Pečujte o své rty, aby v zimě netrpěly

Text: Prima Žena
3. prosince 2019 | 12:00

Zima je pomalu, ale jistě v plném proudu, a tak je nejvyšší čas začít důkladně na klesající teploty připravit naši pokožku.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Zejména kůže na rtech je velmi tenká, a tím pádem citlivá. Červeň rtů neobsahuje mazové žlázky, proto je k vysušení a následně až k popraskání náchylnější. Stav rtů výrazně zhoršuje chladné, suché a větrné počasí, pobyt ve vytopených nebo klimatizovaných místnostech a samozřejmě i sluneční záření například vysoko v horách. Kromě toho ovšem mohou k popraskání rtů přispět také některá infekční onemocnění, alergické reakce nebo poruchy výživy.

Nejlepší prevencí je v tomto případě důkladná péče a pravidelná hydratace. K nápravě stavu rtů je také potřeba zajistit tělu zejména dostatek vitaminů skupiny B a minerál zinek. Peelingy na rty, stejně jako speciální masky na rty, které kůži na rtech příjemně zhydratují, si dopřejte alespoň jednou týdně.

Tím nejjednodušším, co však můžete udělat klidně hned, je namazat rty pečujícím balzámem. Třeba mandlovou novinkou od přírodní značky Kneipp.

Hýčkejte své rty 100% přírodním složením s jemnou vůní mandlí v novém balzámu na rty Kneipp. Přináší přírodní péči pro citlivé rty s efektem postupného vstřebávání pro dlouhodobý účinek. Pečující složku tvoří vysoce kvalitní mandlový olej a kandelilový vosk ze stonku keře Euphorbia Cerifera. Na značka myslela nejen v receptuře, ale i v balení z korku a dárkovém balení z ekologicky šetrného papíru – krabička je vyrobena z 25 % z trávy. Balzám na rty neobsahuje konzervanty, parafíny, silikony ani minerální oleje – pouze přírodní oleje a vosky.

Přírodní balzám na rty Kneipp si můžete spolu s dalším nákupem objednat na e-shopu Košík.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Zdraví vztah

Jedním z nejčastějších důvodů rozchodu bývá nevěra. Pro mnohé ženy i muže více

TOP DOMOV

Dospívající děti

Na sebedůvěru dětí mají od počátku zásadní vliv matka s otcem. více

TOP SPOLEČNOST

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více