Jak se efektivně zbavit kruhů a váčků?

Text: Prima Žena
29. srpna 2019 | 09:00

Oční okolí patří k těm nejvíce citlivým a nejtenčím partiím našeho obličeje, a je proto velmi citlivé na vznik tmavých kruhů či váčků. Ty často trápí ženy i muže bez ohledu na věk. Kruhy pod očima nám přidávají na unaveném výrazu či na stáří. Vznikají z nedostatku spánku, stresu, přílišného namáhání očí, dehydratace či jsou genetickou záležitostí. Naštěstí existuje mnoho kosmetických způsobů, které kruhy pod očima pomohou odstranit.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Na vině vzniku váčků a kruhů může být také nadměrná pigmentace kůže, kterou způsobuje mikroskopické propouštění drobných kožních cévek a oxidace červeného krevního barviva v oblasti očí,“ říká MUDr. Petra Moravcová z Perfect Clinic Dermatology.

Jak na váčky pod očima
Kruhy pod očima často vznikají nejen z nevyspání, ale i ze špatného životního stylu (nezdravá životospráva, dehydratace…) Váčky pod očima mohou vznikat i jako alergická reakce či jako příznak zadržování vody. Váčky pod očima jsou často také projevem stárnutí, kdy oční okolí slábne a ochabuje a ztráta pevnosti kůže zapříčiní, že tuk se přesune do dolních víček. Dobrou prevenci je používat oční krémy s obsahem kofeinu. Osvědčené jsou také studené obklady (stačí i vychlazená kovová lžička). Ty mají dobrý vliv na rozšířené cévy v okolí očí. „Pokud máte váčky opravdu velké a viditelné, je zde možnost operace dolních víček (blepharoplastika), která pomůže s rozprostřením tukových prolapsů. Tento zákrok pomáhá nejen z estetického hlediska, ale oči jsou po něm méně unavené a neslzí,“ říká MUDr. Petra Moravcová.

Pozor na počítače
Tmavé pod očima či podráždění očí může často být i z únavy očí, kdy je zatěžujeme každodenním koukáním do obrazovek počítače. Z toho se nám mohou rozšířit cévky v citlivém očním okolí a dojde ke vzniku tmavých kruhů. Pokud již musíte z pracovního hlediska často a téměř nepřetržitě používat počítače, zkuste si pořídit speciální UV brýle, které eliminují škodlivé záření z obrazovek.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Flexibilní práce

Známe to všichni. V dnešní době je spojení pracovních povinností a soukromého více

TOP DOMOV

Nábytek FORLIVING

Se založením rodiny a vybavováním vlastní domácnosti jsem si počkal až po 40. více

TOP CESTOVÁNÍ

Noc na zámku

Sníte o životě na zámku? „Zkoušeli jste spát jako kněžna či kníže na zámku? více

TOP GURMÁN

Grilované hovězí

Kuřecí steak zvládnu levou zadní, krkovici taky. Jak si ale poradit s hovězím, více

TOP SPOLEČNOST

Šperky Tous

Rodinná značka šperků Tous, k příležitosti uvedení exkluzivní kolekce více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více