Konečné řešení otázky křečových žil

Text: Prima Žena
6. června 2018 | 09:00

S křečovými žilami se v životě setká 30 % mužů a až 60 % žen. Ze začátku se za ně stydíme, ale postupem času se z nich stává vážný problém, který může skončit třeba trombózou nebo bércovými vředy. Právě teď je ta nejlepší doba, kdy navštívit cévního chirurga a nechat si žíly vyšetřit.

reseni_krecovych_zil_1_PZ.jpg reseni_krecovych_zil_2_PZ.jpg reseni_krecovych_zil_3_PZ.jpg reseni_krecovych_zil_4_PZ.jpg reseni_krecovych_zil_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Teplé období je pro vstupní konzultaci ideální, protože žíly mají tendenci se rozšiřovat, cévní obtíže se zvýrazní a lékař pak může snáze stanovit diagnózu a doporučit vhodnou léčbu. Navíc jsou ordinace méně vytížené a pacienti nečekají dlouho na volný termín,“ vysvětluje cévní chirurg Asklepionu MUDr. Marek Šlais.

Jak křečové žíly poznáme?
Křečové žíly jsou nevzhledné rozšířené žíly a objevují se většinou na lýtku, někdy jsou doprovázeny bolestmi. Pacienti mohou cítit v žilách na bérci napětí nebo lehký otok způsobený delším stáním nebo fyzickou aktivitou. Proč křečové žíly vlastně vznikají? Velkou roli hraje především dědičnost a životní styl pacienta. Žilám obecně neprospívá nadváha, nedostatek pohybu a dlouhodobé stání nebo sezení. „Křečové žíly vznikají zvýšením žilního tlaku v povrchovém žilním systému v důsledku zpětného toku z hlubokých žil přes nedomykavé žilní chlopně, tzv. refluxu,“ vysvětluje MUDr. Zdeněk Ott, cévní lékař Asklepionu.

Křečové žíly způsobuje žilní nedostatečnost
Krev v žilách přestane proudit jedním směrem a vrací se zpět, zvyšuje se nitrožilní tlak, žíly se rozšiřují a vzniká porucha, která se nedá zastavit mazáním ani léky. Obtíže vždy nemusí odpovídat velikosti křečových žil, proto již při prvních příznacích vyhledejte cévního specialistu, které vám žíly odborně vyšetří.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Mužská neplodnost

I přestože se mužské pohlavní buňky tvoří průběžně po celý život, více

TOP DOMOV

Kvalitní dveře

Každý den se jich neustále dotýkáme a neustále jimi procházíme. více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená na Lipně

Užijte si dovolenou na Lipně v krásné krajině obklopené šumavskými lesy více

TOP GURMÁN

Zdravé cukrovinky

Vitamínové a multivitamínové cukrovinky zn. VIVIL to je záruka 116 let dlouhé tradice více

TOP SPOLEČNOST

Tvoříme šperky

Přijďte si vyrobit originální náramek z exotických kamenů z ostrova Tenerife. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Čerstvé jizvy

Jizva znamená porušení celistvosti kůže. více