Jak se efektivně zbavit kruhů a váčků?

Text: Prima Žena
29. srpna 2019 | 09:00

Oční okolí patří k těm nejvíce citlivým a nejtenčím partiím našeho obličeje, a je proto velmi citlivé na vznik tmavých kruhů či váčků. Ty často trápí ženy i muže bez ohledu na věk. Kruhy pod očima nám přidávají na unaveném výrazu či na stáří. Vznikají z nedostatku spánku, stresu, přílišného namáhání očí, dehydratace či jsou genetickou záležitostí. Naštěstí existuje mnoho kosmetických způsobů, které kruhy pod očima pomohou odstranit.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Na vině vzniku váčků a kruhů může být také nadměrná pigmentace kůže, kterou způsobuje mikroskopické propouštění drobných kožních cévek a oxidace červeného krevního barviva v oblasti očí,“ říká MUDr. Petra Moravcová z Perfect Clinic Dermatology.

Jak na váčky pod očima
Kruhy pod očima často vznikají nejen z nevyspání, ale i ze špatného životního stylu (nezdravá životospráva, dehydratace…) Váčky pod očima mohou vznikat i jako alergická reakce či jako příznak zadržování vody. Váčky pod očima jsou často také projevem stárnutí, kdy oční okolí slábne a ochabuje a ztráta pevnosti kůže zapříčiní, že tuk se přesune do dolních víček. Dobrou prevenci je používat oční krémy s obsahem kofeinu. Osvědčené jsou také studené obklady (stačí i vychlazená kovová lžička). Ty mají dobrý vliv na rozšířené cévy v okolí očí. „Pokud máte váčky opravdu velké a viditelné, je zde možnost operace dolních víček (blepharoplastika), která pomůže s rozprostřením tukových prolapsů. Tento zákrok pomáhá nejen z estetického hlediska, ale oči jsou po něm méně unavené a neslzí,“ říká MUDr. Petra Moravcová.

Pozor na počítače
Tmavé pod očima či podráždění očí může často být i z únavy očí, kdy je zatěžujeme každodenním koukáním do obrazovek počítače. Z toho se nám mohou rozšířit cévky v citlivém očním okolí a dojde ke vzniku tmavých kruhů. Pokud již musíte z pracovního hlediska často a téměř nepřetržitě používat počítače, zkuste si pořídit speciální UV brýle, které eliminují škodlivé záření z obrazovek.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Zdraví vztah

Jedním z nejčastějších důvodů rozchodu bývá nevěra. Pro mnohé ženy i muže více

TOP DOMOV

Dveřní kování

Odpovídá Kristina Boda, ředitelka firmy Cobra, největšího českého více

TOP SPOLEČNOST

Stezka Krkonoše

Přes 1 500 metrů dlouhá Stezka korunami stromů Krkonoše na okraji Janských Lázních více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více