Jak se efektivně zbavit kruhů a váčků?

Text: Prima Žena
29. srpna 2019 | 09:00

Oční okolí patří k těm nejvíce citlivým a nejtenčím partiím našeho obličeje, a je proto velmi citlivé na vznik tmavých kruhů či váčků. Ty často trápí ženy i muže bez ohledu na věk. Kruhy pod očima nám přidávají na unaveném výrazu či na stáří. Vznikají z nedostatku spánku, stresu, přílišného namáhání očí, dehydratace či jsou genetickou záležitostí. Naštěstí existuje mnoho kosmetických způsobů, které kruhy pod očima pomohou odstranit.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Na vině vzniku váčků a kruhů může být také nadměrná pigmentace kůže, kterou způsobuje mikroskopické propouštění drobných kožních cévek a oxidace červeného krevního barviva v oblasti očí,“ říká MUDr. Petra Moravcová z Perfect Clinic Dermatology.

Jak na váčky pod očima
Kruhy pod očima často vznikají nejen z nevyspání, ale i ze špatného životního stylu (nezdravá životospráva, dehydratace…) Váčky pod očima mohou vznikat i jako alergická reakce či jako příznak zadržování vody. Váčky pod očima jsou často také projevem stárnutí, kdy oční okolí slábne a ochabuje a ztráta pevnosti kůže zapříčiní, že tuk se přesune do dolních víček. Dobrou prevenci je používat oční krémy s obsahem kofeinu. Osvědčené jsou také studené obklady (stačí i vychlazená kovová lžička). Ty mají dobrý vliv na rozšířené cévy v okolí očí. „Pokud máte váčky opravdu velké a viditelné, je zde možnost operace dolních víček (blepharoplastika), která pomůže s rozprostřením tukových prolapsů. Tento zákrok pomáhá nejen z estetického hlediska, ale oči jsou po něm méně unavené a neslzí,“ říká MUDr. Petra Moravcová.

Pozor na počítače
Tmavé pod očima či podráždění očí může často být i z únavy očí, kdy je zatěžujeme každodenním koukáním do obrazovek počítače. Z toho se nám mohou rozšířit cévky v citlivém očním okolí a dojde ke vzniku tmavých kruhů. Pokud již musíte z pracovního hlediska často a téměř nepřetržitě používat počítače, zkuste si pořídit speciální UV brýle, které eliminují škodlivé záření z obrazovek.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Jak zlepšit vztah?

Po dni v práci se s partnerem sejdete konečně doma. Když vyřešíte domácí povinnosti více

TOP DOMOV

Radost z Vánoc

Oblíbené vánoční kolekce Toy's Delight a Toy's Delight Decoration více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimmí dovolená

Přes den brázdit sjezdovky či běžkařské stopy, pak zaplout do vyhřátého bazénu, více

TOP GURMÁN

Sušené maso

Řešíte občas, jakou zdravou a přitom chutnou svačinku si připravit více

TOP SPOLEČNOST

Dětská show

Oblíbený bavič dětí i dospělých Michal Nesvadba a televizní skřítkové František více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více