Krásné nohy jsou ozdobou každé ženy

Text: Prima Žena
5. února 2020 | 15:00

Trápí vás křečové žíly? Vězte, že nejste výjimečným ani vzácným případem. Toto onemocnění je nejrozšířenějším v rozvinutých zemích, a protože se dokonce řadí mezi civilizační choroby, dávno není jen problémem starší populace. Odborníci doporučují preventivní vyšetření už dívkám a ženám starším osmnácti let. Řeč je sice jen o ženách, ale muži nejsou výjimkou, i když se u nich křečové žíly vyskytují v menším měřítku.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Co křečové žíly způsobuje?
Je to hned několik rizikových faktorů. Věk, ženské pohlaví, životní styl, těhotenství, výskyt v rodině a nadváha. Máte práci, při které stojíte většinu času na nohou? Nebo naopak takovou, při které pracovní dobu prosedíte? Vaše nohy jsou zatěžovány sportem na profesionální nebo soukromé úrovni? I to mohou být příčiny vedoucí ke křečovým žilám. Tady je také odpověď na otoky dolních končetin, únavnost nebo tíhu nohou.

Není důvod se znepokojovat, bolestivé, nebezpečné a také nevzhledné křečové žíly (též varixy) se dají odstranit. V soukromém sektoru navíc s daleko lepšími metodami, komfortně, ambulantně, za pomoci těch nejmodernějších přístrojů, v příjemném prostředí, pod vedením těch nejlepších specialistů, kteří se mimo jiné snaží o to, abyste se cítili příjemně, neměli pocit strachu, vyšetření ani případný následný zákrok vás nebolel, výsledek byl estetický a nezůstaly po něm jizvy, vaše návštěva byla diskrétní a nezabrala vám ani moc času. Zní vám to jako science fiction? Přesvědčte se o tom na vyhlášené soukromé klinice MEDICAL INSTITUT v Bezručově ulici v Plzni, která rozšířila své portfolio o žilní chirurgii. Funkční a estetické řešení je tedy na dosah. 

„Prvním projevem křečových žil jsou takzvané metličky, které vypadají jako rozstříknuté žilky. Širší, vlnité žíly mohou být počátečním příznakem křečových žil. Plasticky vystupující žíly vypadající jako uzlíky už jsou velké varixy, které je třeba řešit operací,“ říká cévní specialista MUDr. Libor Dvořáček z nemocnice Na Homolce, který s plzeňskou klinikou navázal spolupráci.

Až sem to ale nemusíte nechat dojít, stačí pamatovat na prevenci. Vyšetření žil je ve světě zcela běžné, pravidelnými kontrolami můžete předejít spoustě zdravotních nepříjemností. Varixy jsou totiž jak vnější, tak vnitřní a ty nejsou vidět a nemusejí vás nijak trápit. Jsou ovšem jako časovaná bomba. Najít problém včas, dokud vás neohrožuje na životě, je jednoduchým, ale zásadním krokem vedoucím ke krásným a zdravým nohám.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Nuda v posteli?

Nese se i u vás příchod z práce obvykle ve znamení večeře, filmu a spánku? více

TOP DOMOV

Komplexni keramika

Koupelnový nábytek nebo umyvadlo ve stejném materiálu, jako je dlažba a obklady více

TOP CESTOVÁNÍ

Chutě jižní Moravy

Poznat chutě jižní Moravy, tradiční postupy zpracování lokálních produktů, které více

TOP GURMÁN

Dietní kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? více

TOP SPOLEČNOST

Balet Oněgin

Balet Národního divadla vrací do svého repertoáru skutečný klenot mezi výpravnými, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více