Manuální versus elektrický kartáček

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

PRO a PROTI elektrického zubního kartáčku
Revoluci v čištění zubů způsobil před mnoha lety elektrický zubní kartáček. Dnes jej používá stále více lidí a není se čemu divit. Bez nadsázky lze tvrdit, že umožňuje efektivněji pečovat o ústní dutinu s úsporou času, a především bez nutnosti zvládat správnou techniku čištění zubů.

Podle dentální hygienistky Jany Norkin nemají elektrické zubní kartáčky konkurenci. „Používání elektrického zubního kartáčku zajišťuje zdravější ústní dutinu než běžný manuální zubní kartáček,“ říká. „Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že si zuby čistí správně, opak je pravdou. Průměrná doba čištění je u nás pouhých 46 sekund. Za takto krátkou dobu není v lidských silách zvládnout ústní hygienu dokonale,“ dodává Jana Norkin.

Elektrické zubní kartáčky se mezi sebou liší typem používané technologie čištění. Na trhu jsou k dostání kartáčky s technologií sonickou a oscilační, popřípadě oscilačně-rotačně-pulzační. Například Oral-B u svých elektrických zubních kartáčků používá poslední zmíněnou technologii již od roku 1998.

Zatímco běžné manuální zubní kartáčky vyžadují, abyste pohyby při čištění chrupu vykonávali vy, elektrické kartáčky udělají práci za vás, což z něj dělá skvělou volbu pro dospělé i děti. Kartáček s oscilačně-rotačně-pulzační technologií provede zhruba 58 tisíc pohybů během jednoho čištění, zato manuálním zubním kartáčkem jich uděláte jen 600. Oscilačně-rotačně-pulzační kartáček pomocí pulzací plak naruší a díky oscilačně-rotačním pohybům jej z povrchu zubů dokonale odstraní.

Další výhodou elektrického zubního kartáčku je řada doplňkových funkcí. Je libo časovač, který vám pomůže čistit chrup minimální vhodnou dobu? Senzor tlaku, který ohlídá, zda na zuby příliš netlačíte? Nebo digitální upomínky, které vás upozorní na výměnu kartáčkové hlavy? Všechno tohle a mnohem více zvládne kartáček Oral-B z řady Genius s umělou inteligencí, který navíc díky kulaté kartáčkové hlavě dokáže vyčistit i hůře dostupná místa.

1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP DOMOV

Ahoj děťátko!

Naše babičky často nemají ani jednu jedinou fotku z dětských let, a více

TOP GURMÁN

Rum Serum

Prémiové rumy Serum jsou pevně provázané s příběhem Panamského průplavu, více

TOP SPOLEČNOST

Czech Fashion week

Koncem srpna se po roce opět uskutečnil Czech Fashion week, k více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více