Co jste nevěděli o plastické operaci prsou

Text: Prima Žena
30. ledna 2020 | 15:00

Kult krásy je v dnešní době součástí běžného životního stylu. Zvětšení nebo modelace prsou patří mezi nejžádanější zákroky, kterými se v současnosti plastická chirurgie zabývá, a snad každá žena už někdy v životě přemýšlela nad tím, že by takový zákrok podstoupila. Co jsou nejčastější věci, které jste o operaci prsou dosud nevěděli, komentuje lékař MUDr. Jiří Bayer, jeden z předních plastických chirurgů Kliniky GHC Praha.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

1/ Zákrok je nevratný
Prsa mohou mít velký vliv na sebevědomí ženy, protože právě dokonalý dekolt dokáže podtrhnout krásu celé postavy, dovolí nám nosit odvážnější modely oblečení, najednou máte výraznou výhodu při výběru plavek, a pro mnohé dámy je lichotivá také pánská pozornost, kterou hezká prsa bezesporu přitahují. Tyto představy samozřejmě mohou být velmi příjemné, ale na prvním místě je důležité uvědomit si, že plastická operace zároveň přináší nevratný zákrok do těla. „S klientkami je vždy zajímavé promluvit si o tom, proč chtějí zvětšení nebo úpravu prsou podstoupit. Pokud jde například o mladou dívku, snažím se zjistit, jestli její rozhodnutí není založeno na spontánním nápadu. Vždy v těchto případech upozorňuji, že když žena podstoupí takový druh operace, je to volba na celý život. V práci je pro mě prioritou, aby výsledek přinesl pacientce dobrý pocit z vlastního vzhledu, nikoliv pochybnosti, zda udělala dobře. Proto je důležitá vstupní konzultace, která je nezávazná a nemusí automaticky vést k provedení zákroku,“ říká lékař Jiří Bayer.

2/ Mezi nejčastější důvody operace patří úprava prsou po porodu
Velmi často se ženy rozhodnou pro modelaci nebo zvětšení prsou po porodu a kojení. Vlivem fyzických změn dochází k přírodnímu zvětšení a později zase zmenšení objemu, což se téměř ve všech případech podepíše především na povolení kůže a změně tvaru. „V situacích, kdy chtějí klientky upravit modelací nebo zvětšením prsa po porodu je motivace jasná. Většinou jsou tyto dámy ještě v mladém věku a chtějí vypadat dobře kvůli svému vnitřnímu pocitu, protože mít dítě neznamená, že nemohou vypadat skvěle,“ myslí si Jiří Bayer.


« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP DOMOV

Dětské boty

Výběr vhodných botek pro naše potomky je pro zdravý vývoj jejich nožek vyloženě více

TOP CESTOVÁNÍ

Hotely pro dospělé

Jeden známý citát stručně a nadšeně konstatuje: „Děti jsou radost!“ Ovšem nutno dodat více

TOP GURMÁN

Víny a sekty

Pokud patříte mezi milovníky vín, jistě si nenecháte ujít Velikonoce jako příležitost více

TOP SPOLEČNOST

Termohrnek.cz

V minulém článku jsme se zaměřili na nabídku našeho e-shopu. Nyní pro vás máme více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více