Specialita v oboru péče o pleť

Text: Ing. Eva Ringlová
10. srpna 2018 | 09:00

Na kosmetickém trhu se neustále setkáváme s novými ingrediencemi, kterými se snaží výrobci plnit naše přání – mít dokonale čistou bezchybnou pleť s minimem viditelných známek jejího opotřebení a stárnutí.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nejedná se o jednoduchý úkol, a ne všechny účinné látky v kosmetice fungují vždy tak, jak si představujeme. Ingrediencí, u níž jsme si dlouhodobě jistí pozitivním účinkem na pleť, je bezpochyby vitamin E, který je jedním z nejdůležitějších antioxidantů v lidském organismu.

Ochranný vitamin E
Antioxidanty chrání naši pleť před škodlivým působením volných radikálů způsobujících negativní reakce, jako je například poškození zárodečných buněk pokožky (horší schopnost regenerace), oxidace lipidů (narušení ochranné kožní bariéry) a karcinogeneze. Volné radikály vznikají přirozenými ději v našem těle, ale také vlivy pocházejícími z vnějšího prostředí (UV záření, smog, cigaretový kouř, léky apod.). Vitamin E je schopný tyto volné radikály vychytat a ukončit tím jejich reakce. Zlepšuje povrch pleti, pomáhá s epitelizací povrchových ran a má protizánětlivý účinek. Ve výrobcích má funkci také jako konzervant.

Označení na obalu výrobku
Biologickou aktivitu vitaminu E vykazují tokoferoly a tokotrienoly lišící se navzájem svou chemickou strukturou. V kosmetických přípravcích je nejčastěji obsažen samotný tokoferol (Tocopherol) nebo jeho více stabilní deriváty méně náchylné na kyslík, teplo a světlo (Tocopheryl Acetate, Tocopheryl Linoleate aj.). Oblíbená je kombinace vitaminu E s derivátem vitaminu C (Ascorbyl Phosphate) a vitaminu A (Retinyl Palmitate), které se navzájem podporují ve svém antioxidačním účinku. Přípravky obsahující tyto vitaminy jsou tak ideální volbou pro kohokoliv, kdo chce zabránit předčasnému stárnutí pleti, dopřát si pořádnou regeneraci a vyzrát nad vráskami.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Muži ze second handu

Zamilovat se do rozvedeného muže? Může se to stát i vám. Čím starší jste, tím více

TOP DOMOV

Děti a sport

Postavení sportu dnes vůbec není jednoduché. Má totiž velmi silné a jen více

TOP GURMÁN

Luštěniny jako salát

Luštěniny jsou zdravé a měli bychom je alespoň jedenkrát týdně zařazovat více

TOP SPOLEČNOST

Divadelní romantika

Úspěšná divadelní představení se nemusí nutně pojit pouze s velkými scénami. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více