Jak se zbavit metliček?

Text: Prima Žena
21. ledna 2015 | 15:00

Metličky (neboli mikrovarixy) jsou problémem, se kterým se potýká každá druhá žena. Kromě toho, že nevypadají hezky, upozorňují ženy, že žilní stěny ztrácí svojí elasticitu a jsou tak náchylnější ke vzniku větších křečových žil. Nejčastěji je naleznete na vnější straně stehen a bérců v podobě menších žilek o průměru 1  1,5 mm či drobných pavučinek.

MUDr. Ota Schutz DSCF1147.JPG MUDr. Ota Schutz se pripravuje na odstraneni metlicek DSCF1111.JPG metlicky DSCF1113.JPG metlicky DSCF1143.JPG DSCF1186 upravene.JPG

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Výskyt metliček je podmíněn hlavně genetickou dispozicí a to až z 80 %. Ovlivnit jejich vznik i zhoršení ale mohou i další faktory, mezi které patří například nadváha, časté sezení či stání, nedostatek pohybu, kouření, ale i hormonální změny (např. v pubertě a těhotenství) či antikoncepce,“ upozorňuje žilní specialista z pražské Žilní kliniky MUDr. Ota Schütz.

Nevzhledných metliček se lze zbavit hned několika způsoby a je na rozhodnutí zkušeného lékaře, pro jakou metodu se u konkrétního případu rozhodne. V každém případě by žena měla nejprve podstoupit důkladné vyšetření cévního systému - nejprve klinicky a následně barevným duplexním ultrazvukem, aby lékař mohl odhalit pravou příčinu problému a zároveň zvolit nejvhodnější léčbu.

Samotné metličky se nejčastěji odstraňují pomocí sklerotizace a barvivových laserů. „V případě sklerotizace se do metliček vstříkne speciální jehličkou roztok, čímž se zničí vnitřní žilní výstelka. Při současné kompresi přestane v takto ošetřené žilce proudit krev, cévní stěny se slepí a do 6 týdnů se žilky samy vstřebají,“ vysvětluje MUDr. Ota Schütz. Výhodou této metody je lepší efekt u větších metlic a její nižší cena, která se pohybuje kolem 1200 Kč.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Zdraví vztah

Jedním z nejčastějších důvodů rozchodu bývá nevěra. Pro mnohé ženy i muže více

TOP DOMOV

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více

TOP SPOLEČNOST

Stezka Krkonoše

Přes 1 500 metrů dlouhá Stezka korunami stromů Krkonoše na okraji Janských Lázních více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více