Jak předejít či zmírnit začervenání pleti

Text: Prima Žena
6. února 2020 | 15:00

Citlivá pokožka, náchylná k začervenání a praskání žilek, trápí mladší i starší lidi bez rozdílu pohlaví. Nepříjemným kožním projevům lze předcházet, nebo je alespoň zmírnit, používáním speciální dermokosmetiky a dodržováním některých zásad.

cervenani_pleti_1_PZ.jpg cervenani_pleti_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Vznik červených žilek je důsledkem snížené funkce elastických vláken žilní stěny. Ta postupně ztrácí pružnost, kvůli níž dochází k trvalému rozšíření kapilár, jež jsou pak viditelné pod kůží v oblasti obličeje, lýtek, stehen i jinde na těle. Nejde ale jen o estetický problém. Pokud se vhodným způsobem o takto citlivou pleť nestaráme, dochází k rozsáhlejším projevům přecitlivělosti pleti, jež může dlouhodobě vést ke vzniku kuperózy (trvalé zarudnutí s rozšířením malých povrchových cév). V dalším stadiu pak vzniká chronické kožní onemocnění zvané rosacea,“ upozorňuje kosmetička Klaudia Nawaisehová s tím, že předpoklady k citlivé pleti se sklonem k začervenání a tvorbě rozšířených žilek jsme mohli zdědit po předcích, vliv mají hormonální výkyvy, těhotenství, menopauza, užívání některých léků, kouření, alkohol, ale třeba i nevhodná kosmetika, opalování nebo saunování.

„Pokud u své pleti pozorujete sklony k začervenání nebo už dokonce červené žilky máme, je třeba o ni soustavně pečovat a snažit se vyhnout všem situacím, které by stav zhoršovaly. Patří mezi ně i časté střídání teplot, kdy se cévky v podkoží v chladném prostředí stáhnou, a jakmile přejdete do tepla, zase se roztáhnou. Pokud se tento jev opakuje často, může snadno dojít k dlouhodobému začervenání pokožky nebo ke vzniku rozšířených žilek. Právě z tohoto důvodu nelze lidem s citlivou pletí doporučit například saunování,“ vysvětluje Denisa Jasinská ze společnosti Essenté, která se v Česku zabývá vývojem kosmetických produktů podle nejnovějších vědeckých poznatků.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP DOMOV

Grilovací sezóna

Už brzy se zahrady, terasy a balkóny otevřou oblíbené letní aktivitě - grilování. více

TOP CESTOVÁNÍ

Hotely pro dospělé

Jeden známý citát stručně a nadšeně konstatuje: „Děti jsou radost!“ Ovšem nutno dodat více

TOP GURMÁN

Klidná chvilka

Nikdy nepodceňte šálek dobrého horkého čaje! Kvalitní čaj totiž dokáže zlepšit den, u více

TOP SPOLEČNOST

Rostliná štafeta

České květinářství Zahrada na niti se kromě prodeje rostlin věnuje i jejich vyměňován více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více