Jak předejít či zmírnit začervenání pleti

Text: Prima Žena
6. února 2020 | 15:00

Citlivá pokožka, náchylná k začervenání a praskání žilek, trápí mladší i starší lidi bez rozdílu pohlaví. Nepříjemným kožním projevům lze předcházet, nebo je alespoň zmírnit, používáním speciální dermokosmetiky a dodržováním některých zásad.

cervenani_pleti_1_PZ.jpg cervenani_pleti_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Vznik červených žilek je důsledkem snížené funkce elastických vláken žilní stěny. Ta postupně ztrácí pružnost, kvůli níž dochází k trvalému rozšíření kapilár, jež jsou pak viditelné pod kůží v oblasti obličeje, lýtek, stehen i jinde na těle. Nejde ale jen o estetický problém. Pokud se vhodným způsobem o takto citlivou pleť nestaráme, dochází k rozsáhlejším projevům přecitlivělosti pleti, jež může dlouhodobě vést ke vzniku kuperózy (trvalé zarudnutí s rozšířením malých povrchových cév). V dalším stadiu pak vzniká chronické kožní onemocnění zvané rosacea,“ upozorňuje kosmetička Klaudia Nawaisehová s tím, že předpoklady k citlivé pleti se sklonem k začervenání a tvorbě rozšířených žilek jsme mohli zdědit po předcích, vliv mají hormonální výkyvy, těhotenství, menopauza, užívání některých léků, kouření, alkohol, ale třeba i nevhodná kosmetika, opalování nebo saunování.

„Pokud u své pleti pozorujete sklony k začervenání nebo už dokonce červené žilky máme, je třeba o ni soustavně pečovat a snažit se vyhnout všem situacím, které by stav zhoršovaly. Patří mezi ně i časté střídání teplot, kdy se cévky v podkoží v chladném prostředí stáhnou, a jakmile přejdete do tepla, zase se roztáhnou. Pokud se tento jev opakuje často, může snadno dojít k dlouhodobému začervenání pokožky nebo ke vzniku rozšířených žilek. Právě z tohoto důvodu nelze lidem s citlivou pletí doporučit například saunování,“ vysvětluje Denisa Jasinská ze společnosti Essenté, která se v Česku zabývá vývojem kosmetických produktů podle nejnovějších vědeckých poznatků.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Sexuální apetit

Polovina žen se potýká se špatným sexuálním zdravím, třetina nemá na milování vůbec více

TOP DOMOV

Komplexni keramika

Koupelnový nábytek nebo umyvadlo ve stejném materiálu, jako je dlažba a obklady více

TOP CESTOVÁNÍ

Wellness hotel Vista

Zima poskytuje přírodě období k odpočinku a načerpání nových sil více

TOP GURMÁN

Poklad Jižní Ameriky

Ekvádor obvykle nenajdete na seznamu největších producentů kávy. více

TOP SPOLEČNOST

Světové opery

Multiplexy Cinema City přidávají do svého programu slavné operní tituly, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více