Specialita v oboru péče o pleť

Text: Ing. Eva Ringlová
10. srpna 2018 | 09:00

Na kosmetickém trhu se neustále setkáváme s novými ingrediencemi, kterými se snaží výrobci plnit naše přání – mít dokonale čistou bezchybnou pleť s minimem viditelných známek jejího opotřebení a stárnutí.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nejedná se o jednoduchý úkol, a ne všechny účinné látky v kosmetice fungují vždy tak, jak si představujeme. Ingrediencí, u níž jsme si dlouhodobě jistí pozitivním účinkem na pleť, je bezpochyby vitamin E, který je jedním z nejdůležitějších antioxidantů v lidském organismu.

Ochranný vitamin E
Antioxidanty chrání naši pleť před škodlivým působením volných radikálů způsobujících negativní reakce, jako je například poškození zárodečných buněk pokožky (horší schopnost regenerace), oxidace lipidů (narušení ochranné kožní bariéry) a karcinogeneze. Volné radikály vznikají přirozenými ději v našem těle, ale také vlivy pocházejícími z vnějšího prostředí (UV záření, smog, cigaretový kouř, léky apod.). Vitamin E je schopný tyto volné radikály vychytat a ukončit tím jejich reakce. Zlepšuje povrch pleti, pomáhá s epitelizací povrchových ran a má protizánětlivý účinek. Ve výrobcích má funkci také jako konzervant.

Označení na obalu výrobku
Biologickou aktivitu vitaminu E vykazují tokoferoly a tokotrienoly lišící se navzájem svou chemickou strukturou. V kosmetických přípravcích je nejčastěji obsažen samotný tokoferol (Tocopherol) nebo jeho více stabilní deriváty méně náchylné na kyslík, teplo a světlo (Tocopheryl Acetate, Tocopheryl Linoleate aj.). Oblíbená je kombinace vitaminu E s derivátem vitaminu C (Ascorbyl Phosphate) a vitaminu A (Retinyl Palmitate), které se navzájem podporují ve svém antioxidačním účinku. Přípravky obsahující tyto vitaminy jsou tak ideální volbou pro kohokoliv, kdo chce zabránit předčasnému stárnutí pleti, dopřát si pořádnou regeneraci a vyzrát nad vráskami.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Mluvte s dětmi

Přísloví „mlčeti zlato“, neplatí vždy. Trvale „tichá domácnost“ je přesto více

TOP DOMOV

Originální nábytek

Hravé abstraktní vzory, organické rostlinné motivy, či fotorealistická vyobrazení krajiny… více

TOP CESTOVÁNÍ

Maďarský wellness

Kromě toho, že v Maďarsku najdete jedny z nejstarších historických památek více

TOP GURMÁN

Zdravé cukrovinky

Vitamínové a multivitamínové cukrovinky zn. VIVIL to je záruka 116 let dlouhé tradice více

TOP SPOLEČNOST

Veletrh FOR WOOD

Veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů FOR WOOD, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Darujte krásu

Kvalitu pleti ovlivňuje genetický základ, složení stravy i celkové zdraví více

Waterdrop

Odložte ponožky a kosmetiku na jinou příležitost a dejte letos přednost více