Sluncem políbená…

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Většina dnešních opalovacích krémů ale oba způsoby ochrany kombinuje a výsledkem jsou přípravky, které si z každé skupiny berou to nejlepší. Poskytují ochranu před UVA i UVB zářením, minimalizují alergické reakce pleti a na těle nezanechávají žádné viditelné stopy.

Kde, kdy a kolik?
„Kromě vhodného ochranného faktoru a fototypu je třeba zohlednit i čas opalování, geografickou polohu a nadmořskou výšku,“ vypočítává doktorka Méryová. Základní pravidlo zní: čím světlejší je naše kůže a čím blíže jsme k rovníku, tím vyšší ochranný faktor potřebujeme. „Pokud jsme v Čechách či na Slovensku, doporučuju začít s krémy se SPF 30+, které bych postupně měnila za SPF 20+. V tropickém nebo subtropickém pásmu bychom měli použít ochranu vyšší, SPF 50+.“ Zajímat bychom se měli i o ochranu před UVA zářením, které proniká do hlubších vrstev kůže a způsobuje její předčasné stárnutí. „Je-li na etiketě UVA v kroužku, znamená to, že přípravek vyhovuje stanoveným kritériím ochrany před tímto vysoce škodlivým zářením,“ radí expertka.

A na závěr ještě dobře známá, stará pravda: Opalovací přípravky je třeba nanést už 20–30 minut před opalováním. „Doporučená dávka opalovacího krému pro průměrného člověka je 2mg/cm2, což představuje asi 35 g na celé tělo (zhruba dvě polévkové lžíce na jedno natření),“ uzavírá doktorka Méryová. Šetřit na množství se rozhodně nevyplatí, když totiž ochranného krému naneseme málo, ochrana bude automaticky méně účinná. Při koupání je pak vhodné používat water-resistant přípravky a nanášet je každých 40 minut (tzv. water-proof přípravky nás ochrání zhruba na 80 minut, pak je třeba aplikaci zopakovat). A samozřejmě – klobouk a sluneční brýle s kvalitním UV filtrem s sebou!

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP DOMOV

Venkovní koberec

Zahrada je nedílnou součástí každého rodinného domu, ale i panelové domy více

TOP CESTOVÁNÍ

Město pokladů

Harrachov - Kdybyste měli přisoudit Harrachovu nějaký výstižný titul více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

TOP SPOLEČNOST

Sušenky z Opavy

Přesně před 180 lety vznikla v Opavě pekařská tradice, která je s městem nedílně více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více