Krásná v každém věku

Text: Prima Žena
12. února 2020 | 15:00

Čas plyne nezadržitelně rychle a bohužel nám na památku nechává pravidelně v obličeji drobné i hlubší vrásky. V dnešní době už není důvod se kvůli každé malé vadě na kráse trápit, zvláště když stačí pár minut a specialista vám může snadno pomoci. Které estetické procedury se nejvíce hodí pro různé věkové kategorie komentuje MUDr. Marianna Poljančuková z Kliniky GHC Praha.

Kategorie 30+
Ve věku 30 let ženy vyhledávají často procedury zaměřené nejenom na odstranění prvních příznaků stárnutí pleti, ale především na rozjasnění pokožky a zmenšení pórů. Mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější nechirurgické procedury patří v tomto případě například mezoterapie s multifunkčními séry, což jsou mikrovpichy do problémových oblastí. Mezoterapie rozjasní pokožku, zúží póry, léčí akné a post-akné, nebo také redukuje nadměrnou tvorbu kožního mázu. Dalším oblíbeným zákrokem je potom chemický peeling s pomocí kterého dochází k obnovení povrchové vrstvy pokožk, kosmetické rituály a masáže v oblastí obličeje, krku a dekoltu a také procedury, které jsou podmíněné aktuálními trendy a módou např. jako biologické armování obličeje (aplikace tuhého gelu kyseliny hyaluronové do oblasti lícních kostí, brady, podél dolní čelistí). Za klasických okolností je ovšem armování obličeje vhodné spíše pro klienty od věku 40-45 let.
 
Kategorie 40+
Ve věku 40 let začíná být velmi aktuální téma hlubších vrásek a změna elasticity pleti. Při správné péči můžete své pleti snadno ubrat několik let a vypadat skutečně mladší než vaše vrstevnice. Oblíbené jsou proto procedury typu omlazení pleti s pomocí frakčního CO2 laseru, injekce botulotoxinu, plazmaterapie obličeje krku a dekoltu, radiofrekvenční lifting, výplně vrásek s pomocí kyseliny hyaluronové, nechirurgický lifting obličeje s pomocí nití, a také přístrojový SMAS-lifting obličeje, krku a dekoltu.
 

Kategorie 50+
Ve věku 50 + let se dámy začínají odhodlávat k prvním chirurgickým zákrokům. Většinou se jedná o drobné plastické operace jako je například blefaroplastika horních a dolních víček. Často s poklesem kůže očních víček dochází také ke zhoršení zraku a odstranění přebytečné kůže pomůže snadno vizuálně rozzářit váš pohled, ale také uleví namáhaným očím. Co se týče anti-aging procedur, ve věku nad 50 let je velmi oblíbený klasický lifting, kdy dojde ke zvednutí povislé kůže obličeje chirurgickou cestou. Často se ovšem doporučuje tzv. „liquid lifting“ (tekutý lifting) - kombinace nechirurgického liftingu s aplikací botulotoxinu a armováním obličeje s pomocí kyseliny hyaluronové.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP DOMOV

Jarní malování

Vymalovat dům či byt můžete kdykoli, ale jaro k tomu vyloženě vybízí. více

TOP CESTOVÁNÍ

Hotely pro dospělé

Jeden známý citát stručně a nadšeně konstatuje: „Děti jsou radost!“ Ovšem nutno dodat více

TOP GURMÁN

Bylinkové ghí

S jarem se jídelníček odlehčuje, ale zdravé tuky v něm mají své stálé místo po celý rok více

TOP SPOLEČNOST

Rostliná štafeta

České květinářství Zahrada na niti se kromě prodeje rostlin věnuje i jejich vyměňován více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více