Jak se zbavit akné? Zapomeňte na chemii

Text: Prima Žena
2. září 2020 | 09:00

Akné je noční můrou nejen pubescentů, ale mnohdy dokáže pěkně potrápit také dospělé. Přírodní kosmetika je odpovědí pro všechny, kteří hledají cestu, jak jej úspěšně eliminovat. Konvenční přípravky z drogerií totiž obsahují agresivní složky, které dočasně mohou pomoci, ale dlouhodobý efekt nikdy mít nebudou. Důvodem je narušené PH vaší pleti, která se začne přirozeně bránit novými pupínky. Účinnost přírodní kosmetiky vás velmi příjemně překvapí. Pokud jste ji ještě nevyzkoušeli, je ten pravý čas na to, to změnit.

jak_se_zbavit_akne_2_PZ.jpg jak_se_zbavit_akne_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Jak akné nezhoršit?
Přestože vás akné trápí mnoho let, není třeba házet flintu do žita. Přírodní kosmetika je v této bitvě výborným spolubojovníkem. A když jí trochu pomůžete malými denními rituály, můžete se radovat s velmi dobrých výsledků. Jaké jsou snadné kroky, které vedou ke zničení akné? Sledovat komedogenicitu výrobků, které používáte na ošetření pleti, hlavně rostlinných olejů. Komedogenní složky totiž akné zhoršují. Nepoužívat produkty, které obsahují vazelínu a parafín, které ucpávají póry. A také syntetické parfemace, ty pokožku zbytečně dráždí.

Vždy je nutné se před spaním dokonale odlíčit, protože tak zlepšíte dýchání kůže, která má menší sklon ke vzniku infekčních ložisek. U problematické pleti se doporučuje, důkladně ji vyčistit i ráno. Pokud je pro vás přírodní kosmetika na akné španělskou vesnicí, nakupujte tyto produkty pouze tam, kde se přímo na přírodní a bio kosmetiku soustředí. Například e-shop Nuspring.cz je známý tím, že před zařazením každého produktu do prodeje, podrobně zkoumá kompletní složení kosmetiky. A vy se tak můžete spolehnout, že si vyberete účinný výrobek bez škodlivé chemie.

Skvělé přírodní tipy na boj s akné
Přírodní kosmetika na akné nezatěžuje pleť a pomáhá při hojení zanícení. Pro umytí obličeje můžete použít některé z šetrných mýdel s obsahem hojivých jílů, bahna z mrtvého moře nebo aktivního uhlí. Ty pomohou vyčistit pleť od nečistot a přebytečného kožního mazu. Odličovat můžete velmi úspěšně s nekomedogenními rostlinnými oleji (vhodné jsou hroznový nebo konopný). Pro další ošetření lze použít arganový olej.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP DOMOV

Návrat do školy

Kritická část roku se blíží a pro některé rodiče je začátek školy hektickým obdobím více

TOP GURMÁN

Rum Serum

Prémiové rumy Serum jsou pevně provázané s příběhem Panamského průplavu, více

TOP SPOLEČNOST

Signal Festival

Osmý ročník Signal Festivalu představí návštěvníkům 15 uměleckých instalací. více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více