Pot pod kontrolou

Text: Prima Žena
15. května 2019 | 09:00

K teplým jarním a letním dnům neodmyslitelně patří, vítaný však obvykle není. Řeč je o potu. Jednou z jeho funkcí je regulovat teplotu našeho těla, ale pro nás většinou bývá důležitější regulovat samotný pot. Co můžete vyzkoušet, aby vám den nekazily obavy z nepříjemného odéru a nevzhledných fleků, které zanechává na oblečení?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Péči zvenku…
Základem je běžná každodenní hygiena a pro většinu z nás i použití antiperspirantu či deodorantu. Ty však působí pouze v oblastech, kde se aplikují, tedy nejčastěji v podpaží. Potíte-li se více, než je vám a vašemu okolí milé, raději si s sebou noste i oblečení, do kterého se můžete v průběhu dne převléknout. Ideální jsou svršky s co největším podílem přírodních materiálů.

… ale i zevnitř
K vyšší míře pocení můžete nechtíc přispět i volbou menu. Své o tom vědí například příznivci pikantních nebo výrazně kořeněných pokrmů. Roli může sehrát také alkohol. Některé další suroviny, jako třeba česnek nebo cibule, nemusí přímo souviset s množstvím vylučovaného potu, ale mohou se postarat o jeho nepříjemný odér.

Na druhou stranu existují i bylinky, které podporují udržení normální míry pocení. Patří k nim šalvěj lékařská, která příznivě působí i na naši hormonální rovnováhu, normální trávení nebo správnou funkci dýchacího systému. Pokud přemýšlíte, jak si ji dopřát, máme pro vás tip. Extrakt z ní totiž obsahuje doplněk stravy Liftea Šalvěj+yzop. Jak název napovídá, v přípravku nechybí ani výtažky z méně známé byliny, kterou je yzop lékařský. Tomu je přičítán blahodárný vliv na normální funkci dýchacího systému nebo správný stav kostí a kloubů. Doporučená maloobchodní cena je 149 Kč (30 tobolek). Pořídit jej můžete v lékárnách, prodejnách dm a dalších vybraných drogeriích. Více informací najdete na www.zdravi-liftea.cz. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP SEX A VZTAHY

Ženy v zaměstnání

Přestože zaměstnankyně stále pobírají výrazně nižší mzdu než jejich mužské protějšky, více

TOP DOMOV

Druhy podlah

Ať už máte doma krásnou dřevěnou podlahu anebo lacinější laminátovou imitaci, více

TOP CESTOVÁNÍ

Senioři u moře

Blahodárné bahenní koupele, které uleví tělu i duši. Nádherné pláže a pověstná více

TOP GURMÁN

Růžové víno

Romantika a víno k sobě zkrátka patří. A jak lépe zahájit květen pod více

TOP SPOLEČNOST

Jedinečná událost

Premium Outlet Prague Airport nabídne 27. dubna všem návštěvníkům nevídanou podívanou. více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více