Liposukce - jak se v nich vyznat?

Text: Prima Žena
21. ledna 2019 | 09:00

S tím jak roste zájem o zkrášlovací zákroky, přibývá klinik estetické medicíny jako hub po dešti. Každá z nich nabízí řadu procedur a málokterý laik se v nich vyzná. Proto jsme se rozhodli udělat v tom trochu více jasno. Tentokrát jsme se zaměřili na liposukce.

liposukce_1_PZ.jpg liposukce_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Proč se někomu ukládá tuk více?
Příčinou tohoto procesu zejména u žen bývá nejen snížení tělesné aktivity, opakovaná těhotenství, hormonální změny kolem menopauzy, ale také vrozené tzv. genetické dispozice. To je potvrzením faktu, že se ženám nedaří jejich problém narůstajících tukových polštářů korigovat dietami, ani cvičením. Právě ve většině případů je genetická predispozice předurčena k liposukci, jako jedinému vhodnému řešení tohoto problému.

Co je liposukce?
Liposukce je chirurgický zákrok, při kterém plastický chirurg redukuje tukovou tkáň jejím odsátím, a to v oblastech, kde dochází k jeho zvýšenému ukládání. Jedná se většinou o břicho, boky, stehna, hýždě, záda, paže a podbradek. Nejnovější liposukční metody jsou šetrné k ostatním tkáním. Používají se při nich velmi jemné kanyly, které se zavádějí drobnými vpichy v kůži o velikosti pouhé 2-4mm. Před odsáváním se tkáně napustí speciálním (tzv. tumescentním) roztokem, který odděluje tuk od okolních tkání, a tím usnadňuje odsávání a snižuje riziko vzniku nerovností. Zároveň zlepšuje pooperační hojení a bolestivost.

Liposukce, která vypíná kůži
Aby byl výsledný efekt liposukce co nejlepší, existují radiofrekvenční kombinované liposukce, které využívají radiofrekvenční energii pro vypnutí kůže nad odsávanou oblastí. Tento typ liposukce se hodí pro pacienty, kterým hrozí, že by se jim po klasické liposukci kůže nestáhla buď kvůli velkému objemu odsávaného tuku, nebo kvůli horší elasticitě pleti způsobené např. věkem. V praxi se tumescentní liposukce, která snáze a rychleji odstraňuje tuk, doplňuje na závěr radiofrekvenční liposukcí, aby byla kůže hezky pevná a pružná.

Co jsou neinvazivní liposukce?
„Neinvazivní liposukce“ je nepřesný pojem, protože „liposukce“ znamená odsátí tuku, což neinvazivní postupy nedělají. Využívají různé způsoby (radiofrekvenci, ultrazvuk, podchlazení ad.), které tuk rozbíjí a ten je následně odplavován z těla pryč. Na rozdíl od klasické liposukce mají tyto metody nejistý výsledek. Některé jsou účinnější než jiné, ale tělo spíše modelují. Velké zázraky od nich nečekejte.

Video zde
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Valentýnský dárek

Zatímco osm z deseti Američanů koupí letos k Valentýnovi svému partnerovi bonboniéru více

TOP DOMOV

Svátky jara

Svátky jara přináší čerstvou energii, lákavé lahůdky na stole a krásné více

TOP CESTOVÁNÍ

Interaktivní výstava

Chcete děti pořádně zabavit, unavit a zároveň byste rádi, aby se i něco zajímavého více

TOP GURMÁN

Výrazný sýr

Recept na tento čedar vymyslela v roce 1861 jistá Ivy Clothier. více

TOP SPOLEČNOST

RockOpera Praha

RockOpera Praha připravuje adaptaci slavného románu Mary Shelleyové Frankenstein. více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více