Pot pod kontrolou

Text: Prima Žena
15. května 2019 | 09:00

K teplým jarním a letním dnům neodmyslitelně patří, vítaný však obvykle není. Řeč je o potu. Jednou z jeho funkcí je regulovat teplotu našeho těla, ale pro nás většinou bývá důležitější regulovat samotný pot. Co můžete vyzkoušet, aby vám den nekazily obavy z nepříjemného odéru a nevzhledných fleků, které zanechává na oblečení?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Péči zvenku…
Základem je běžná každodenní hygiena a pro většinu z nás i použití antiperspirantu či deodorantu. Ty však působí pouze v oblastech, kde se aplikují, tedy nejčastěji v podpaží. Potíte-li se více, než je vám a vašemu okolí milé, raději si s sebou noste i oblečení, do kterého se můžete v průběhu dne převléknout. Ideální jsou svršky s co největším podílem přírodních materiálů.

… ale i zevnitř
K vyšší míře pocení můžete nechtíc přispět i volbou menu. Své o tom vědí například příznivci pikantních nebo výrazně kořeněných pokrmů. Roli může sehrát také alkohol. Některé další suroviny, jako třeba česnek nebo cibule, nemusí přímo souviset s množstvím vylučovaného potu, ale mohou se postarat o jeho nepříjemný odér.

Na druhou stranu existují i bylinky, které podporují udržení normální míry pocení. Patří k nim šalvěj lékařská, která příznivě působí i na naši hormonální rovnováhu, normální trávení nebo správnou funkci dýchacího systému. Pokud přemýšlíte, jak si ji dopřát, máme pro vás tip. Extrakt z ní totiž obsahuje doplněk stravy Liftea Šalvěj+yzop. Jak název napovídá, v přípravku nechybí ani výtažky z méně známé byliny, kterou je yzop lékařský. Tomu je přičítán blahodárný vliv na normální funkci dýchacího systému nebo správný stav kostí a kloubů. Doporučená maloobchodní cena je 149 Kč (30 tobolek). Pořídit jej můžete v lékárnách, prodejnách dm a dalších vybraných drogeriích. Více informací najdete na www.zdravi-liftea.cz. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Co je štěstí?

V životě to ani jinak nejde. Čekají nás náročné SCHŮZKY s klienty, AKTIVITY, více

TOP DOMOV

Stop virům

V této době, kdy na nás viry útočí doslova ze všech stran, je daleko obtížnější více

TOP GURMÁN

Zdravá strava

Se začátkem nového roku vám přinášíme několik účinných zásad, více

TOP SPOLEČNOST

Petra Drvoštěpová

Luxusní přírodní kosmetika Yage Organics je na trhu necelý rok. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více