české kosmetické značky Essenté, a pro úplnost připomíná zásady správného odličování.

« předchozí strana 1 2 3 4 5

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Rutina v sexu

Stereotypní partnerský sex v současnosti trápí 85 % párů. Vyplývá to z nejnovějšího více

TOP DOMOV

Chytrá domácnost

Chytrá domácnost je všeobjímající název, který mnohdy vrtá lidem hlavou. více

TOP GURMÁN

Lowcarb dieta

Lowcarb neboli nízkosacharidová dieta patří k oblíbeným hubnoucím metodám dnešní doby. více

TOP SPOLEČNOST

Miluška Bittnerová

Bude to rok a půl, co se Miluši Bittnerové narodila rozkošná dcera Bettynka. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více