Krásné nohy jsou ozdobou každé ženy

Text: Prima Žena
5. února 2020 | 15:00

Trápí vás křečové žíly? Vězte, že nejste výjimečným ani vzácným případem. Toto onemocnění je nejrozšířenějším v rozvinutých zemích, a protože se dokonce řadí mezi civilizační choroby, dávno není jen problémem starší populace. Odborníci doporučují preventivní vyšetření už dívkám a ženám starším osmnácti let. Řeč je sice jen o ženách, ale muži nejsou výjimkou, i když se u nich křečové žíly vyskytují v menším měřítku.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Co křečové žíly způsobuje?
Je to hned několik rizikových faktorů. Věk, ženské pohlaví, životní styl, těhotenství, výskyt v rodině a nadváha. Máte práci, při které stojíte většinu času na nohou? Nebo naopak takovou, při které pracovní dobu prosedíte? Vaše nohy jsou zatěžovány sportem na profesionální nebo soukromé úrovni? I to mohou být příčiny vedoucí ke křečovým žilám. Tady je také odpověď na otoky dolních končetin, únavnost nebo tíhu nohou.

Není důvod se znepokojovat, bolestivé, nebezpečné a také nevzhledné křečové žíly (též varixy) se dají odstranit. V soukromém sektoru navíc s daleko lepšími metodami, komfortně, ambulantně, za pomoci těch nejmodernějších přístrojů, v příjemném prostředí, pod vedením těch nejlepších specialistů, kteří se mimo jiné snaží o to, abyste se cítili příjemně, neměli pocit strachu, vyšetření ani případný následný zákrok vás nebolel, výsledek byl estetický a nezůstaly po něm jizvy, vaše návštěva byla diskrétní a nezabrala vám ani moc času. Zní vám to jako science fiction? Přesvědčte se o tom na vyhlášené soukromé klinice MEDICAL INSTITUT v Bezručově ulici v Plzni, která rozšířila své portfolio o žilní chirurgii. Funkční a estetické řešení je tedy na dosah. 

„Prvním projevem křečových žil jsou takzvané metličky, které vypadají jako rozstříknuté žilky. Širší, vlnité žíly mohou být počátečním příznakem křečových žil. Plasticky vystupující žíly vypadající jako uzlíky už jsou velké varixy, které je třeba řešit operací,“ říká cévní specialista MUDr. Libor Dvořáček z nemocnice Na Homolce, který s plzeňskou klinikou navázal spolupráci.

Až sem to ale nemusíte nechat dojít, stačí pamatovat na prevenci. Vyšetření žil je ve světě zcela běžné, pravidelnými kontrolami můžete předejít spoustě zdravotních nepříjemností. Varixy jsou totiž jak vnější, tak vnitřní a ty nejsou vidět a nemusejí vás nijak trápit. Jsou ovšem jako časovaná bomba. Najít problém včas, dokud vás neohrožuje na životě, je jednoduchým, ale zásadním krokem vedoucím ke krásným a zdravým nohám.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP DOMOV

Zápis do školy

Tisíce předškoláků čeká v dubnu zápis do první třídy. Zatímco někteří už se nemohou více

TOP CESTOVÁNÍ

Hotely pro dospělé

Jeden známý citát stručně a nadšeně konstatuje: „Děti jsou radost!“ Ovšem nutno dodat více

TOP GURMÁN

Medvědí česnek

Obliba medvědího česneku v poslední době strmě stoupá. Aby také ne. více

TOP SPOLEČNOST

Baletní představení

Tři choreografie, tři slovanští tvůrci. Polsko, Rusko, Česko – takové spojení dalo více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více