Klíč k tělesnému i duševnímu zdraví

Text: Prima Žena
4. října 2019 | 12:00

Každý den je náš organismus vystavován znečištění, stresu a dalším negativním vlivům, které mají za důsledek naši duševní nepohodu, předčasné stárnutí a civilizační nemoci.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Základním principem, který tyto procesy ovlivňuje, je nabití iontů, kterými se obklopujeme. Pozitivně nabité ionty (kationty) jsou molekuly, které ztratily elektron, jsou obecně považovány za nezdravé a nachází se v kouři či prachu. Naopak negativně nabité ionty (anionty) jsou plné energie, přispívají ke správnému průběhu procesů v těle a vyskytují se v panenské přírodě. Na nadarmo se jim říká “vzdušné vitamíny”. V horské oblasti kolem vodopádů, kde je jejich koncentrace nejvyšší, jich může být 30 - 100 tisíc na centimetr krychlový, naopak v klimatizovaném autě jich může být na stejný prostor maximálně několik stovek.
Nedostatek aniontů je proto čím dál větším problémem, sedíme celé dny zavření v kancelářích a cítíme se tak nějak unavení a bez života. I proto nás to často táhne do přírody, “nadýchat se čerstvého vzduchu”. Trpí nejen naše duše, ale i tělo.

Hořčík je látka, která spolupůsobením s jinou látkou způsobuje zesílení jeho účinku. V těle je proto důležitý při více než 300 procesech včetně syntézy proteinů, pomáhá správné funkci nervů i svalů, ale zejména je nezbytný pro výrobu energie a transport iontů v organismu.

Nedostatek hořčíku v těle je častější u žen. Suchá pokožka, akné, dermatitida, ale i napjaté svaly a bolestivé klouby může výrazně zlepšit doplňování negativních iontů.

Skvělým prostředkem k tomu je přírodní mořské magnesium, chlorid hořečnatý. Oproti syntetickým či jiným běžným druhům magnesia se jedná o přírodní produkt s vysokou koncentrací a výbornou vstřebatelností.

Koncentrát mořského magnesia, který nabízí například Pevonia Botanica, po nanesení pokožku remineralizuje a detoxikuje, snižuje napětí svalů, citlivost, zánět a bolest. Hořčík pomáhá negativním iontům prostoupit do hlubších vrstev kůže a postupně je uvolňovat. Lze jej tak přidávat do běžné péče o pokožku pro zvýšení její účinnosti nebo do koupele, a využít tak nezaměnitelné relaxační účinky.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Dieta ve vztahu

Ve vztahu se běžně podporujeme, pomáháme si a sdílíme dobré i špatné. více

TOP DOMOV

Saphir Diamant

Je elegantní, ladná, moderní i nadčasová. Německá porcelánka Königlich Tettau více

TOP CESTOVÁNÍ

Společné zážitky

Ten nejlepší dárek je dobře strávený společný čas. Užijte si se svými blízkými více

TOP GURMÁN

Rýžové chipsy

Rýžové chipsy jsou skvělým způsobem, jak ukojit malý dopolední nebo odpolední hlad více

TOP SPOLEČNOST

Jitka Klett

Majitelka, zakladatelka a hlavní módní návrhářka v jedné osobě. To vše ztělesňuje více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Náhrdelník Maxima

MAXIMA, jméno, které slibuje jedinečnost a bezkonkurenční krásu. více

Desinfekce pračky

Už máte dost toho zašedlého a nepěkně vonícího prádla? Chcete z pračky místo více