Liposukce - jak se v nich vyznat?

Text: Prima Žena
21. ledna 2019 | 09:00

S tím jak roste zájem o zkrášlovací zákroky, přibývá klinik estetické medicíny jako hub po dešti. Každá z nich nabízí řadu procedur a málokterý laik se v nich vyzná. Proto jsme se rozhodli udělat v tom trochu více jasno. Tentokrát jsme se zaměřili na liposukce.

liposukce_1_PZ.jpg liposukce_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Proč se někomu ukládá tuk více?
Příčinou tohoto procesu zejména u žen bývá nejen snížení tělesné aktivity, opakovaná těhotenství, hormonální změny kolem menopauzy, ale také vrozené tzv. genetické dispozice. To je potvrzením faktu, že se ženám nedaří jejich problém narůstajících tukových polštářů korigovat dietami, ani cvičením. Právě ve většině případů je genetická predispozice předurčena k liposukci, jako jedinému vhodnému řešení tohoto problému.

Co je liposukce?
Liposukce je chirurgický zákrok, při kterém plastický chirurg redukuje tukovou tkáň jejím odsátím, a to v oblastech, kde dochází k jeho zvýšenému ukládání. Jedná se většinou o břicho, boky, stehna, hýždě, záda, paže a podbradek. Nejnovější liposukční metody jsou šetrné k ostatním tkáním. Používají se při nich velmi jemné kanyly, které se zavádějí drobnými vpichy v kůži o velikosti pouhé 2-4mm. Před odsáváním se tkáně napustí speciálním (tzv. tumescentním) roztokem, který odděluje tuk od okolních tkání, a tím usnadňuje odsávání a snižuje riziko vzniku nerovností. Zároveň zlepšuje pooperační hojení a bolestivost.

Liposukce, která vypíná kůži
Aby byl výsledný efekt liposukce co nejlepší, existují radiofrekvenční kombinované liposukce, které využívají radiofrekvenční energii pro vypnutí kůže nad odsávanou oblastí. Tento typ liposukce se hodí pro pacienty, kterým hrozí, že by se jim po klasické liposukci kůže nestáhla buď kvůli velkému objemu odsávaného tuku, nebo kvůli horší elasticitě pleti způsobené např. věkem. V praxi se tumescentní liposukce, která snáze a rychleji odstraňuje tuk, doplňuje na závěr radiofrekvenční liposukcí, aby byla kůže hezky pevná a pružná.

Co jsou neinvazivní liposukce?
„Neinvazivní liposukce“ je nepřesný pojem, protože „liposukce“ znamená odsátí tuku, což neinvazivní postupy nedělají. Využívají různé způsoby (radiofrekvenci, ultrazvuk, podchlazení ad.), které tuk rozbíjí a ten je následně odplavován z těla pryč. Na rozdíl od klasické liposukce mají tyto metody nejistý výsledek. Některé jsou účinnější než jiné, ale tělo spíše modelují. Velké zázraky od nich nečekejte.

Video zde
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Regenerace těla

Schůzka, porada, služební cesta a plný kalendář až do Vánoc? Pracovní tempo dnešní doby více

TOP DOMOV

Český talent

Vrcholná designérská soutěž European Product Design Award více

TOP CESTOVÁNÍ

Rodinný výlet

Léto je spojené s výlety a různými volnočasovými aktivity více

TOP GURMÁN

Nupo One Meal

Značka Nupo je synonymem zdravého hubnutí a to již od roku 1981. více

TOP SPOLEČNOST

Manga miluje Muchu

Co má společného český secesní malíř s japonským komiksem? Víc, než by se mohlo zdát! více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více