Buďte v suchu

Text: Prima Žena
20. února 2021 | 09:00

Zpocenéčelo, ruce, chodidla, podpaží, zápach, to není úplně příjemné pro okolí. Kdo tento problém nemá, nikdy úplně nepochopí, jak dokáže komplikovat život.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Na rande, pracovní schůzky, večírky i dlouhé cesty vyrážíme vždy rovnou ze sprchy, vybavení náhradními kousky oblečení, deodoranty, ale ani na ty se nelze vždy spolehnout. A tak každé setkání s lidmi znamená stres a stres znamená víc potu a ještě větší stres. Naštěstí existují metody, které dokážou kolotoč trápení a studu zastavit - na dlouho i natrvalo.

Pokud patříte mezi ty, kteří se potí víc, než je obvyklé, jistě máte vypozorováno, že lepší je to, když nepijete alkohol, nejíte určitý druh potravin, nekouříte, nenosíte oblečení z neprodyšných materiálů a už vůbec ne střihy na tělo, nejbezpečněji se cítíte v černé, která aspoň vizuálně schová všechny nehody, pomáhá, když hodně a dobře spíte a taky když nejste ve stresu. Jenže na někoho jsou tahle doporučení tak krátká a nepříjemné situace natolik traumatické, že se raději stáhne ze společenského života a bezpečí domova opouští jen v nutných případech. Hrozné je to v létě, protože je horko, ale i v zimě, protože horko je v teplých svršcích taky, o botách ani nemluvě. Deodoranty nefungují, antiperspiranty někdy a nejlepší jsou samozřejmě ty, které pokožka často nesnese. Naštěstí máme metody a lékaře, kteří umí problém nadměrného pocení vyřešit.

“Ošetření pro odstranění nadměrného pocení podstupují různí klienti, u řady z nich nejde o nijak závažný stav, jen zkrátka chtějí mít klid a jistotu, že budou - třeba kvůli zaměstnání - vždy „v suchu”. Chodí k nám ale i lidé, které tento problém neuvěřitelně omezuje, způsobuje jim nemalé psychické potíže a takovým doslova změníme život,” říká Dr. Alberto Leguina-Ruzzi, dermatolog z kliniky estetické medicíny ABClinic Art & Beauty.  Ta má v nabídce obě známé metody – aplikaci botulotoxinu typu A a laser.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP DOMOV

EATON xComfort

Víte, co všechno vám vyřeší bezdrátová elektroinstalace EATON xComfort? více

TOP GURMÁN

Tvarohový mls

Značka Míša expanduje z mrazáku do lednice a uvádí na trh chlazený dezer více

TOP SPOLEČNOST

Ondřej Dobiáš

Profesionální fotograf Ondřej Dobiáš se fotografování věnuje již více jak dvacet let. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více