Pot pod kontrolou

Text: Prima Žena
15. května 2019 | 09:00

K teplým jarním a letním dnům neodmyslitelně patří, vítaný však obvykle není. Řeč je o potu. Jednou z jeho funkcí je regulovat teplotu našeho těla, ale pro nás většinou bývá důležitější regulovat samotný pot. Co můžete vyzkoušet, aby vám den nekazily obavy z nepříjemného odéru a nevzhledných fleků, které zanechává na oblečení?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Péči zvenku…
Základem je běžná každodenní hygiena a pro většinu z nás i použití antiperspirantu či deodorantu. Ty však působí pouze v oblastech, kde se aplikují, tedy nejčastěji v podpaží. Potíte-li se více, než je vám a vašemu okolí milé, raději si s sebou noste i oblečení, do kterého se můžete v průběhu dne převléknout. Ideální jsou svršky s co největším podílem přírodních materiálů.

… ale i zevnitř
K vyšší míře pocení můžete nechtíc přispět i volbou menu. Své o tom vědí například příznivci pikantních nebo výrazně kořeněných pokrmů. Roli může sehrát také alkohol. Některé další suroviny, jako třeba česnek nebo cibule, nemusí přímo souviset s množstvím vylučovaného potu, ale mohou se postarat o jeho nepříjemný odér.

Na druhou stranu existují i bylinky, které podporují udržení normální míry pocení. Patří k nim šalvěj lékařská, která příznivě působí i na naši hormonální rovnováhu, normální trávení nebo správnou funkci dýchacího systému. Pokud přemýšlíte, jak si ji dopřát, máme pro vás tip. Extrakt z ní totiž obsahuje doplněk stravy Liftea Šalvěj+yzop. Jak název napovídá, v přípravku nechybí ani výtažky z méně známé byliny, kterou je yzop lékařský. Tomu je přičítán blahodárný vliv na normální funkci dýchacího systému nebo správný stav kostí a kloubů. Doporučená maloobchodní cena je 149 Kč (30 tobolek). Pořídit jej můžete v lékárnách, prodejnách dm a dalších vybraných drogeriích. Více informací najdete na www.zdravi-liftea.cz. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Matky samoživotelky

V České republice je podle Českého statistického úřadu přes 170 tisíc neúplných rodin více

TOP DOMOV

Cestování s dětmi

Blíží se čas dovolených a možná už přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit. Pokud jsou více

TOP CESTOVÁNÍ

Rodinná dovolena

Letní dovolená je pro řadu českých rodin událostí, na kterou se těší celý rok více

TOP GURMÁN

Eko Mixit

Namíchat si své vlastní müsli a k tomu si vybrat krásný tubus, který více

TOP SPOLEČNOST

Letní kina

Nejlepším společníkem pro prázdninové večery je dobrý film. více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více