Co jste nevěděli o plastické operaci prsou

Text: Prima Žena
30. ledna 2020 | 15:00

Kult krásy je v dnešní době součástí běžného životního stylu. Zvětšení nebo modelace prsou patří mezi nejžádanější zákroky, kterými se v současnosti plastická chirurgie zabývá, a snad každá žena už někdy v životě přemýšlela nad tím, že by takový zákrok podstoupila. Co jsou nejčastější věci, které jste o operaci prsou dosud nevěděli, komentuje lékař MUDr. Jiří Bayer, jeden z předních plastických chirurgů Kliniky GHC Praha.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

1/ Zákrok je nevratný
Prsa mohou mít velký vliv na sebevědomí ženy, protože právě dokonalý dekolt dokáže podtrhnout krásu celé postavy, dovolí nám nosit odvážnější modely oblečení, najednou máte výraznou výhodu při výběru plavek, a pro mnohé dámy je lichotivá také pánská pozornost, kterou hezká prsa bezesporu přitahují. Tyto představy samozřejmě mohou být velmi příjemné, ale na prvním místě je důležité uvědomit si, že plastická operace zároveň přináší nevratný zákrok do těla. „S klientkami je vždy zajímavé promluvit si o tom, proč chtějí zvětšení nebo úpravu prsou podstoupit. Pokud jde například o mladou dívku, snažím se zjistit, jestli její rozhodnutí není založeno na spontánním nápadu. Vždy v těchto případech upozorňuji, že když žena podstoupí takový druh operace, je to volba na celý život. V práci je pro mě prioritou, aby výsledek přinesl pacientce dobrý pocit z vlastního vzhledu, nikoliv pochybnosti, zda udělala dobře. Proto je důležitá vstupní konzultace, která je nezávazná a nemusí automaticky vést k provedení zákroku,“ říká lékař Jiří Bayer.

2/ Mezi nejčastější důvody operace patří úprava prsou po porodu
Velmi často se ženy rozhodnou pro modelaci nebo zvětšení prsou po porodu a kojení. Vlivem fyzických změn dochází k přírodnímu zvětšení a později zase zmenšení objemu, což se téměř ve všech případech podepíše především na povolení kůže a změně tvaru. „V situacích, kdy chtějí klientky upravit modelací nebo zvětšením prsa po porodu je motivace jasná. Většinou jsou tyto dámy ještě v mladém věku a chtějí vypadat dobře kvůli svému vnitřnímu pocitu, protože mít dítě neznamená, že nemohou vypadat skvěle,“ myslí si Jiří Bayer.


« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Sexuální apetit

Polovina žen se potýká se špatným sexuálním zdravím, třetina nemá na milování vůbec více

TOP DOMOV

Šťastné datum

Proč je dobré pamatovat si výročí? Nemusíme připomínat, že pamatovat si termín více

TOP CESTOVÁNÍ

Hvězdám blíž

Návštěva hvězdárny je zážitek – v Teplicích ovšem začne dřív, než se zadíváte více

TOP GURMÁN

Dietní kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? více

TOP SPOLEČNOST

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více