Klíč k tělesnému i duševnímu zdraví

Text: Prima Žena
4. října 2019 | 12:00

Každý den je náš organismus vystavován znečištění, stresu a dalším negativním vlivům, které mají za důsledek naši duševní nepohodu, předčasné stárnutí a civilizační nemoci.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Základním principem, který tyto procesy ovlivňuje, je nabití iontů, kterými se obklopujeme. Pozitivně nabité ionty (kationty) jsou molekuly, které ztratily elektron, jsou obecně považovány za nezdravé a nachází se v kouři či prachu. Naopak negativně nabité ionty (anionty) jsou plné energie, přispívají ke správnému průběhu procesů v těle a vyskytují se v panenské přírodě. Na nadarmo se jim říká “vzdušné vitamíny”. V horské oblasti kolem vodopádů, kde je jejich koncentrace nejvyšší, jich může být 30 - 100 tisíc na centimetr krychlový, naopak v klimatizovaném autě jich může být na stejný prostor maximálně několik stovek.
Nedostatek aniontů je proto čím dál větším problémem, sedíme celé dny zavření v kancelářích a cítíme se tak nějak unavení a bez života. I proto nás to často táhne do přírody, “nadýchat se čerstvého vzduchu”. Trpí nejen naše duše, ale i tělo.

Hořčík je látka, která spolupůsobením s jinou látkou způsobuje zesílení jeho účinku. V těle je proto důležitý při více než 300 procesech včetně syntézy proteinů, pomáhá správné funkci nervů i svalů, ale zejména je nezbytný pro výrobu energie a transport iontů v organismu.

Nedostatek hořčíku v těle je častější u žen. Suchá pokožka, akné, dermatitida, ale i napjaté svaly a bolestivé klouby může výrazně zlepšit doplňování negativních iontů.

Skvělým prostředkem k tomu je přírodní mořské magnesium, chlorid hořečnatý. Oproti syntetickým či jiným běžným druhům magnesia se jedná o přírodní produkt s vysokou koncentrací a výbornou vstřebatelností.

Koncentrát mořského magnesia, který nabízí například Pevonia Botanica, po nanesení pokožku remineralizuje a detoxikuje, snižuje napětí svalů, citlivost, zánět a bolest. Hořčík pomáhá negativním iontům prostoupit do hlubších vrstev kůže a postupně je uvolňovat. Lze jej tak přidávat do běžné péče o pokožku pro zvýšení její účinnosti nebo do koupele, a využít tak nezaměnitelné relaxační účinky.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP DOMOV

Ahoj děťátko!

Naše babičky často nemají ani jednu jedinou fotku z dětských let, a více

TOP GURMÁN

Ketodieta

Každý způsob hubnutí má své výhody a rizika. Ketodieta je novým fenoménem více

TOP SPOLEČNOST

FOR INTERIOR 2020

Jednou z nejzásadnějších akcí podzimu pro nábytkářské odvětví bude více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více