Klíč k tělesnému i duševnímu zdraví

Text: Prima Žena
4. října 2019 | 12:00

Každý den je náš organismus vystavován znečištění, stresu a dalším negativním vlivům, které mají za důsledek naši duševní nepohodu, předčasné stárnutí a civilizační nemoci.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Základním principem, který tyto procesy ovlivňuje, je nabití iontů, kterými se obklopujeme. Pozitivně nabité ionty (kationty) jsou molekuly, které ztratily elektron, jsou obecně považovány za nezdravé a nachází se v kouři či prachu. Naopak negativně nabité ionty (anionty) jsou plné energie, přispívají ke správnému průběhu procesů v těle a vyskytují se v panenské přírodě. Na nadarmo se jim říká “vzdušné vitamíny”. V horské oblasti kolem vodopádů, kde je jejich koncentrace nejvyšší, jich může být 30 - 100 tisíc na centimetr krychlový, naopak v klimatizovaném autě jich může být na stejný prostor maximálně několik stovek.
Nedostatek aniontů je proto čím dál větším problémem, sedíme celé dny zavření v kancelářích a cítíme se tak nějak unavení a bez života. I proto nás to často táhne do přírody, “nadýchat se čerstvého vzduchu”. Trpí nejen naše duše, ale i tělo.

Hořčík je látka, která spolupůsobením s jinou látkou způsobuje zesílení jeho účinku. V těle je proto důležitý při více než 300 procesech včetně syntézy proteinů, pomáhá správné funkci nervů i svalů, ale zejména je nezbytný pro výrobu energie a transport iontů v organismu.

Nedostatek hořčíku v těle je častější u žen. Suchá pokožka, akné, dermatitida, ale i napjaté svaly a bolestivé klouby může výrazně zlepšit doplňování negativních iontů.

Skvělým prostředkem k tomu je přírodní mořské magnesium, chlorid hořečnatý. Oproti syntetickým či jiným běžným druhům magnesia se jedná o přírodní produkt s vysokou koncentrací a výbornou vstřebatelností.

Koncentrát mořského magnesia, který nabízí například Pevonia Botanica, po nanesení pokožku remineralizuje a detoxikuje, snižuje napětí svalů, citlivost, zánět a bolest. Hořčík pomáhá negativním iontům prostoupit do hlubších vrstev kůže a postupně je uvolňovat. Lze jej tak přidávat do běžné péče o pokožku pro zvýšení její účinnosti nebo do koupele, a využít tak nezaměnitelné relaxační účinky.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Projevy andropauzy

Zvětšené bříško, méně svalů, pocení i při mírné námaze a řídnoucí vlasy. více

TOP DOMOV

Údržbou kotle

Každoroční údržba nás může ušetřit jak nepříjemných překvapení s příchodem zimy více

TOP CESTOVÁNÍ

Lázně Ensanu

Největší evropský provozovatel léčebných lázní Danubius Hotels Group více

TOP GURMÁN

Kozí sýr pro každého

Zkuste si vaše oblíbené jídlo ozvláštnit přídavkem kozího sýra. Nejen, více

TOP SPOLEČNOST

Dětská show

Oblíbený bavič dětí i dospělých Michal Nesvadba a televizní skřítkové František více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více