Pot pod kontrolou

Text: Prima Žena
15. května 2019 | 09:00

K teplým jarním a letním dnům neodmyslitelně patří, vítaný však obvykle není. Řeč je o potu. Jednou z jeho funkcí je regulovat teplotu našeho těla, ale pro nás většinou bývá důležitější regulovat samotný pot. Co můžete vyzkoušet, aby vám den nekazily obavy z nepříjemného odéru a nevzhledných fleků, které zanechává na oblečení?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Péči zvenku…
Základem je běžná každodenní hygiena a pro většinu z nás i použití antiperspirantu či deodorantu. Ty však působí pouze v oblastech, kde se aplikují, tedy nejčastěji v podpaží. Potíte-li se více, než je vám a vašemu okolí milé, raději si s sebou noste i oblečení, do kterého se můžete v průběhu dne převléknout. Ideální jsou svršky s co největším podílem přírodních materiálů.

… ale i zevnitř
K vyšší míře pocení můžete nechtíc přispět i volbou menu. Své o tom vědí například příznivci pikantních nebo výrazně kořeněných pokrmů. Roli může sehrát také alkohol. Některé další suroviny, jako třeba česnek nebo cibule, nemusí přímo souviset s množstvím vylučovaného potu, ale mohou se postarat o jeho nepříjemný odér.

Na druhou stranu existují i bylinky, které podporují udržení normální míry pocení. Patří k nim šalvěj lékařská, která příznivě působí i na naši hormonální rovnováhu, normální trávení nebo správnou funkci dýchacího systému. Pokud přemýšlíte, jak si ji dopřát, máme pro vás tip. Extrakt z ní totiž obsahuje doplněk stravy Liftea Šalvěj+yzop. Jak název napovídá, v přípravku nechybí ani výtažky z méně známé byliny, kterou je yzop lékařský. Tomu je přičítán blahodárný vliv na normální funkci dýchacího systému nebo správný stav kostí a kloubů. Doporučená maloobchodní cena je 149 Kč (30 tobolek). Pořídit jej můžete v lékárnách, prodejnách dm a dalších vybraných drogeriích. Více informací najdete na www.zdravi-liftea.cz. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Vztah na dálku

Mnoho lidí se rozhodne pro vztah, i když s partnerem nežijí ve stejném městě více

TOP DOMOV

Venkovská svatba

Významné události, jako jsou svatby, se vyplatí uskutečnit jako nápaditou oslavu lásky. více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená v Řecku

Koronavirus letošní cestovatelské plány podstatně narušil. Zastavila se letecká doprava více

TOP SPOLEČNOST

Anna Ježková

Rozhovor s Annou Ježkovou, zakladatelkou centra RoSa. více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více