Konečné řešení otázky křečových žil

Text: Prima Žena
6. června 2018 | 09:00

S křečovými žilami se v životě setká 30 % mužů a až 60 % žen. Ze začátku se za ně stydíme, ale postupem času se z nich stává vážný problém, který může skončit třeba trombózou nebo bércovými vředy. Právě teď je ta nejlepší doba, kdy navštívit cévního chirurga a nechat si žíly vyšetřit.

reseni_krecovych_zil_1_PZ.jpg reseni_krecovych_zil_2_PZ.jpg reseni_krecovych_zil_3_PZ.jpg reseni_krecovych_zil_4_PZ.jpg reseni_krecovych_zil_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Teplé období je pro vstupní konzultaci ideální, protože žíly mají tendenci se rozšiřovat, cévní obtíže se zvýrazní a lékař pak může snáze stanovit diagnózu a doporučit vhodnou léčbu. Navíc jsou ordinace méně vytížené a pacienti nečekají dlouho na volný termín,“ vysvětluje cévní chirurg Asklepionu MUDr. Marek Šlais.

Jak křečové žíly poznáme?
Křečové žíly jsou nevzhledné rozšířené žíly a objevují se většinou na lýtku, někdy jsou doprovázeny bolestmi. Pacienti mohou cítit v žilách na bérci napětí nebo lehký otok způsobený delším stáním nebo fyzickou aktivitou. Proč křečové žíly vlastně vznikají? Velkou roli hraje především dědičnost a životní styl pacienta. Žilám obecně neprospívá nadváha, nedostatek pohybu a dlouhodobé stání nebo sezení. „Křečové žíly vznikají zvýšením žilního tlaku v povrchovém žilním systému v důsledku zpětného toku z hlubokých žil přes nedomykavé žilní chlopně, tzv. refluxu,“ vysvětluje MUDr. Zdeněk Ott, cévní lékař Asklepionu.

Křečové žíly způsobuje žilní nedostatečnost
Krev v žilách přestane proudit jedním směrem a vrací se zpět, zvyšuje se nitrožilní tlak, žíly se rozšiřují a vzniká porucha, která se nedá zastavit mazáním ani léky. Obtíže vždy nemusí odpovídat velikosti křečových žil, proto již při prvních příznacích vyhledejte cévního specialistu, které vám žíly odborně vyšetří.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Sexuální dominance

Líbí se vám představa, že svého partnera přivážete k posteli a budete si s ním hrát? více

TOP DOMOV

Kliky Rocksor!

Nový model kliky Rocksor je jasným důkazem, že nejoriginálnější inspirace pro design více

TOP CESTOVÁNÍ

Lázně Lednice

Vyzkoušejte účinky jedinečného jodobromového pramene více

TOP GURMÁN

Víte co je dobré?

Představte si, že vcházíte do spižírny napěchované těmi nejlepšími více

TOP SPOLEČNOST

Veletrh For Toys

Nadchnou děti i rodiče, pomohou s vánočními dárky více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Živý kolagen

Novinkou, která pronikla do tajemství mladistvé pleti a překvapila odborníky více

Wellness a plavání

Plavecký areál Jedenáctka VS nabízí vyžití pro celou rodinu více