Před sportováním se vyplatí vyčistit pleť

Text: Prima Žena
29. června 2020 | 09:00

Při sportu je lepší zapomenout na make-up a zaměřit se hlavně na dokonalé vyčištění pleti před i po výkonu. Opatrně také při výběru krému – vhodný je lehký hydratační, při letním pobytu venku pak raději s vyšším ochranným faktorem. K jemné, ale důkladné očistě celého těla po sportu pak nejlépe poslouží sprchový micelární olej.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Make-up ke sportu rozhodně nepatří. Při námaze se póry rozšiřují, zároveň se potíme, a směs líčidla a potu, která má možnost pronikat otevřenými póry do pokožky, může snadno vyvolat kožní problémy. Před cvičením je naopak důležité pleť důkladně vyčistit. Dobře se osvědčily přípravky s AHA kyselinami, které pomáhají odstraňovat odumřelé buňky pokožky, uvolňují ucpané póry, a předcházejí tak tvorbě zánětů. Na takto vyčištěnou pleť je pak vhodné nanést lehký hydratační krém. Pokud se ovšem chystáme sportovat venku, určitě doporučuji krém s ochranným faktorem proti UV záření, jehož výši volíme podle typu pokožky a místa, kde se nacházíme (snědé pokožce postačí 15, do běžných podmínek volíme 30, ale na horách nebo u moře a vždy, když chceme mít jistotu dokonalé ochrany, doporučuji použít SPF 50,“ radí Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté. 

Pro očistu celého těla po sportování pak doporučuje sprchový micelární olej, který se při kontaktu s vodou přeměňuje na fluidní mléko a zanechává pleť dokonale čistou, hydratovanou a vláčnou, takže už není třeba použít žádné tělové mléko. 

Kosmetika, kterou oceníte hlavně při letních cestách a sportování:
Vysoká ochrana: Beauty Box SPF 50
Set pro péči a vysokou ochranu pleti obsahuje tyto 3 produkty:
ESSENTÉ Mycí emulze s AHA kyselinami (100 ml)
Odličovací mycí emulze s mírným obsahem AHA kyselin výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Čisticí emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Partnerská krize

Krize ve vztahu může potkat každý pár. Je to přirozená fáze ve vývoji vztahu. více

TOP DOMOV

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

TOP GURMÁN

Léto plnými doušky

Je libo skvělý letní drink? Navoďte si i v pohodlí domova tu pravou dovolenkovou více

TOP SPOLEČNOST

Anna Ježková

Rozhovor s Annou Ježkovou, zakladatelkou centra RoSa. více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více