Jak si vybrat opravdu kvalitního trenéra

Text: Prima Žena
28. října 2019 | 09:00

Po létě, a zároveň vždy také začátkem nového roku, se fitness centra naplní nováčky i věčnými začátečníky, kteří se rozhodnou začít na sobě pracovat a cvičit. Mnoho z nich zvažuje, zda zainvestovat do osobního trenéra. Nebudou to vyhozené peníze? Jak poznám, že je opravdu dobrý? Jak často s ním mám cvičit?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

To je jen několik málo otázek, které se mohou honit hlavou. Společně se zakladatelem ankety Fitness roku Karlem Jaruškem jsme se rozhodli poradit, co je při výběru osobního trenéra důležité a na co byste se měli ptát.

Proč je vůbec dobré cvičit s trenérem? Nestačí, když se podívám na pár videí a někdo ve fitku mi ukáže, jak se na stroji cvičí?
„Tělo je velmi komplexní nástroj, který potřebuje správný přístup. I sportovci na vrcholné úrovni mají kondiční trenéry na fitness mimo své například fotbalové nebo golfové trenéry. U začátečníka jde pak nejen o to, že mu někdo ukáže, jak cvičit ve fitness, ale také mu pomůže vytvořit návyk. A ten nevznikne za jeden trénink, ale minimálně za 2-4 měsíce cvičení. Pokud chcete ve fitness začít, připravte se, stejně jako když se učíte nový jazyk, že to chvíli potrvá.“

Kde osobního trenéra hledat? Na webu, ve fitku, nebo dát na reference?
„Můžete jej snadno najít na webu, přečíst si reference od klientů, nechat si poradit od přátel, kolegů, nebo ve fitku. Je jedno, od koho referenci na trenéra dostanete, ale určitě si ho vyzkoušejte. Řada trenérů ochotně poskytne první trénink zdarma, a když vyzkoušíte 2-3 trenéry, rychle zjistíte, kdo vám vyhovuje více a proč.“

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více

TOP DOMOV

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

TOP SPOLEČNOST

Stezka Krkonoše

Přes 1 500 metrů dlouhá Stezka korunami stromů Krkonoše na okraji Janských Lázních více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více